English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Turnaj mladšíc žaček v Praze

Turnaj mladšíc žaček v Praze 08.09.2015 19:25:57 - autor: , přečteno 1837x

Informaci o turnJI MLADŠÍCH ŽAček v Praze připravil trenér družstva Miloš Haloun.

V pátek 4. září odjelo družstvo mladších žákyň DHK Zora „A" do Prahy na kvalitně obsazený 3. ročník turnaje Vršovice hanball cup 2015. Po turnaji v Horce nad Moravou, kde děvčata hrála pouze proti klukovským týmům a skončila na medailových pozicích, si tak mohla porovnat svoje kvality s předními dívčími družstvy z České republiky.

V prvním utkání turnaje proti TJ Sokol Písek holky nastoupily hned po příjezdu do Prahy a tato skutečnost se projevila v úvodních minutách především špatnou obrannou činností. Chyběla zde spolupráce dvojic a rychlonohé písecké hráčky toho dokonale využily. V polovině 2. poločasu již vedly rozdílem pěti branek (5:10) a vypadalo to na jejich snadné vítězství. Postupně se však rozehrály i olomoucké žačky a stáhly nepříznivý vývoj utkání až na konečných 9:11. K druhému utkání proti DHK Pardubice nastoupily již dokonale připravené, měly jednoznačnou převahu, svého soupeře přehrály rychlými útoky, spolehlivou obranou a zaslouženě zvítězily 18:3. V posledním utkání pátečního bloku se střetly s pražským celkem Sokol Kobylisy II. Zde již byla vidět oboustranná kvalita družstev a po vyrovnaném průběhu v prvním poločasu si holky vybudovaly potřebný náskok především zakončováním svých šancí z rychlých útoků a zvítězily 13:9.

V sobotu děvčata nastoupila proti družstvu HC Chelk. Nejednalo se zde o zahraniční tým, ale o složený celek z hráček Chebu a Lázní Kynžvart. I v tomto zápasu olomoucké házenkářky dokázaly svoje kvality, po celou dobu se hrálo pod jejich taktovkou a bez problému si připsaly další dva body za vítězství 13:5. Další dva zápasy pak byly především konfrontací herních zkušeností a sehranosti nově se tvořícího olomouckého týmu s družstvy, která podle slov jejich trenérů hrají ve stejném složení již několik roků. Tatran Bohunice a DHK Slavoj Žirovnice nenechaly nikoho na pochybách, že na tomto turnaji patří k družstvům, která jsou aspiranty na celkové vítězství. V utkáních proti našim holkám předváděly rychlou házenou, spolupráci spojek s pivotem a většinou skórovaly po nacvičených herních kombinacích s uvolněním hráčky na brankovišti. Obě družstva nás přehrála o 10 branek a zaslouženě zvítězila 16:6 a 14:4. Na těchto výsledcích se však negativně podepsaly i pauzy mezi jednotlivými zápasy, které hráčky trávily za chladného a větrného počasí na venkovním hřišti Slavie Praha v Edenu (první 3 a druhá dokonce 5 hodin) a po těchto přestávkách se již vůbec nedostaly do herního rytmu a pohody z předchozích utkání.

V neděli si holky mohly konečně zahrát také v hale proti domácímu družstvu TJ Sokol Praha Vršovice. Domácí házenkářky s námi hrály za bouřlivého povzbuzování svých fanoušků vyrovnanou partii pouze do stavu 3:3. Pak se projevila naprostá převaha hráček Zory, které již v celkem komorním prostřední jednoznačně přehrály vršovické házenkářky ve všech činnostech a zvítězily 12:6. V souboji o 4. místo proti TJ házená Jindřichův Hradec se holky znovu stěhovaly na venkovní hřiště Slavie Praha a opět zde byl patrný rozdíl mezi jejich hrou v hale a na venkovním tartanovém hřišti. Po vyrovnaném průběhu utkání a ani závěrečném tlaku se jim nepodařilo uhrát alespoň remízu, která by jim čtvrté místo zajistila. Prohrály tak nejtěsnějším rozdílem 6:7 a celkově obsadily 5. místo. Cenu za nejlepší výkony v turnaji obdržela brankařka Leona Jemelková.


Turnaje se zúčastnily: brankařky a hráčky Jemelková Leona, Hůtová Adéla - Vláčilová Vendula, Györe Timea, Stroupková Natálie, Špačková Kamila, Machačová Monika, Krejzlíková Eliška, Geržová Šárka, Litvínová Eliška, Coufalová Anežka, Ryšánková Eliška, Nováková Jana, Kolčavová Natálie, Hlaváčková Klára, Selingrová Klára.

Trenéři: Miloš Haloun a Kateřina Hlaváčková.