English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu uvidí Olomouc tradiční Pohár míru

O víkendu uvidí Olomouc tradiční Pohár míru 27.08.2015 09:36:08 - autor: , přečteno 1839x


Kvalitní ženská házená se dá o víkendu očekávat v olomoucké hale DHK ZORA Olomouc. Na pořadu bude tradiční, již 57. ročník mezinárodního turnaje žen o POHÁR MÍRU, který bude generálkou před blížícím se zahájením nového ročníku interligové soutěže žen. Zárukou výborné házené je čtveřice účastníků turnaje, kterou se podařilo pořádajícímu klubu do Olomouce pozvat.

Po oba víkendové dny bude k vidění šest zápasů výborných soupeřů, kteří patří ve svých zemích ke špičce. Největším tahákem bude bezesporu několikanásobný mistr Litvy Žalgiris Kaunas, pravidelný účastník Evropských pohárových soutěží, pro které bude olomoucký turnaj také přípravou na zápasy Poháru EHF. Ve druhém kole nastoupí 17. a 25. října proti švýcarskému týmu Spono Eagles Nottwil. Žalgiris v posledních letech vládne litevské ženské házené, vyhrál poslední tři tituly mistra a litevský pohár zná jediného vítěze poslední čtyři roky. V družstvu je samozřejmě řada litevských reprezentantek, mezi které patří především obě zkušené brankařky Vareikiené a Kvedariené, která hrála v loňském roce v hale UP v Olomouci při kvalifikaci na MS, stejně jako Vidunaité, Kniubaité, nebo mladá Kazlauskaité. V družstvu je také několik juniorských reprezentantek Litvy. Trenérem Žalgirisu je známý litevský odborník a trenér litevské reprzentace Antanas Skarbalius.

Druhým zahraničním účastníkem Poháru míru bude pátý celek rakouské nejvyšší stěže ZV McDonald´s Wiener Neustadt, který na našem turnaji startoval v předchozích letech už pětkrát, naposledy v roce 2013. Největší hvězdou týmu je naturalizovaná Litevka Agnete Grigaité, seniorská reprezentantka Rakouska. Před týdnem hrálo družstvo na turnaji v Ostravě, kde získalo skalp vítěze turnaje RUCH Chorzow a rakouská spojka Dolores Rajič byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. V družstvu hraje několik legionářek čtveřice Maďarek a dvě hráčky Německé národnosti.

Mezi stálice turnaje a obhájce loňského prvenství, patří jinak už čtyřnásobný vítěz turnaje, slovenský celek Slovan Duslo Šaĺa, který přijíždí na Hanou ve výborné formě, když dokázal vyhrát oba předchozí přípravné turnaje v Trenčíně a v Šaľe. V družstvu bude sice letos chybět dvojnásobná nejlepší střelkyně našeho turnaje Réka Bíziková, která odešla do maďarské nevyšší soutěže, hráčský kádr Slovenek je však i nadále velmi silný. Jména reprezentačních spojek Kertészové, Veselkové, Demajové a Bujnochové, nebo pivotek Trochtové,a Königové a rychlonohá křídla Klučková s Pöcziková jsou zárukou té nejvyšší kvality.

Věřme, že svou kvalitu v generálce předvedou také domácí házenkářky DHK ZORA Olomouc, které však s ohledem na svůj hodně široký hráčský kádr stále hledají nejoptimálnější sestavu na blížící se interligu. Faktem je, že se Hanačky představí poprvé před domácími příznivci, zatím absolvovaly pouze dva turnaje na Slovensku, kde v Trenčíně obsadily třetí a v Šaľe druhé místo a ve středu hrály dvě přípravná utkání v Zubří proti domácím starším dorostencům, která byla velmi kvalitní a hodně trenérům napověděla o krystalizující se základní sestavě celku. V domácím družstvu neuvidíme reprezentantku Kristýnu Salčákovou, která bude hrát třetí ligu ve Francii a z družstva odešla také Slovenka Katarína Berová, která bude hrát v družstvu Bemaco Prešov. Naopak novou tváří je další Slovenka, která hrála minulou sezonu v mateřském Partizánskem - Valentína Kapsová, 21 letá spojka, bývala juniorská reprezentantka Slovenska. V družstvu se objevila čtveřice děvčat z mistrovského celku starších dorostenek Zory, vesměs juniorské reorezentantky - Jarmila Trumpešová, Markéta Hurychová, Adriana Míšová a druhá ze sester Fryčákových, Tereza, které se v přípravě pokušeí probojovat do základní sestay celku.

Naše nabídka bude jistě dostačujícím impulsem k tomu, abyste si nenechali ujít konfrontaci domácích děvčat s velmi silnými soupeři. Přestávka od mistrovských bojů byla velmi dlouhá a příznivci ženské házené se jistě mohou těšit na výbornou házenou. Vždyť nová sezona je doslova za dveřmi, Hanačky už za týden - 5. září budou hrát na Zemplíně proti obhájci vítězství ve WHIL Iuventě Michalovce.

Naše příznivce bychom chtěli upozornit na to, že už v pátek 28. srpna sehraje domácí družstvo od 18:30 hod. ve své hale přátelské utkání s litevským mistrem Žalgiris Kaunas. Na všechna utkání turnaje, včetně pátečního přípravného duelu je vstup volný.

Rozpis turnaje o POHÁR MÍRU

Sobota 29. 08. 2015
09:00 HK Slovan Duslo Šaľa (SVK) - DHK ZORA Olomouc (CZE)
11:00 Žalgiris Kaunas (LTU) - McDonald´s Wiener Neustadt (AUT)

16:00 HK Slovan Duslo Šaľa (SVK) - Žalgiris Kaunas (LTU)
18:00 DHK ZORA Olomouc (CZE) - McDonald´s Wiener Neustadt (AUT)

Neděle 30. 08. 2015
09:00 McDonald´s Wiener Neustadt (AUT) - HK Slovan Duslo Šaľa (SVK)
11:00 DHK ZORA Olomouc (CZE) - Žalgiris Kaunas (LTU)

12:45 Slavnostní ukončení turnaje