English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky zakončily podzim výhrou v Ostravě

Mladší dorostenky zakončily podzim výhrou v Ostravě 25.11.2007 17:00:37 - autor: vasek, přečteno 2177x


Sokol Ostrava-Zábřeh - DHK ZORA Olomouc 21:27 (9:12)

Předehrávané utkání posledního kola podzimní části ligy mladších dorostenek zastihlo hostující děvčata v obrovské pohodě. Nadšeným výkonem vyhrála na hřišti favorita a uštědřila mu první domácí porážku. Olomoučanky se v soutěži lepšily zápas od zápasu a vrcholem byl právě poslední zápas sezony. V ostravské hale nastoupily plny sebevědomí a s obrovským nasazením svého soupeře prakticky k ničemu nepustily. S výjimkou nemocných Smékalové a Vladařové, dvou hráček základní sestavy, nastoupily,dá se říci, v optimální sestavě i s děvčaty, která věkově do družstva patří, většinou však hrávají v družstvu starších dorostenek (Kubáčková, Melichová, Hofmanová, Bartů).

Poradily si zejména s vysunutou obranou domácího družstva a odvážné průniky zakončovaly úspěšnými střelami za záda domácích brankařek. S výjimkou první branky vedly po celý zápas postupně a trpělivě si budovaly náskok, který znamenal cenné dva body. Za výbornou obranou, kde je třeba vyzvednout především kolektivního ducha, chytala spolehlivě jako vždy Klára Melichová a i Monika Haladyová, která nastoupila na posledních 20 minut odvedla výbornou práci.

V útočné činnosti jak už bylo řečeno se děvčata prosazovala především odvážnými průniky do obrany domácích. Zde hrály prim především Tereza Kubáčková a Andrea Totová, která přes své zranění lokte svou bolest statečně překonávala a dokázala ještě i úspěšně zakončovat. Utkání se hrálo poměrně tvrdě, rozhodčí nasadili správně přísnější metr a výsledkem byl, na tuto kategorii poměrně vysoký počet vyloučených z toho i dvě červené karty, které však nebyly uděleny za brutální zákroky, pouze za tři vyloučení. Jedinou přímou červenou kartu tak dostal jen domácí trenér pan Bárta.

Děvčata prokázala, že jsou na dobré cestě a věřme, že tyto předpoklady prokáží v jarní části soutěže a posunou se v tabulce ještě výš až do úplné špičky moravské skupiny ligy dorostenek. Z domácího družstva se nejvíc prosadily dvě „šestibrankové" střelkyně Končeková a Richvaldská.

Sled branek: 1:0, 1:2, 2:4, 3:7, 5:10, 6:11, 9:11, 9:12 - 11:121, 12:14, 14:17, 16:21, 18:23, 19:25, 20:27, 21:27.

Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka 50 diváků 7m hody: 8/6 - 5/5 Vyloučení:: 5 - 9, červené karty Kubáčková a Zavadilová (obě Olomouc za tři vyloučení).

Sestavy a branky:
Ostrava:
Fasrová, Bártová - Červencová 1, Končeková 6/3, Franková, Řezníčková, Šimečková 3, Švrčková, Mališová 2, Richvalská 6/2, Nitscheová, Mazalová 2, Martincová 1.

Trenér: Tomáš BÁRTA

Olomouc: Melichová, Haladyová - Kummerová 2, Bušinová 2, Bartů 2/1, Veselská, Kubáčková 5, Zavadilová 5/4, Valčíková, Hofmanová 3, Studená 3, Michlová, Totová 5.

Trenérka: Ilona HAPKOVÁ