English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Další informace k Česko - slovenskému poháru dorostenek v Olomouci

Další informace k Česko - slovenskému poháru dorostenek v Olomouci 28.05.2015 08:26:07 - autor: , přečteno 1397x

Jak jsme již informovali v předchozím článku, proběhne v Olomouci od pátku do neděle Česko - slovenský pohár starších dorostenek, na kterém svou účast potvrdila všechna čtyři družstva, která si účast vybojovala. Pořadatelům už došly potvrzené soupisky od celé čtveřice zúčastněných družstev, které potvrzují, že na Hanou přijedou družstva se všemi svými nejlepšími hráčkami.

Pohledem do soupisek zjišťujeme, že v olomoucké hale se představí celá řada juniorských a dorosteneckých, ze Slovenska kadetských reprezentantek. Na olomoucké soupisce figuruje celá sedmička českých juniorských reprezentantek (Trumpešová, Zimová, Kratochvílová, Míšová, Hurychová a sestry Vendula a Tereza Fryčákovy) a k tomu ještě dvě dorostenecké Karolína Žáčková a Monika Bajerová, v družstvu Zlína uvidíme trojici juniorských - Kříčkovou, Andrýskovou a Gärtnerovou a čtyři dorostenecké reprezentantky ČR - Sedlákovou, Bambachovou, Lapčíkovou a Mizerovou. Také v obou slovenských týmech najdeme hráčky slovenské juniorské reprezentace - v mistrovském celku Bytče to bude juniorka Kristýna Pastorková a kadetky Soňa Furgaláková a Alžbeta Hornáková, Iuventa Michalovce přiveze juniorky Claudii Čičákovou, Janu Barátovou a Silvii Kocaníkovou.

V realizačních týmech družstev najdeme také trenérské osobnosti, v domácím celku to je dlouhodobý bývalý trenér interligového týmu Zory Olomouc (trojnásobného mistra ČR), býv. trenér juniorské i seniorské reprezentace ČR a v současné době také trenér extraligového družstva mužů Tatranu Litovel - Mgr. Lubomír Krejčíř. Trenérem slovenského mistrovského celku dorostenek Bytče není nikdo jiný, než bývalý trenér mistrovského celku mužů Baníku Karviná, ale také interligových žen Veselí Ing. Jozef Hanták a trenérem dorostenek Iuventy Michalovce je současně trenér mistrovského celku žen Michalovců Mgr. František Urban.

V obou českých týmech bude hrát také po jedné hráčce z kádru interligové WHIL - v domácím Vendula Fryčáková v družstvu Zlína Monika Kříčková. V každém případě půjde o setkání špičkových družstev mladých házenkářek, jejichž utkání bude stát za to navštívit. Zveme Vás na tuto událost, která bude velmi významným sportovní i společenskou akcí, přesahující svým významem hranice města i regionu. Připomeňme jen třeba to, že záštitu převzal olomoucký primátor Mgr Antonín Staněk, který přislíbil účast na některých zápasech a bude také dekorovat nejúspěšnější družstva turnaje a předávat individuální ocenění nejúspěšnějším.

Připomeňme ještě rozpis turnaje:

Rozpis utkání:

Pátek 29. 05. 2015 17:00 HC Zlín - MHK Bytča
29. 05. 2015 19:00 DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce

Sobota 30. 05. 2015 15:00 Iuventa Michalovce - MHK Bytča
30. 05. 2015 17:00 DHK ZORA Olomouc - HC Zlín

Neděle 31. 05. 2015 09:00 HC Zlín - Iuventa Michalovce
31. 05. 2015 11:00 MHK Bytča - DHK ZORA Olomouc

31. 05. 2015 12:45 Slavnostní ukončení