English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek začíná už v sobotu

Interliga házenkářek začíná už v sobotu 02.09.2015 09:17:46 - autor: , přečteno 1838x


Po patnáctitýdenním půstu je tu opět interligová soutěž žen, která začíná už tuto sobotu svůj 14. soutěžní ročník. Mezi 13 účastníky najdeme jedno zcela nové jméno, interliga se zabydluje také v západočeské metropoli Plzni. Soutěž bude mít lichý počet účastníků - česká osmička s již uvedeným nováčkem Plzní a pětice slovenských účastníků, která má stejné složení jako v minulém ročníku. První kolo svede proti sobě pět česko - slovenských duelů, tři z nich se odehrají v českých halách dvě na Slovensku a šestým utkáním bude jediná ryze česká dvojice na jihu Čech, kde přivítají nováčka soutěže z Plzně.


První utkání budou tak trochu velkou neznámou. Na internetových stránkách ČSH, který je řídícím svazem soutěže, postrádáme totiž pravidelnou informaci, která byla k dispozici příznivcům všech družstev v předchozích ročnících. Novinky a informace z jednotlivých klubů prosakovaly v průběhu letních měsíců velmi sporadicky, není známo, které hráčky z družstev odešly, které naopak budeme v dresech jednotlivých celků vídat. Proto se hned v úvodu našim příznivcům musíme omluvit, že informace k zajištění potřebného servisu informací o jednotlivých družstvech budeme muset sbírat ze všech možných i nemožných zdrojů.


Na našich internetových stránkách bychom chtěli zachovat tradici a poskytnout vždy v týdnu před příslušným kolem alespoň základní informace k jednotlivým družstvům. Naše děvčata budou mít dost těžký vstup do nového ročníku, po prvním kole, které budou hrát v sobotu na Zemplíně v hale Iuventy Michalovce, je čeká hned za týden 12. září pro změnu cesta na Šariš k utkání v Prešově. Lichý počet účastníků soutěže znamená, že vždy jedno družstvo bude mít v každém kole volný los. Ten bude mít v 1. kole český mistr DHK Baník Most. Krátce k jednotlivým utkáním.

Sobota 5. září v 15:00 hod.: Sokol Písek - HC Plzeň
První branky nového ročníku interligy uvidí diváci v Obloukové hale v jihočeském Písku. Domácí družstvo, které v interlize pokračuje navzdory tomu, že podle umístění mělo z interligy sestoupit, by chtělo hned v úvodu začít sbírat body, aby je nepotkal podobný osud jako v minulém ročníku. Družstvo s novým trenérem Ondřejem Václavkem, bude především stavět na vlastních odchovankyních Jihočešek, k novým tvářím by měla patřit dvojice mladých Slavistek Růžičková a Líbalová, které hrávaly převážně v družstvu B v 1. lize. Podle dostupných informací, opustily družstvo Písku, česká reoprzentantka Veronika Malá, která údajně odešla do Slavie Praha a Petra Bubeníková posílila soupeře Písku v 1. kole HC Plzeň. O dalších změnách v hráčském kádru nováčka, kterého povede trenérka Libuše Škvařilová nám neni nic známo. Favoritkami prvního zápasu na jihu Čech budou domácí házenkářky.

Sobota 5. září v 16:00 hod.: HC Zlín - ŠKP Bratislava
Na kontě změn hráčského kádru domácích hráček jsme zaznamenali více úbytků. Do rakouského velkoklubu Hypo Niederöstarreich odešla největší hvězda týmu Bebe Tóthová (podle posledních informací ale nebude hrát ani v Hypu a pravděpodobně končí svou hráčskou karieru), nejlepší střelkyně družstva Lenka Hradilová zamířila do Německa, Andrea Očadlíková bude oblékat dres Poruby. Obě dosavadní brankařky v družstvu skončily, Slovenka Túrociová po zranění ukončila smlouvu, Zuzana Mikšovská odešla na mateřskou, nahradí je především Stojarová, která se vrací z Veselí. V družstvu ŠKP Bratislava budou hrát zkušené Petra Beňušková a Martanovičová, novým trenérem týmu bude Juraj Fogarassy. Favoritkami utkání budou domácí házenkářky.

