English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Do druhého kola WHIL už vstoupí i český mistr Baník Most

Do druhého kola WHIL už vstoupí i český mistr Baník Most 09.09.2015 20:47:42 - autor: , přečteno 1672x

          V prvním kole jsme nesignalizovali žádný velký šlágr, předpokládal se poklidný průběh bez větších překvapení. Několik nečekaných výsledků se však zrodilo a to je pro soutěž jenom dobře. Na jihu Čech sice nastoupil poslední český tým uplynulé sezony Sokol Písek, ale přece jen se očekávalo, že si s úplným nováčkem soutěže z nedaleké Plzně lehce poradí. Nováček ale zabojoval a odvezl si cenný první bod v soutěži za remízu. Málokdo také čekal vyrovnaný boj ve Veselí, se sestavou potýkající se domácí tým narazil v prvním kole na rozjetou slovenskou Šaĺu, která v přípravě po celé léto nepoznala hořkost porážky, ale na Slovácku musela bojovat až do konce utkání, aby si nakonec odvezla jen hubenou výhru nejtěsnějším rozdílem. Nakonec se očekával vyrovnaný souboj v Partizánskem, kde v souboji Slavií většinou odjížděly Pražanky s prázdnou, tentokrát tam ale vyhrály rozdílem 20 branek. Ve zbývajících utkáních už domácí družstva potvrdila roli favoritek a vyhrála poměrně výraznými brankovými rozdíly.

         Ani ve druhém kole ještě nebude k vidění mnoho zápasů, v nichž by se nedal předpokládat favorit. Snad jen v jediném Slovensko - českém střetnutí na Šariši, kam pojedou Hanačky se dá očekávat vyrovnaný souboj, věříme však, že tam náš mladý tým zabojuje a přiveze si první letošní body. Zajímavou podívanou nabízí také jeden ze dvou slovenských soubojů v Šaľe, kde v repríze slovenského semifinále play-off se střetnou domácí s Partizánským. To v druhém slovenském duelu u Dunaje se očekává jednoznačný průběh v souboji v minulé sezoně posledního ze slovenských týmů s mnohonásobným mistrem Iuventou Michalovce. Jediné sobotní utkání hrané v Česku uvidí diváci v Ostravě, kde v souboji dvou Sokolských družstev přivítají Písek. V neděli se budou v Čechách hrát dvě utkání. V západočeské metropoli Plzni uvidí diváci interligovou domácí premiéru, v níž jim soupeřem bude český mistr Baník Most. V Edenu přivítá Slavia HC Zlín. Celá trojice ryze českých soubojů bude mít favority v medailistech minuloročního českého play-off.

Pojďme si nyní v krátkosti přiblížit jednotlivá utkání. Volný los ve druhém kole mají hráčky SHK Veselí n. Mor.

Sobota 12. 09. v 17:30 hod.: Bemaco Prešov - DHK ZORA Olomouc
Ve druhém zápase po sobě budou hrát Hanačky na východě Slovenska. Domácí celek v prvním kole neuspěl na půdě českého vicemistra Poruby a odvezl si 18 brankovou porážku. Nový trenér, zkušený Dušan Daniš si z Polska, kde v poslední sezoně působil, přivezl dvě polské posily, ty se v Ostravě příliš neprosadily, výraznější posilou se ukazuje mladý pivot Gajdošíková z Partizánského. Družstvo bude mít asi trochu problémy v brance, před sezonou odešla zkušená Medveďová, která se vrátila z hostování do Iuventy. Obě družstva se před sezonou střetla na dvou přípravných turnajích, v obou byly úspěšnější Olomoučanky, v Trenčíně vyhrály 33:23, v Šaľe 30:23. Omlazené družstvo Olomouce před týdnem v Michalovcích vydrželo se slovenským mistrem krok pouze prvních 15 minut. Trenér Bělka nebyl spokojen s přístupem svých hráček, příliš brzy prý rezignovaly na vývoj zápasu. Věřme, že se z tohoto poznání děvčata poučila a další zápas na východě už bude o něčem úplně jiném. Utkání nemá favorita, v Olomouci však věří v import bodů.


Sobota 12. 09. V 18:00 hod.: Sokol Poruba - Sokol Písek
Ostravské házenkářky budou hrát už druhé utkání v řadě na domácím hřišti a dá se předpokládat, že i tentokrát zůstanou oba body doma. Před týdnem si domácí družstvo bez problémů poradilo s Prešovem, soupeř ve druhém kole je z podobné kategorie, takže vše nasvědčuje pohodovému utkání. Domácí mohou plně spoléhat na kvalitu svých brankařek a spojkovou řadu Marčíková, Ryšánková, Šviráková, v pohodě se zdá být i slovenská enkláva v dresu Poruby Minarčíková, Kostelná a Rechtorisová. V celku Jihočeských sokolek se ve výborném světle představily mladé juniorky, zejména Sára Kovářová (roč. 1999), autorka 8 branek. Posilou je také zkušená Nikola Kozáková, která se po několika letech vrací z Německa. Jihočeský tým bude spoléhat také na hostující Slavistky, které hledají uplatnění po zrušení B týmu pražského klubu. Ty by měly zacelit mezeru po odchodu Veroniky Malé, největší opory loňského kádru. Vysokým favoritem utkání je domácí tým Sokola Poruba.


