English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve 3. kole WHIL repríza finále českého play-off

Ve 3. kole WHIL repríza finále českého play-off 16.09.2015 15:13:24 - autor: , přečteno 2024x

Nový ročník interligové soutěže teprve začal, už se ale začínají rýsovat předpokládané, ale i méně očekávané scénáře průběhu 14. ročníku soutěže WHIL. Nejvíc očekávaní favorité se seřadili hned od prvních kol na první místa tabulky a tváří se, jako by mezi sebe nechtěli nikoho dalšího pustit. Mimo očekávanou realitu je snad zatím pouze slovenský vicemistr minulé sezony Slávia Partizánske, který po debaklu v 1. kole doma od české jmenovkyně Slavie Praha, neuspěl ani ve druhém kole, v repríze semifinále slovenského play-off, když podlehl v Šaľe a náhle se ocitl na samém chvostu tabulky, na kterém vydrží ještě nejméně do dalšího kola, protože tentokrát bude mít volný los. Zajímavá je také moravská dvojice ve středu tabulky - Zlín a Olomouc, která jako by předurčovala souboj o čtvrté místo do českého play-off. Takže dá se říci - v úvodu v podstatě nic nového.


Víkendové třetí dějství už může začít míchat karty i na čele tabulky. Šlágr kola obstará sobotní repríza českého play-off, ve kterém se střetnou úřadující mistr s vicemistrem. Zajímavé duely mohou nabídnout i všechna vzájemná střetnutí českých a slovenských soupeřů. Z čela tabulky na Zemplíně přivítá jistě plný dům v Chemkostav aréně úřadujícího vítěze WHIL, domácí Iuventu Michalovce proti pražské Slavii, další utkání družstev z první poloviny se uskuteční ve Zlíně, kam přijede Duslo Šaľa, v Jihočeském Písku přivítají Prešov a zajímavý zápas slibuje také na Hané utkání domácí Zory s ŠKP Bratislava. Jediný čistě český zápas mimo uvedeného šlágru se odehraje na Slovácku, kam přijede nováček soutěže HC Zlín. Volný los ve třetím kole má Slávia Partizánske.

Sobota 19.09. v 15:00 hod.: Sokol Písek - Bemaco Prešov
V městě na řece Otavě se v sobotu střetnou dvě družstva, která v minulé sezoně tvořila spolu s ŠKP závěr interligové tabulky. V hráčských kádrech obou celků došlo před novou sezonou k řadě změn, z jihočeského týmu odešla jeho nejlepší střelkyně Veronika Malá do Slavie, družstvo posílila dvojice Slavistek ze zrušeného B týmu pražského týmu, ale nový trenér Ondřej Václavek sáhl zejména do družstva dorostenek klubu a vytáhl z něj novou hvězdičku, Sáru Kovářovou (roč. 1999), která hned v prvních kolech naznačila své vysoké střelecké kvality. Slovenky mají na lavičce také nového trenéra -, kterým je zkušený Dušan Daniš, který si ze svého předchozího působiště v Polsku přivedl na Šariš dvě polské hráčky, které se už v minulém kole důrazně připomněly. Favoritkami budou tentokrát domácí hráčky, které i v minulé sezoně těžily především z domácího prostředí.

Sobota 19.09. v 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. - HC Plzeň
Český duel přivádí proti sobě domácí celek, který v 1. kole dost překvapivě držel krok s favorizovaným celkem Šaľy a podlehl o jedinou branku. Předsezonní prognózy z tábora domácího celku nebyly příliš optimistické. Družstvo opustila řada hráček, tvořících v uplynulé sezoně páteř týmu (brankařka Stojarová, Slováková, Gajdošíková, Štetáková, Vargová), nahradily je dvě odchovankyně Iuventy Sedláčková a Olšovská a trojice odchovankyň z dorostu Soldánová, Lukšíková a Kožuchová. Nový trenér Pernický má sice užší kádr, má v něm ale z čeho vybírat. Nováček z Plzně překvapil příjemně ziskem bodu v Písku, hodně trpká ale byla zkušenost z domácího vystoupení proti úřadujícímu Mostu. Uvidíme jaký dopad zanechal na hráčkách debakl od mistra. Favoritkami jsou domácí házenkářky.

Sobota 19.09. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha
Utkání dvou vyspělých kolektivů, kteří mají vysoké ambice, domácí Iuventa ty úplně nejvyšší. V domácím družstvu dochází pravidelně k velké obměně hráčských kádrů, letní příprava Iuventy má vůbec ty nejvyšší parametry, zejména pokud jde o kvalitu soupeřů v přípravných turnajích. Soupeři Iuventy v přípravě byla až na výjimky družstva hrajících Ligu mistryň. Družstvo bylo citlivě doplněno o kvalitní házenkářky, poprvé se v interlize objevila hráčka ze Španělska, z celku vicemistryň Evropy brankařka Lafuente, kvalitu představují i další hráčky např. Ukrajinská pivotka Perederij, nebo ruská spojka Černovová. Slavia s novou trenérkou Petrou Vítkovou zahájila sezonu dvěma výhrami, zejména dvacetibrankové vítězství v Partizánskem vzbudilo velký ohlas. S napětím je proto očekávána další konfrontace omlazeného týmu se slovenským mistrem. Utkání slibuje výbornou házenou, dá se očekávat vyrovnaná partie, mírnými favoritkami budou domácí házenkářky, které budou hnány jistě hodně zaplněnou halou.


