English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V Česko-slovenském poháru v Olomouci zatím úspěšnější Češky

V Česko-slovenském poháru v Olomouci zatím úspěšnější Češky 30.05.2015 02:48:30 - autor: , přečteno 1611x


Obě páteční utkání starších dorostenek v Olomouci vyhrála česká družstva Nejprve druhý celek nejvyšší soutěže České republiky - HC Zlín porazil v dramatickém utkání slovenského mistra MHK Bytča těsně 30:29 a ve druhé zápase se Český mistr Zora Olomouc vypořádal s Iuventou Michalovce 27:25- V soboru pohár pokračuje dvěma zápasy, b nichž se nejprve střetnou oba slovenské celky a po nic nastoupí obě česká družstva.

HC Zlín - MHK Bytča 30:29 (15:18)

Vývoj skóre: 1:0 1:1, 4:2, 4:5, 7:8, 8:11, 9:12, 11:13, 13:16, 15:18 - 16:20, 17:21, 21:21, 25:23, 25:25, 28:26, 28:28, 29:29, 30:29.

Rozhodčí: Bečička, Horák         87 diváků          hody: 3/1 - 1/1                  vyloučení: 1 - 3.

Sestavy a branky:
Zlín:
Řezníková, Kryšková, Sedláková - Baumbachová 5/1, Krajčová 1, Lapčíková 4, Kříčková 5, Hole%náková 2, Mynářová, Mizerová 6, Jagošová, Holčíková 2, Gärtnerová 4, Andrýsková, Jurečková 1.

Trenérla: Mgr. Renata GERYCHOVÁ

Bytča: D. Mičienková, Furgaláková - Bajzová 3, Kmošenová 4, Bačíkovská, Hrtánková 1, Čillíková, Pastorková 11/1, Záhumenská 4, Hanulíková 4, K. Mičienková 1, Pistovčáková 1.

Trenér: Ing. Jozef HANTÁK.

V zahajovacím utkání Česko-slovenského poháru v Olomouci nastoupil jako domácí tým stříbrný celek 1.české ligy a nováček poháru HC Zlín, proti němu se po dvouleté přestávce znovu objevil v boji o pohár úřadující slovenský mistr MHK Bytča. Po většinu hracího času diktoval tempo a průběh zápasu slovenský celek, který si v průběhu prvního poločasu vypracoval až tříbrankový náskok, kterým skončil  první poločas. Po změně stran ještě Slovenky zvýšily na čtyřbrankový náskok, od 10. minuty však převzal iniciativu Zlín, který brzy vyrovnal a v polovině poločasu šel po dlouhé době opět do vedení. Slovenský mistr se vak nevzdával, udržoval stále těsný kontakt a několikrát srovnal stav, vedení se mu vak už získat nepodařilo. V dramatické a bojovné koncovce, kdy obě družstva bojovala na doraz si nakonec Moravanky nejtěsnější výhru uhájily.

V družstvu Zlína se příliš nedařilo branařkám, vystřídala se celá trojice, nejlépe si nakonec vedla až ta třetí - Jarmila Sedláková, dorostenecká reprezentantka ČR. V prvním poločase se o vstřelené branky Zlína zasloužily především vysoká Gärtnerová a WHILkou protřelá pivotka Kříčková, která se postupem času stále více vysunovala do rozehrávky. Prosazovala se také Tereza Lapčíková na křídle a maličká Adéla Baumbachová, která byla všude. Ve druhém poločase ale byla jednoznačně nejaktivnější hráčkou Zlna Mizerová, která se také postarala o většinu branek svého týmu, když ve druhé ticetimintovce zaznamenala šest branek..

Družstvo Bytče mělo obrovskou oporu v reprezentační brankařce Furgalákové, z hráček byla daleko nejepší na pivotu hrající slovenská junorská reprezentantka Kristína Pastorková, která se také stala nejúspěšnější střelkyní prvnho dne. Hodně práce pro družstvo odvedly také Záhumenská s Hanulíkovou.

 

 

DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce 27:25 (13:12)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 3:4, 7:6, 7:8, 8:10, 12:10, 13:12 - 15:13, 16:14, 18:15, 20:17, 21:19, 23:20, 25:22, 26:24, 27:24, 27:25.

Rozhodčí: Horsák, Videcký                   125 diváků                7 m hody: 9/5 - 2/2                            vyloučení: 3/3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pašková - Chlandová, Žáčková 4/4, Sklenářová 2, Trumpešová 7, Bajerová, Klevetová, Vaňková, Míšová 6, Hurychová 4/1, Večeřová, V. Fryčáková 1, Kašpárková 2, Doleželová, T. Fryčáková 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Michalovce: ČIčáková, Babincová - Lešková 1, Chorovská 3, Kniežová, Danková, Baratová 7/1, Soročinová 7/1, Ščerbáková 2, Kocaníková 5.

