English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky DHK ZORA ukončily sezonu výhrou

Starší žačky DHK ZORA ukončily sezonu výhrou 08.06.2015 11:05:40 - autor: , přečteno 2010x


SK Velká Bystřice - DHK ZORA Olomouc 23:24 (11:10)

Vývoj utkání: 2:2, 2:5,6:5, 9:6, 11:10 - 14:12, 17:13, 19:15, 19:19, 23:24

Rozhodčí: Ochmann, Staněk          58 diváků        7 m hody: 2 - 2                   vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Vel. Bystřice:
Konečná - Vičarová 4/1, Monetti 2/1, Žáková, Černá, Mikulášková 10, E. Hühnelová, A. Hühnelová, Moťková 7.

Trenér: Karel MIKULÁŠEK

Olomouc: Kleislová, Švábová, Morávková - Černá 1, Veselá 6, Vykoukalová 2, Vondrková 2, Korbařová 6/2, Štěpánková, Očenášková 1, Dobrovská 3, Konečná, Kalabisová 3.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Utkání zhodnotila trenérka družstva Monika Vykoukalová:

V neděli jsme odjely do Velké Bystřice k poslednímu utkání sezóny 2014/15. Počasí uplynulého víkendu se podepsalo na teplotě vzduchu v hale i na našem výkonu.Hra byla pomalá, upocená, bez jiskry, bez pohybu, "pletly jsme nohama".V 10.min. jsme vedly 5:2, ale během následujících pěti minut soupeř srovnal skóre na 5:5 a čtyři minuty před koncem I. pol. se dostal do tří brankového vedení. Naše hráčky zabojovaly a do šaten jsme odcházely s jednobrankovým mankem. V šatně jsme si řekly, že stačí jen trochu zrychlit hru a utkání se bude vyvíjet jiným směrem. A také se vyvíjel !! Místo nás ve druhé půlce zrychlil soupeř a během deseti minut jsme prohrávaly 14:17.

Naše hráčky jsou ale bojovnice v čele s Očenáškovou a Dobrovskou, které svoji bojovnost přenášejí na zbytek týmu a ten zabral. V útoku se ve druhé půlce dařilo na křídle hrající Veselé, která proměňovala své šance se 100% úspěšností. Kalabisová si pěkně otevírala svými náskoky úhel z křídla a spolu s Vondrkovou doplňovaly údernost útoku na tomto postu. Korbařová nekompromisně proměnila dva 7m hody a dalšími 4 brankami z postu spojky patřila s Veselou k nejproduktivnějším hráčkám družstva. Z postu spojky 3x skórovala bojovnice Dobrovská, která si své odpracovala hlavně v obraně a neúnavně povzbuzovala své spoluhráčky, aby se nevzdávaly ani za nepříznivého stavu. Tichým dříčem, který toho moc nenamluví je Očenášková. Svým přístupem je psychickou oporou útoku a hlavně obrany. Pokud není na hřišti, zbytek družstva včetně brankářky najednou znejistí. Může se zdát, že její 1 branka je na spojku za 50min. hry málo, ale Kristýna na sebe v útoku vázala obranu soupeře a tím umožňovala prosadit se sousedním spojkám. Její brilantní přihrávka do trháku Černé, která ji proměnila, mluví za vše. Vykoukalová zůstala za svými možnostmi z předešlého víkendu, ale i její 2 branky se počítají do celkového vítězství. V bráně celý zápas chytala Kleislová, které se předvedla některými svými zákroky - zneškodnila jeden 7m hod, poradila si se střelami z dálky. Největší problémy ji však dělaly střely z křídla, kde nepochytala 7 střel z pravé strany.

Poslední zápas jsme odehrály v sestavě, která se sešla na začátku soutěžního ročníku 2014/15. Všem těmto svým hráčkám chci poděkovat za uplynulou sezónu, za jejich výkony (lepší i horší- ale ty ke sportu patří), za to jaký byly tým i mimo palubovky. Dovedly mě vytočit do nepříčetnosti, dovedly mě rozesmát k slzám. Škoda, že se musí r. 2000 a r. 2001 rozdělit. Fungovaly spolu na hřišti, a co je možná důležitější, i mimo hřiště. Ročníku 2000 přeju hodně štěstí do následující sezóny. DĚKUJU !!!