English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Úspěšná sezóna mladších žaček DHK Zora Olomouc

Úspěšná sezóna mladších žaček DHK Zora Olomouc 19.06.2015 11:30:11 - autor: , přečteno 2249x


Po třetím místě na MČR v Házenkářském desetiboji v Plzni olomoucké házenkářky vyhrály nadstavbovou část ligy olomouckého kraje mladšího žactva o bod před Žeravicemi.

S počtem 9 bodů a skórem 123:86 si holky odvezly z posledního mistráku, který skončil šťastněji pro domácí Žeravice (20:18), zlaté medaile za vítězství Ligy Olomouckého kraje.¨

Holkám patří gratulace a poděkování za celoroční dřinu, nyní je čekají již jen poslední trénink, spinning, společná večeře a jako odměna od Krajského svazu házené návštěva aquaparku.

Družstvo tvoří tyto hráčky: Claudia Roupcová (48 branek v jarní části soutěže, velký dříč, nevynechala jediný trénink, hrála převážně na střední spojce, umí se sama prosadit i uvolnit spoluhráčky), Markéta Grofková (51 branek, hraje většinou na levé spojce, zaskočí i v pivotu, má plnit a většinou plní, úlohu střelkyně z dálky), Štěpánka Hejlová (19 branek, hraje převážně na levé spojce, střelec z dálky, nyní z Plně zlomený ukazovák na ruce, poslední mistrák byla jen fandit), Daniela Fišerová (19 branek, hraje na rozehrávce či v pivotu, pracovitá, spíše uvolňuje spoluhráčky, chodí raději až na brankoviště), Eliška Krejzlíková (16 branek, levačka, hraje na pravé spojce, má ránu, potřebuje trošku zrychlit a více si věřit), Kristýna Lešnofová (14 branek, také levačka, střídají se s Eliškou na pravé spojce, také by to chtělo trošku zrychlit, moc fajn hráčka pro kolektiv), Michaela Maráčková (10 branek, hraje na křídle, více vlevo, malá, ale rychlá a nebojácná, spolehlivá), Natálie Kolčavová (10 branek, hraje hlavně na levém křídle, často zaskakovala i v brance, kde i přes svou drobnou postavu dokáže vychytat spoustu střel, dravá a nezničitelná), Eliška Litvínová (10 branek, letos hrála nejvíce na levém křídle, rychlá a má ránu, potřebuje získat více herních zkušeností, bude mít určitě příležitost i na spojce), Kateřina Miklíková (6 branek, levačka, hraje na pravém křídle, potřebuje trochu zesílit a zlepšit střelbu, šikovná, začíná se prosazovat, když musí, tak se umí sama prosadit, což prokázala s Natálkou Kolčavovou na MČR v házené škol, v Plzni byla vybrána do All stars), Anežka Coufalová (6 branek, hraje v pivotu, velmi pracovitá a spolehlivá, začíná se prosazovat na brankovišti, pokud má příležitost, nejmladší hráčka týmu), Veronika Stuchlová ( 1 branka, hraje v pivotu, ale v jarní části soutěže převážně chytala, odchytala i celé MČR v Plzni, nebojácná, velmi podržela družstvo), Michaela Marková (1 branka, hrává v pivotu, ale v jarní části odehrála jedno utkání, je dlouhodobě zraněná, doufáme v brzké uzdravení a návrat), Leona Jemelková (brankařka, na přípravném turnaji v březnu si nešťastně zlomila kotník, od té doby je v léčení, po prázdninách bude ok.) Tereza Mešťánková (jarní část soutěže nehrála, dlouhodobé zranění paty, hraje na křídle).


Polovina těchto hráček věkově přechází od srpna do starších žaček, polovina (r.2003) zůstává v mladších. Holky si prožily pěknou sezónu, byly i fajn partou, většinou s nimi byla pěkná práce bez problémů. Potřebují však zabrat v obranné fázi, zde jsou nedostatky, které se projevily v dnešním posledním zápase. Přeji jim krásné prázdniny, hodně úspěchů v další sezóně, hodně zdraví a štěstí v životě vůbec. Pohyb je život, tak se pořád hýbejte!!!

Vedení klubu děkuje touto cestou trenérce družstva mladších žaček Mgr. MICHAELE JANOTOVÉ za práci, kterou odvedla při výchově dětí v našem klubu, zejména pak družstva mladších žaček, jehož zhodnocení v tomto článku uvedla. 

Paní trenérka z osobních důvodů přerušila trenérskou čnnost  minimálně na příští sezonu a my všichni pevně věříme, že po vyřešení osobních problémů se k trenérské prácí v klubu opět vrátí !!!!!  Míšo děkujeme a těšíme se brzy zase na hřišti na shledanou  !!!