Sobota 19.09. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - ŠKP Bratislava
Utkání na Hané slibuje vyrovnanou házenou, přesto, že tam přijede poslední slovenské družstvo minulého ročníku, které v celé sezoně neuhrálo ani bod. Předpoklady o vyrovnaném průběhu naplňuje skutečnost, že se do týmu ze slovenské metropole vracejí hráčky, které zde před pár lety psaly historii, v podobě tří slovenských titulů v řadě. Zejména Petra Beňušková, která se po dvou kolech usadila na špici nejlepších kanonýrek soutěže dokazuje, že vůbec nic neztratila ze své výkonnosti v letech o kterých hovoříme (2007 - 10), ani v letech kdy byla vůdčí osobností českého mistrovského týmu Baníku Most se kterým mimo jiné vyhrála i Evropskou soutěž. Další pamětnicí tohoto období v ŠKP je Marcela Martanovičová, družstvo však je převážně mladé, většinu tvoří odchovankyně klubu, takže bude asi potřebovat nějakou dobu na to aby si úplně „sedlo". Domácí družstvo před letošní sezonou výrazně omládlo, v hráčském kádru se objevila čtveřice odchovankyň z vlastního dorostu, které dostávají příležitost prokázat své kvality. V týmu by se na hřišti mohla objevit po určitých průtazích spojených se změnou dresu už i slovenská posila Valentína Kapsová. V Olomouci se očekává bojovné utkání s plným nasazením, domácí družstvo bude mírným favoritem, mládí hráček dává záruku zdravého sebevědomí a hladu po úspěšném výsledku.

Sobota 19.09. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba
Očekávaná repríza finále českého play-off bude vrcholem třetího kola. Obě družstva jsou plna optimismu a dávají nepokrytě najevo, že právě ony jsou tím družstvem, které je na nejlepší cestě dotáhnout sezonu do vítězného konce. Také v obou týmech došlo ke změnám v hráčském kádru, mistrovský Baník sice opustily zkušené Martina Vysloužilová a Vítková a čtveřice, která odešla na zahraniční angažmá - Janoušková, Weisenbilderová, Šplechtová a Kamila Vysloužilová, ale zejména Helena Ryšánková, která posílila právě Porubu, ale v Mostě věří, že nové tváře v družstvu Makedonka Galkina, Chmelařová, nebo Hana Martínková vracející se ze zahraničí odchod hráček plně nahradí. Poruba se bude muset obejít bez Petry Adámkové, několik hráček bylo přeřazeno do B týmu a doplnění tvoří čtveřice dorostenek z vlastního družstva, posilou bude Očadlíková ze Zlína. V minulém kole se v Plzni v dresu Mostu nejvíc dařilo stálicím v týmu Szarkové, Súkenníkové, Zachové a Matouškové, u družstva Poruby se nejvíc prosadily Ryšánková s Marčíkovou a slovenská trojice Rechtorisová, Kostelná a Ritzová. Favorit se hledá jen velmi těžko, rozhodující může být výhoda domácího prostředí.


Neděle 20.09. v 17:00 hod.: HC Zlín - Slovan Duslo Šaľa
Posledním utkáním kola bude nedělní zápas ve Zlíně. Domácí budou mít podruhé v domácím prostředí slovenského soupeře, Šaľa bude hrát své druhé utkání na hřišti moravského soupeře. Domácí děvčata své první utkání proti ŠKP Bratislava zvládla bez větších problémů, v celku Šaľy však budou mít daleko těžšího protivníka. Domácí družstvo přišlo před sezonou o svou elitní střelkyni Tothovou, která koketovala s odchodem do Hypa, z angažmá však zatím sešlo. Nepříjemnými jsou také odchody brankařek Túrociové a Mikšovské a dalších čtyř hráček Hradilové, Očadlíkové Budayové a Pospíšilové. Příchody jsou brankařka Stojarová a trojice dorostenek z vlastního dorostu. Družstvo Šaľy působí velice kompaktně, má trojici vyrovnaných výborných brankařek, silnou spojkovou řadu Kertezsová, Veselková, Bujnochová, Demajová a rychlonohá křídla Klučkovou a Póczikovou. Očekává se vyrovnané utkání a vyrovnaný výsledek, ve kterém není vyloučena ani dělba bodů.