English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Začínají přípravné turnaje házenkářek

Začínají přípravné turnaje házenkářek 07.08.2015 09:41:34 - autor: , přečteno 2022x


Většina interligových házenkářských celků již vstoupila do herní fáze přípravy na nastávající sezonu a začínají první přípravné turnaje.

Nejsilněji obsazený turnaj bude hrán na Zemplíně, kde se v hale Chemkostav arena v Michalovcích představí přední Evropská družstva žen na tradičním turnaji žen - Memoriálu Tomáša Jakubču, který se bude hrát letos už po 22. Mimo domáícího celku a obhájce vítězstí ve WHIL Iuventy Michalovce, se představí obhájce turnajového vítězství - rumunský HCM Baia Mare, který jsme před dvěma roky viděli na našem Poháru míru v Olomouci, dalšími účastníky jsou pak účastníci Ligy mistrů maďarský DVSC Debrecen a chorvatská RK Podravka Koprivnica. Turnaj se bude hrát systémem kadý s každým v plném čase 2 x 30 minut.
Program turnaje:
pátek 7. srpna:
18.30 hod.: Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare (Rum.)
sobota 8. srpna:
10.00 hod.: DVSC Debrecen (Maď.) - RK Podravka Koprivnica (Chor.)
16.30 hod.: Iuventa Michalovce - RK Podravka Koprivnica (Chor.)
18.30 hod.: DVSC Debrecen (Maď.) - HCM Baia Mare (Rum.)
neděle 9. srpna:
10.00 hod.: Iuventa Michalovce - DVSC Debrecen (Maď.)
12.00 hod.: HCM Baia Mare (Rum.) - RK Podravka Koprivnica (Chor.)

Druhý turnaj se hraje o víkendu také na Slovensku, trochu netradičně se bude hrát v Městské sportovní hale Trenčíně, za účasti čtveřice interligových týmů, hrát ale nebude domácí provligový celek. Turnaj, který se hraje jako 4. Ročník Memoriálu Ernesta Briosku, představí čtveřici družstev WHIL, dvě slovesnká - HK Slovan Duslo Šaľu a Bemaco Prešov a dvě česká - českého vicemistra Sokol Poruba naše děvčata - DHK ZORA Olomouc. Turnaj se hraje v pátek a v sobotu systémem každý s každým,v čase 2 x 30 minut.
Program turnaje:
Pátek: 7. srpna
14,30 hod. DHK Zora Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa
16,30 hod. DHC Sokol Poruba - BEMACO Prešov

Sobota 8. srpna:
10,00 hod. HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba
12,00 hod. DHK Zora Olomouc - BEMACO Prešov

15,15 hod. HK Slovan Duslo Šaľa - BEMACO Prešov
17,15 hod. DHK Zora Olomouc - DHC Sokol Poruba
19,00 hod. Vyhlášení výsledků a ukončení turnaje

 

Český mistr DHK Baník Most bude o víkendu startovat v Polsku na turnaji v Gdansku, kde se střetne osm družstev, šestice polských družstev ekstraklasy,, zahraniční konkurenci pak dvoří právě český mistr Baník Most a běloruský HC Gomel

. Hrát se bude ve dvou skupinách, v pátek a sobotu se hrají zápasy ve skupinách, v neděli potom o celkové umístění. Baník Most se ve skupině postupně utká s Egle Wilno, Štart Elblag a Vistal Gdynia.