English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenky Zory zahájily přípravu na novou sezonu.

Dorostenky Zory zahájily přípravu na novou sezonu. 03.08.2015 08:43:29 - autor: , přečteno 2831x


Třicítka děvčat Zory Olomouc zahájila v neděli 2. srpna v poledne soustředění před novou sezonou v Ústí nad Orlicí, kde již několik roků dorostenecká družstva olomouckého klubu zahajují svou letní přípravu. Jedná se o děvčata, ze kterých budou po měsíční přípravě vytvořena obě družstva dorostenek, která budou startovat v soutěžích 1. ligy staršího a mladšího dorostu. Pod vedením zkušených trenérů Mgr. Lubomíra Krejčíře, Mgr. Ilony Hapkové, PhD. (vrátila se po několika letech z Francie, kde studovala a čerpala poznatky z vrcholové házené) a dalších tří asistentů, budou celý týden ve třech fázích ladit fyzičku, která bude základem pro nácvik dalších činností, který bude navazovat v dalších týdnech v domácím prostředí v Olomouci.

Do přípravy se zatím nezapojila Karolína Žáčková, která se vrátila v sobotu z Olympiády mládeže v gruzínském Tbilisi, kde reprezentovala Českou republiku s družstvem W 17. Karolína je očekávána v Ústí v pondělí. Do soustředění zatím nedorazila Monika Oravcová, o které nemají trenéři zatím žádné bližší informace, podle posledních zpráv však údajně s házenou chce skončit. Poslední z hráček dorostenek, Markéta Hurychová se zapojila do přípravy už před týdnem s družstvem interligových žen, soutěž ale bude hrát s družstvem dorostenek.

Novou tváří mezi olomouckými dorostenkami bude Linda Melecká, členka dorosteneckého družstva ČR, která projevila zájem přestoupit v letošní sezoně do družstva Zory Olomouc. Jejím přechozím působištěm bylo družstvo mladších dorostenek Sokola Poruba. Obě družstva dorostenek projdou před novou sezonou velkou hráčskou obměnou.

Starší dorostenky, které budou v nastávající sezoně obhajovat své předchozí tři tituly mistryň ČR se budou muset obejít bez devíti hráček. Čtyři z nich posílily hráčský kádr interligového družstva žen, tři budou hrát v B družstvu žen v 1. lize, Kratochvílová se vrátila domů na Vysočinu a bude hrát ve Vel. Meziříčí a jedna ukončila sportovní činnost. Družstvo bude doplněno nejméně osmi hráčkami z družstva mladších dorostenek (roč. 1998), do družstva bude zařazena již jmenovaná Melecká a po ročním přerušení činnosti v klubu se do družstva vrací Gabriela Grygarová, která v minulé sezoně hrála 2. ligu žen v družstvu SK Vel. Bystřice. Trenérem bude i v nastávající sezoně Lubomír Krejčíř, jeho novým asistentem bude po odchodu Damira Bešiče, mladý Václav Riedel, odchovanec rožnovské házené.

Mladší dorostenky budou mít v první řadě především nové trenérské vedení. Družstvo povedou trenérky Ilona Hapková a Gabriela Kubáčková, které družstvo přebírají po Janě Fischerové, která povede B družstvo žen v 1. lize. V družstvu zůstane po odchodu hráček roč. 1998 do starších dorostenek, jen osm děvčat roč. 1999, které doplní z družstev starších žaček děvčata roč. narození 2000. Není však vyloučeno, že některé z hráček roč. 99 budou ještě trvale přeřazeny do starších dorostenek. V družstvu je i několik děvčat z Lesany Zubří, které budu v družstvu na hostování a jejichž start v olomouckém družstvu byl pro obě strany velmi přínosný.