English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory táhly reprezentaci v boji o ME

Házenkářky Zory táhly reprezentaci v boji o ME 04.12.2007 18:44:51 - autor: , zdroj: Miloslav Jančík, Olomoucký deník, 4.12.2007, přečteno 2096x

Český svaz házené

Šest dní bojoval reprezentační tým házenkářek v Plzni o postup do play-off, ve kterém se bude rozhodovat o účasti na mistrovství Evropy. Své boje korunoval nedělní výhrou nad Tureckem a výhrou v celém turnaji, kde v soubojích s dalšími čtyřmi celky nenašel přemožitele.

Vítězství nad Tureckem v poměru 28:27 bylo o to sladší, že se podařilo alespoň trochu oplatit ještě čerstvé vyřazení z kvalifikace na mistrovství světa z loňského Chebu.

O úspěch nároďáku bojovalo i šest hráček olomouckého klubu. Barbora Raníková (1985) s Romanou Tomečkovou (1987) nastupovaly v základní sestavě, k jádru patřila i Kateřina Vašková (1978), kterou někteří pasovali na nejlepší českou hráčku celé předkvalifikace. Své si odehrály i Barbora Stuchlová (1982) s Michaelou Hrbkovou (1987), jedno utkání si zahrála i Tereza Kovačíková (1985).

O své postřehy z výkonů olomouckých hráček se podělil trenér DHK Olomouc Lubomír Krejčíř, který na turnaji působil jako spolukomentátor České televize a Lenka Černá, asistentka reprezentačního trenéra a též i brankářka olomouckého klubu.

Barbora Raníková, brankářka

Lubomír Krejčíř: Jednoznačně velká opora. Neměla žádný slabý moment ani slabé utkání. Dnes se dá říct, že je pro reprezentaci obrovskou oporou.
Lenka Černá: Bára podala na turnaji dobré výkony. V prvním poločase utkání s Itálií se rozehrávala, nejlepší výkon podala v posledním utkání s Tureckem.

Kateřina Vašková, levá spojka

LK: Byla obrovským přínosem v obraně i v útoku a velkou částí pomohla reprezentaci k postupu. Patřila k tomu nejlepšímu co v reprezentaci bylo.
LČ: Po delší době se vrátila do reprezentace a jak střelbou tak v rozehrávce podala vynikající výkon, který gradoval v utkání s Tureckem. Rádi bychom, aby v reprezentaci zůstala i nadále, protože je velkým přínosem.

Romana Tomečková, levé křídlo

LK: Solidní výkon, nastřílela spoustu branek. V současnosti je prvním levým křídlem reprezentace, méně se jí dařilo snad jen proti Turecku, kdy se ukázalo, že ještě musí sbírat zkušenosti.
LČ: Na to, že je v reprezentaci docela krátkou dobu, tak už jsme na ni hodně spoléhali. Předvedla svůj typický bojovný výkon a především z brejků dala hodně branek.

Barbora Stuchlová, levé křídlo

LK: Solidní partnerka Romany na levém křídle. V okamžiku, kdy dostala příležitost, tak téměř nechybovala. Dala velmi důležitý gól Turecku, díky kterému se podařilo získat rozhodující náskok. Snad jen ve finální fázi jí chybí malinko více drzosti.
LČ: Po delší době se vrátila do reprezentace a jako partnerka Tomečkové odvedla solidní výkon.

Michaela Hrbková, pravé křídlo

LK: Se slabšími týmy získávala cenné ostruhy a bylo vidět, že jí vzrostlo sebevědomí. V některých částech měla trochu problémy s proměňováním, ale jinak to byla dobrá náhrada za Knytlovou.
LČ: Střídat nejlepší českou házenkářku loňského roku Martinu Knytlovou není jednoduché. Odehrála celé jedno utkání proti Lotyšsku, kde ukázala své možnosti – nastřílela osm branek, nejvíce z celého týmu.

Tereza Kovačíková, levá spojka

LK: Dostala minimum příležitostí, hrála vlastně jen tři čtvrtiny utkání s Lotyšskem. Myslím, že to pro ni byla velká škola že jí účast v reprezentaci hodně prospěla.
LČ: Nastoupila jen proti Lotyšsku a počítali jsme s ní hlavně do obrany. Nakonec hrála i v útoku a odvedla to, co jsme od ní očekávali.