Trenér: Mgr. František URBAN

Ve druhém pátečním utkání nastoupili proti sobě soupeři, kteří se utkávají poměrně často, už potřetí nastupují proti sobě v Česko -slovenském poháru, několikrát spolu hráli na turnajích v Olomouci, Michalovcích, ale třeba i v Ostravě. Souboje zatím vyznívaly lépe pro Hanačky, se svým výborným soupeřem prohrály jen na turnaji v Michalovcch, v ostatních střetnutích měly vždy navrch i když se vždy hrály kvalitní a vyrovnané  zápasy. V prvích dvou ročnících obě utkání vyhrály Olomoučanky, v Olomouci 24:21 a v Šaľe 31:28.

Vyrovnanoct se proto očekávala i tentokrát a samotný zápas očekávání nezklamal. Z počátku střetnutí byly častěji ve vedení Slovenky, domácí děvčata musela více vyrovnávat jejich těsné vedení, které ale nepřesáhlo dvoubrankový rozdíl. Ve 23. minutě byl stav 8:10 ve prospěch Iuventy, domácí družstvo však čtyřgolovou šňůrou otočilo ýsledek a ujalo se vedení 12:10. Do konce poločasu  už přidalo domácí družstvo zásuhou Hurychové jednu a soupeřky z rukou nejlepších jejich střelkyň Baratové a Soročinové také po jednom zásahu, takže do šaten se šlo za vedení domácích 13:12. Je třeba říci, že těsný výsledek byl také výsledkem čtyř neproměněných sedmiček v podání domácích hráček, když dvakrát netrefily branku, jednou střelu zastavila tyč a jeden zásah si zapsala slovenská reprezentační juniorská  brankařka Claudia Čičáková. Přetahovaná o každou branku pokračovala i ve druhém poločase, úspěšnější však začaly být převážně domácí hráčky, které několikrát získaly až tříbrankové vedení, deset minut před koncem ho zvýšily už na čtyři branky. V tu dobu vytáhla domácí golmanka Beranová několik vynikajících zákroků, které otupily sebevědomí hostujících střelkyň. Závěr utkání už byl převážně snahou domácích ubránit cenný výsledek, naopak  snahou  Iuventy o střelbu ze všech pozic, byly také v závěru často úspěšné, domácí si však vítězství už nenechaly vzít.

Bylo to perně vybojované vítzství v utkání, ve kterém nebyla k vidění ze strany domácích děvčat lehkost a pohledné akcí z předchozch zápasů, převažovalo  vysoké nasazení a bojovnost, kterým holky nahrazovaly stav, kdy se jim v některých fázích až zoufale nedařilo. Proti nim však stál soupeř, který  byl na utkání výborně připraven, hýřil aktivitou a evidentně byl motivován k tomu, aby konečně v utkání s domácím družstvem uspěl. 

Domácí brankařka Dáša Beranová neměla v utkání tak vysokou úspššnost zásahů jako v některých předchozích utkáních v české lize, za celý zápas předvedla 12 úspěšných zásahů, vše si ale schovala na úsek mezi 15. a 20. minutou druhého poločasu, kdy se již schylovalo k jejímu střídání (druhá brankařka Pašková se již rozcvičovala), kdy její série vynikajících zákroků a kryla několik náskoků soupeře pomohla k vítězství. všechny hráčky, které se dostaly na hřiště hrály z enormním nasazením, přededly řadu úspěšných obranných zákroků, na druhé straně však jim bylo odpískáno poměrně větší množství technických chyb (13), řada střeleckých pokusů neměla potřebnou rasanci, ani přesnost. Střelecky se nejvíc dařilo Trumpešové a Míšové na pivotu, v obranné fázi se několikrát blýskly zejména Trumpešová, Míšová, Hurychová a Kašpárková. Velkou pochvalu zaslouží také Karolína Žáčková, nejmladší ze sestavy, která ve druhém poločase převzala roli exekutorky sedmiček a byla v jejich proměňvání stoprocentní. Obtížněji se tentokrát prosazovala křídla. Pochvalu zaslouží celá lavička, která tentokrát utkáním doslova žila, děvčata byla vtažena do děje a po většinu zápasu své spoliuhráčky na hřišti povzbuzovala.

K vysoké kvalitě urkání samozřejmě přispěl i slovenský soupeř. Družsto mělo velkou oporu v reprezentační brankařce Claudii Čičákové, družstvo má dobře propracovanou obrannou činnost, většinu úspěšné střelby obstarávaly zejména vysoké spojy, levoruká Baratová, Soročinová a Chorovská, nabezpečná pro domácí obranu byla také rtuťoviá Kocaníková na křídle.