English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Poslední družstva klubu vstupují v neděli do soutěží

Poslední družstva klubu vstupují v neděli do soutěží 16.09.2015 22:17:56 - autor: , přečteno 1381x


Posledními družstvy klubu, které vstoupí o víkendu do mistrovských soutěží budou B družstvo žen v 1. lize a obě družstva dorostenek. Všechna ostatní družstva, od minházené, žaček až po interligu žen už své soutěži rozehrála. Naše družstva v soutěžích řízených ČSH budou svá utkání hrá v nedělním odpoledni, až na výjimy budou ženy B hrát svá utkání se začátkem v 11:30 hod., mladší dorostenky ve 13:30 a starší dorostenky v 15:30 hod. Jednotlivé soutěže doznaly od nové sezony některé změny a úpravy, pojďme si tedy o nich v krátkosti povědět.

1.Liga ženy:
Soutěž bude mít celkem 12 účastníků proti minulé sezoně tedy ubylo jedno družstvo. Sestoupily poslední České Budějovice, do WHIL postoupil vítěz HC Plzeň a družstvo B překvapivě nepřihlásila DHC Slavia Praha. V soutěži tedy bude hrát pět B družstev interligových klubů. Nováčky soutěže budou DHC Plzeň a Sokol Velké Meziříčí. Sedm účastníků bude z Čech, 5 z Moravy

Starší dorostenky:
Do soutěží starších dorostenek se přihlásilo 18 družstev, což je v porovnání s minulým ročníkem méně o jedno družstvo. Proti minulým dvěma ročníkům bude hrána soutěž ve dvou skupinách západ a východ po 9 účastnících každý s každým dvoukolově. Po skončení dvoukolové soutěže bude v posledních dvou týdnech v květnu 2016 sehrána nadstavba o celkové 1. - 4. místo tak, že vítězové obou skupin se utkají ve dvou utkáních (pohárově) doma venku o mistra, družstva umístěná na 2. místech o celkově 3. místo.

Mladší dorostenky:
Do soutěží mladších dorostenek se přihlásilo celkem 24 družstev, což je stejný počet jako v minulé sezoně. Soutěž ale bude hrána stejným způsobem jako starší dorostenky, tedy ve dvou skupnách západ - východ po 12 družstvech. dvoukolově doma - venku každý s každým a po skončení opět 1. a 2. družsta z obou skupin budou hrát o mistra, resp. o 3. místo na dva zápasy (pohárově).

V 1. podzimním kole se družstva našeho klubu utkají s těmito soupeři:
1.Liga ženy:
Neděle 20. 09. v 11:30 hod.: DHK ZORA B - Sokol II. Kobylisy
Utkání družstev, která v minulé sezoně skončila v popředí tabulky - Kobylisy obsadily celkově 3. místo, se ziskem 27 bodů naše B družstvo skončilo na 7. místě, když uhrálo 22 bodů. Domácí družstvo má v současnosti asi 10 kmenových hráček, z interligového celku mohou nastoupit za B tým hráčky, které nejsou na soupisce A týmu (8 hráček) a do utkání nastoupí ty z nich, které doporučí trenér A družstva vzhledem k jejich hernímu vytížení v interligovém družstvu. Z hráček A týmu žen mohou nastoupit za B družstvo: brankařky Derzsiová, Dederlová, Rašková a hráčky Míšová, Kapsová, Trumpešová, Jansová, Sovová, Hvostaľová, Salčáková, Salašová, T. Fryčáková. Trenérkou družstva je Mgr. Jana Fischerová, vedoucí družstva Sylva Zimová. Pokud vycházíme ze sestavy Kobylis v minulé sezoně, je v družstvu řada zkušených hráček na hostování z dalších pražských klubú (Střešovice, Háje) ale také na příklad z Písku, Havl. Brodu atd. Nejlepšími střelkyněmi byly Janoušková, a Žídková. Trenérkou družstva byla Jitka Mertová.


Mladší dorostenky:
Neděle 20.09.ve 13:30 hod.: DHK ZORA - SHK Velká n. Velič.

Olomoucké mladší dorostenky budou mít v 1. kole zdatného soupeře, nastoupí některé hráčky, které hrají i v družstvu starších dorostenek Hodonína, kde jsou na hostování právě z Velké. Hanačky mají v začátku sezony problémy s počtem zraněných hráček, jejichž absence se promítla už i do přípravných zápasů před dvěma týdny proti družstvům Michalovců a Ivančic. Uvidíme na co bde současná sestava družstva stačit, kždopádně by mělo jít o vyrovnaný souboj. Trenérkou družstva olomouckých mladších dorozenek je Mgr. Ilona Hapková, asistentkou Gabriela Kubáčková a vedoucím družstva Pavel Širůček.

Starší dorostenky:
Neděle 20.09.: 15:30 hod.: DHK ZORA - HK Hodonín

První utkání nového systému soutěže starších dorostenek svedlo proti našemu družstvu velmi ambiciózního soupeře. Už jen osoba trenéra družstva Antonína Střelce předznamenává, že půjde o velmi kvalitního soupeře. Hodonínský klub má velmi odvážné cíle, jak v kategorii starších dorostenek, tak především v družstvu žen. V sestavě žen, které hrají 2. ligu je totiž pět hráček z interligového Zlína (v čele s Budayovou), v družstvu je i bývalá slovenská reprezentantka Birkušová z Trenčína (hrála i za Michalovce) a další hráčky, se kterými může klub směle zaútočit na postup do 1. ligy. Podobné posílení je připraveno i v družstvu starších dorostenek. Do Olomouce určitě přijede na příklad juniorská reprezentantka Melichárková, která je na hostování z Velké n. Veličkou a při úzké vazbě trenéra Střelce na okolní kluby včetně slovenských a jejich dostupnosti se nedají vyloučit ani další posily. Z lo%nského kdru družstva už nemohou hrát největší opory Višňovská, Jastrabová, které jsu roč., narození 1996.  Olomoucké dorostenky se potýkají s úzkým hráčským kádrem, družstvo bude hrát ve složení, ve kterém absolvovalo nedávný turnaj v Olomouci. Trenérem olomouckého družstva je Mgr. Luhomír Krejčíř, asistentem Václav Riedel, vedoucím družstva Ing. Víclav Dobeš, masérem Robin Palán