Sobota 5. září v 17:30 hod. Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc
První utkání na půdě slovenského mistra není tím nejpříjemnějším zahájením pro Hanačky, které na východ pojedou s hodně omlazeným celkem. Dvě z nejzkušenějších hráček olomouckého družstva Kristýna Salčáková a Katarína Berová už v týmu nejsou, trenéři tedy budou muset spoléhat na své zatím nepříliš zkušené hráčky. Na druhé straně celek Iuventy tak jako každoročně vyměnil, nebo doplnil zejména své zahraniční akvizice. Největší hvězdou, která se v dresu Iuventy objevuje je španělská brankařka Lafuente, z ruského Rostova přišla Ukrajinská pivotka Peredereij a ruská spojka Černovová. Na straně odchodů jsme zaznamenali jména Horňáková, Zyková, Gerič, Bačíková a Szöllösivoá (mateřská), družstvo proto doplnily další mladé odchovankyně Nagyová a Kišíková. Družstvo má za sebou náročnou přípravu a řadu kvalitních turnajů a zápasů s předními Evropskými týmy, v nichž hrála Iuventa často velmi vyrovnané partie. Svědčí to o výborné formě, kterou budou chtít svěřenkyně Františka Urbana zúročit v interligových bojích. Hanačky ale jedou na Zemplín bez bázně a hany a chtěly by favoritovi jeho roli ztížit.

Sobota 5. září v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Bemaco Prešov
Utkání v Ostravě by mělo být jednoznačnou záležitostí domácích Sokolek, které sice přišly o reprezentační pivotku Petru Adámkovou (odešla do Německa), na straně příchodů jsou však další zvučná jména jako na příklad výborná spojka Ryšánková z Mostu, nebo zlínská Očadlíková, Oba soupeři se před třemi týdny střetli na turnaji v Trenčíně a Poruba vyhrála vysoko 40:22. Novým trenérem Prešova je zkušený Dušan Daniš, který se po ročním působení v Polsku vrací na Slovensko. Ze svého bývalého angažmá si do družstva přivedl dvojici Polek - Basta a Kepma, posilou je také Gajdošíková z Partizánskeho. Oslabením naopak je odchod zkušené brankařky Medveďové, která se vrací do Michalovců. Jednoznačnými favoritkami utkání bude domácí Sokol Poruba.

Sobota 5. září v 18:00 hod. - HK Slávia Partizánske - DHC Slavia Praha
Souboj dvou Slavií, které se pyšní medailemi z play-off v minulé sezoně, může být tak trochu šlágram prvního kola. Domácí finalista slovenského play-off vsadil na posílení svého hráčského kádru o zkušené házenkářky. Mladou pivotku Gajdošíkovou, která odešla do Prešova vystřídá 34 letá Štetáková, přicházející z Veselí, novou hráčkou je také Slovinka Gerič, které skončila smlouva v Iuventě, třetím posílením kádru je návrat Hany Janšákové po mateřské dovolené. O změnách v kádru pražské Slavie toho moc nevíme, k největší změně došlo na místě trenéra, když družstvo povede bývalá velezkušená házenkářka Petra Vítková. Jistý je také odchod brankařky Lucie Satrapové do Německa a také druhá brankařka Slovenka Sedláčková odešla do Veselí. Nepotvrzenou informací je příchod reprezentačního křídla Veroniky Malé ze Sokola Písek. Utkání nemá favorita není vyloučena ani dělba bodů. Každopádně lze očekávat velmi dobrou házenou.

Neděle 6. září v 17:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. - Slovan Duslo Šaľa
Netradičně nedělní termín zvolili k zápasu prvního kola na jihu Moravy, kde přivítají Duslo Šaľa. V obou družstvech půjdou do bojů s novými muži na sřídačce, v případě domácích to bude úplný novic Radim Pernický, u Slovenek se na lavičku vrací po několika letech působení v německé bundeslize, známý a uznávaný bouřlivák Michal Lukačín. Domácí družstvo opustila po minulé sezoně celá řada hráček: brankařka Stojarová odešla do rodného Zlína, Slováková zamířila do Mostu, odešly i Slovenky Štetáková a Gajdošíková, nejasný je stav po zranění Jasmínky Vargové. Ve Veselí přivítali dvě mladé Slovenky na hostování z Iuventy - brankařku Sedláčkovou a Olšovskou, do družstva klub zařadí i veselské dorostenky Soldánovou a Melichárkovou. Družstvo Šaľy jsme si dostatečně přiblížili při třech turnajích, kterých se zúčastnila spolu s našimi děvčaty, podobněji jsme o hráčském kádru psali v článku po turnaji o Pohár míru v pondělí. Favoritkami utkání budou hostující hráčky, které v přípravě na novou sezonu ještě neprohrály.