English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Kvalitní házená v premiérovém zápase 1. ligy žen

Kvalitní házená v premiérovém zápase 1. ligy žen 20.09.2015 23:43:01 - autor: , přečteno 1431x


DHK ZORA Olomouc B - Sokol II.Kobylisy 30:27 (14:13)
Průběh utkání: 0:1, 4:4, 4:7, 7:8, 10:12, 13:12, 14:13 - 15:14, 20:14, 22:15, 24:16, 25:20, 27:23, 28:25, 29:27 30:27.

Rozhodčí: Horsák, Ördögh         90 diváků       7 m hody: 3/2 - 4/4          vyloučení: 0 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc B:
Derzsiová, Havlíčková - Hymrová, Hvostaľová 6/1, Konečná, Sovová 3, Zimová 5, Sklenářová 2, Hochvaldová 3, Míšová 3, Doleželová, Studená 2, Jansová 3/1, Kapsová 3.

Tenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Kobylisy: Neubergová, Drahokoupilová - Janoušková 1/1, Grgičevičová 1, Bernardová 1, Váňová 3, Novotná 1, Orságová 4/1, Nechvátalová, Továrková 2, Burdová 5/1, Prokešová 3, Pekařová 5/1, Jašková 1.

Trenérka: Jitka MERTOVÁ

Vyrovnané utkání 1. ligy žen mělo solidní úroveň, obě družstva nastoupila posílena o několik velmi kvalitních hráček, v domácím týmu se objevilo celkem 6 hráček širšího hráčského kádru interligového družstva žen (Derzsiová, Hvostalová, Sovová, Jansová, Míšová a Kapsová), v družstvu Kobylis jsme našli zase několik hráček z rozpadlého celku Slavie B, které hrálo v minulé sezoně také na špici prvoligové soutěže ( Neubergová, Nechvátalová, nebo Tereza Jačková). V první čtvrtině utkání tahaly za delší konec hostující děvčata, která si vytvořila tříbrankové vedení Více jim ale domácí družstvo nedovolilo, naopak se jim v posledních minutách poločasu podařilo srovnat krok a poločas skončil jejich jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu vstoupily lépe domácí hráčky, které se si během pěti minut vytvořily šestigólový náskok (26:20), který do poloviny druhého poločasu ještě navýšily na osm branek, což byl solidní náskok do závěru utkání. Pražanky se ale nevzdávaly neustále začaly z náskoku domácího družstva ukrajovat a pět minut před koncem stáhly až na čtyřbrankový rozdíl (26:22). Drama vyvrcholilo v posledních čtyřech minutách. Ve 28. minutě stáhly Kobylisy až na tříbrankový rozdíl 28:25, domácí ale brankami Zimové a Sovové opět navýšily své vedení a zápas dotáhly do zaslouženého vítězství.

Z celkového pohledu celého zápasu se dá říci, že domácí družstvo bylo lepším týmem, mělo v družstvu více hráček s vysokou kvalitou své hry. Brankařka Nori Derzsiová sice v některých chvílích nepůsobila úplně nejjistějším dojmem, několik střel ze středních vzdáleností jí prošla do branky, své si ale odchytala a v rozhodujících momentech pochytala těžké střely soupeře, které byly na vývoj utkání rozhodující. Hodně práce odvedla při zakládání rychlých útoků, zejména ve spolupráci s Hvostaľovou na pravé straně olomoucké ofenzivy. Ze spojek byla nejúspěšnější Lucie Zimová, bylo však zřejmé, že toho ještě příliš nenatrénovala, Také ostatní spojky se prosazovaly střelbou ze střední vzdálenosti, ale i proskoky do brankoviště, což platí pro Hochvaldovou i Jansovou a Kapsovou. Nedařilo se jen Hymrové. O křídlech už byla řeč v souvislosti s Katarínou Hvostaľovou, nepropadly ale ani ostatní, zejména hrající na levé straně (Sklenářová a Studená). Spolehlivý výkon odvedli i oba mladí pivoti Míšová se Sovovou.

V družstvu Kobylis se z brankařek více tentokrát dařilo zkušenější Drahokoupilové před mladou Neubergovou. Střelecky se prosadily zejména zkušenější spojky Orságová, Burdová a Pekařová.