English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve WHIL bude hrát i Sokol Písek, nově pak HC Plzeň

Ve WHIL bude hrát i Sokol Písek, nově pak HC Plzeň 10.06.2015 15:19:29 - autor: , přečteno 1915x


Společná čsko-slovenská soutěž v házené žen 2015/2016 bude mít - pokud se do jejího vylosování už nic nepředvidatelného nestane - třináct účastníků. Tucet stejných jako v předcházejícím ročníku plus jeden nováček. Do 14. ročníku se přihlásilo pět slovenských a osm českých klubů. Přihlášku podal a zaplatil soutěžní vklad i Sokol Písek, který v uplynulé sezóne skončil z českých týmů na posledním 7. místě a měl sestoupit do 1. české ligy. Predstavitelé Písku však projevili zájem o setrvání v interlize, do které se jako vítěz I. ligy probojoval i HC Plzeň.


O písecké žádosti rozhodovala exekutíva Českého svazu házené, podle smlouvy WHIL jednotlivé svazy obou zemí nominují družstva do WHIL. "Exekutíva schválila účast všech osmi prihlášených českých klubů," informoval ředitel WHIL Jiří Konečný, který na adresu Sokola Písek ješte dodal: "Tento klub dlouhodobě systematicky pracuje s mládeží, vychováva reprezentantky a je v tomto směru úspešný."


Ve WHIL tedy bude hrát lichý počet družstev. V každém kole bude mít někdo volno, každé z družstev odehraje 24 střetnutí, tedy o dve víc jako v sezóně 2014/2015. Při třinácti účastnících to představuje 26 kol, v porovnání s uplynulým ročníkem o čtyři víc. Los nového ročníku se uskuteční na schůzce představitelů klubů i obou národních svazů, v úterý 16. června v salonku hotelu Vista v Brně.

Zdroj: SITA