English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Kvalitu turnaje dorostenek podtrhnou i reprezentantky

Kvalitu turnaje dorostenek podtrhnou i reprezentantky 03.09.2015 09:10:47 - autor: , přečteno 1316x


Od pátečního podvečera, kdy na Hanou dorazí dvě družstva Iuventy Michalovce, starší se zúčastní turnaje starších dorostenek, mladší sehrají mimo rámec turnaje tři utkání s mladšími dorostenkami, dvakrát se střetnou s domácími děvčaty a v sobotu za nimi přijedou mladší dorky HC Zlín. V sobotu budou zápasy pokračovat, do turnaje starších dorostenek vstoupí Slavia Praha a Sokol Poruba a proběhnou další přípravné zápasy mladších dorostenek, proti domácímu družstvu se postaví Ivančice.

Pohled do soupisek čtveřice týmů starších dorostenek napovídá, že turnaj bude mít mimořádně vysokou kvalitu. Český svaz házené vydal před několika dny seznam širších kádrů nově tvořených juniorských celků pro celou sezonu 2015/16. Nebude již kategorie dorostenek, ale dvě juniorská družstva W 20, kde jsou převážně hráčky ročníků 1996,1997 a kategorie mladších dorostenek W 18.

Na soupiskách hráček družstev startujících na víkendovém turnaji v Olomouci jsme zaznamenali dvě hráčky z nominace W 20 (Denisu Franzovou v družstvu Slavie a Annu Pudichovou z Poruby). Z nominovaných děvčat z mladších juniorek W 18 uvidíme samozřejmě těch reprezentantek daleko víc. V družstvu Slavie Praha se představí: Eva Svobodová, Adéla Novotná, Barbora Večeřová, Klára Klégrová a Kateřina Klausová, v sestavě Sokola Poruby to bude Veronika Pučová a z domácího týmu Karolína Žáčková a Monika Bajerová.

Na Slovensku ještě nové nominace nebyly zveřejněny, starší dorostenky Iuventy Michalovce přijely s juniorskými reprezentantkami: Katarína Mulíková, Jana Barátová, Silvia Kocaníková a z družstva kadetek SR se představí Adriana Holejová, Františka Solárová, Bibiana Štefániková a Katarína Ondová.

Uvidíme tedy velkou část výkvětu mladých talentů z obou republik a věřme, že zejména v jejich podání uvidíme také kvalitní špičkovou házenou. Pro většinu družstev bude turnaj první letošní prověrkou, nevíme samozřejmě kolik utkání družstva zatím sehrála, jisté je, že nejvíc toho mají nahráno děvčata Iuventy. Starší se zúčastnily silně obsazeného turnaje v polském Nowém Saczu, kde obdśadila 4. místo za Ukrajinskými celky Karpaty Užhorod a Galičanka Lvov a domácím Olimpia Beskid. Obě družstva Iuventy se minulý víkend zúčastnila turnajů slovenských center v Nitře, kde starší skončily na 3. místě za Bytčou a ŠKP Bratislava a mladší druhé za Nitrou. Michalovské starší dorky přijedou do Olomouce bez hráček ročníku 1996, které na Slovensku hrají soutěž dorostenek

Domácí družstvo bohužel turnaj nezastihne v optimálním složení. Při přechodu z mladších do starších dorostenek několik talentovaných děvčat zanechalo činnosti, hráčský kádr je tedy pro celou sezonu až kriticky úzký, čítá celkem 14 hráček, včetně tří brankařek, jakákoliv absence tedy negativně zasahuje do optimální sestavy. Navíc do turnaje nemůže zasáhnout Markéta Hurychová, která se připravuje s A týmem žen a pojede v sobotu do Michalovců na interligu, zraněna je nová akvizice ze Sokola Poruba Linda Melecká.  Situaci je však potřeba brát jako realitu, nepomůže plakat nad rozlitým mlékem, děvčata, která o víkendu v dresech Zory nastoupí musí dokázat, že se s nimi musí v mistrovské asoutěži i nadále počítat v bojích o nejvyšší příčky. Do jaké míry se jim to podaří, na to dá první odpověď až samotný turnaj.

Pro úplnost uvádíme ještě jednou časový program všech víkendových zápasů. Všechna utkání se budou hrát v plném čase 2 x 30 minut, vstup na zápasy je samozřejmě volný. Těšíme se na návštěvu našich příznivců.

ROZPIS ZÁPASŮ

PÁTEK 04. 09. 2015
17:30 W 19 DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce
19:15 W 17 DHK ZORA Olomouc - Iuventa Michalovce

SOBOTA 05. 09. 2015
09:00 W 19 Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc
11:00 W 19 DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce

13:00 W 17 HC Zlín - Iuventa Michalovce
15:00 W 17 DHK ZORA Olomouc - HK Ivančice

17:00 W 19 Sokol Poruba - DHC Slavia Praha

NEDĚLE 06. 09. 2015
08:00 W 17 Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc
10:00 W 19 DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha
12:00 W 19 Iuventa Michalovce - Sokol Poruba

13:45 Ukončení turnaje - vyhlášení výsledků