Sobota 12.09. v 18:00 hod. ŠKP Bratislava - Iuventa Michalovce
Souboj dvou slovenských družstev, v minulé sezoně posledního a prvního slovenského týmu v interlize, by se měl stát jednoznačnou záležitostí mistra. V prvním kole ŠKP podehlo ve Zlíně, ale zanechalo zde vcelku dobrý dojem. Družstvo se posílilo o několik zkušených hráček, zejména Petra Beňušková, vracející se z francouzského angažmá bude velkou osobností týmu. Návrat Martanovičové bude připomínkou časů, kdy obě jmenované hráčky spolu s dalšími osobnostmi slovenské házené (Šimáková, Štetáková, Hrmová, Porubská, sestry Janšákovy a další) získaly několik titulů mistryň Slovenska. Bohužel v současnosti družstvo bude hrát asi jinou roli ve WHIL a příjezd současného slovenského mistra to patrně jen podtrhne. Iuventa přijíždí do metropole jako vysoký favorit.


Sobota 12. 09. 2015 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Slávia Partizánske                                      Souboj dvou slovenských celků, kterým se v prvním kole příliš nedařilo, bude reprízou semifinále play-off, z něhož trochu překvapivě vyšel jako finalista celek Partizánskeho. Obě družstva tvoří dlouhodobě špičku slovenské házené a ve většině zápasů vyhrávají domácí celky, i když v posledních sezonách se dařilo více v obou soubojích Šaľankám. Duslo by mělo v domácím prostředí potvrdit roli favorita, i když na druhé straně sebevědomý tým Slávie určitě bude chtít smazat nepříznivý dojem z prvního debaklu od pražské Slavie. Oba ceky mají velmi kvalitní hráčské kádry, ten Dusla známe velmi dobře z předchozích přípravných turnajů. Velmi silná je především spojková řada Kerteszová, Veselková, Bujnochová, Demajová, zkušený pivot Trochtová, nebo rychlonohá křídla Klučková, Pócziková a další. Partizánske disponuje nejlepší střelkyní WHIL Michnovou, zkušenými Blažekovou, Szökovou, před sezonou posílily družstvo Slovinka Gerič z Iuventy a zkušený pivot Štetáková. Oba týmy budou jistě patřit k tomu nejlepšímu, co interliga nabízí.


Neděle 13. 09. v 16:00 hod.: HC Plzeň - DHK Baník Most
Překvapivý vstup do soutěže předvedl před týdnem v Písku nováček soutěže a představil několik výborných házenkářek, které bude třeba si dobře zapamatovat. Zkušenost v družstvu představuje Petra Bubeníková, po několika letech v Německu se vrací spojka Pešičková, v dobrém světle se představila Vendula Šelajsová, prosadila se i skoro 190 cm vysoká dorostenka Buchnerová. Favoritem ale pro tentokrát bude úřadující mistr z Mostu, který se po volnu v 1. kole představí ve své letošní premiéře. Družstvo doznalo celé řady změn, odešla Ryšánková do Poruby, mateřská čeká na Slovákovou, čtveřice hráček (Weisenbilderová, Šplechtová, Janoušková a Kamila Vysloužilová) zamířila na zahraniční angažmá, karieru ukončily Petra Vítková, nová trenérka Slavie Praha a Martina Vysloužilová. Novými tvářemi jsou naopak návrat Hany Martínkové, přišly Chmelařová ze Slavie, Makedonka Gakidová a Slovenka Mičiníková. Favoritkami budou hráčky českého mistra Baníku Most.

Neděle 13. 09. v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HC Zlín
V Edenu se představí domácí celek po svém vynikajícím vstupu do soutěže před týdnem v Partizánskem, kde deklasoval domácí slovenskou jmenovkyni. Družstvo pod novým vedením Petry Vítkové hodně omládlo, do družstva se zapojily dvě vlastní dorostenky - Novotná a brankařka Hillebrandová, posilami jsou také dvě děvčata juniorského věku Veroniky Malá z Písku a Galušková z Plzně, družstvo posílila i Michaela Součková z Havl. Brodu. Na straně odchodů figurují především reprezentační gólmanka Satrapová, která odešla do Thüringeru, Rajnohová odešla do Maďarska, Chmelařová do Mostu a brankařka Sedláčková do Veselí. Hostující družstvo Zlína přijede do Prahy už bez své opory Tothové, dvou svých brankařek -Túrociové a Mikšovské. Nejlepší střelkyně týmu Hradilová bude hrát v Německu, Očadlíková v Porubě a Budayová s Pospíšilovou odešly do druholigového Hodonína. Jedinou skutečnou posilou je návrat brankařky Žanety Stojarové, která je odchovankyní Zlína, hrála ale několik roků v jiných klubech. Ostatními posilami je několik hráček z vlastního dorostu. Favoritkami tohoto utkání by měly být domácí házenkářky.