English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > V prvním kole nové sezony přesvědčivá výhra starších dorostenek Zory

V prvním kole nové sezony přesvědčivá výhra starších dorostenek Zory 21.09.2015 05:02:57 - autor: , přečteno 1478x

DHK ZORA Olomouc - HK Hodonín 37:23 (14: 7)
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:2, 5:2, 5:4, 10:4, 10:6, 13:6, 14:7 - 17:8, 19:9, 21:12, 25:14, 29:14, 29:18, 32:20, 34:20, 36:21, 37:23.

Rozhodčí: Horsák, Ördögh            95 diváků                      7 m hody: 4/4 - 4/3                   vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 6, Řezníčková 3, Bajerovíá 4, Žáčková 3/1, Králová 1, Klevetová 2, Vaňková 2, Melecká 1, Hurychová 6/3, Grygarová 4, Kašpárková 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hodonín: Hřebejková - Melichárková 4/1, Bydžovská 1, Kolísková 4, Petriová, Krajčová, Slobodová 1, Klásková 2, Kosířová, Kalinová 8/2, Nováková 1, Trachtulová 2.

Trenér: Antonín STŘELEC

Začátek utkání ligy starších dorostenek - východ se hrál opatrně, v podobě vzájemného oťukávání a zkoušení, co soupeř provede a jak se vlastně bude utkání vyvíjet. Družstvo ze Slovácka předcházely nejrůznější dohady a očekávání o ambicích, které klub do družstva starších dorostenek vkládá, což naznačovalo částečně i složení družstva a vzájemná provázanost hostování mezi kluby Hodonína a Velké n. Veličkou, v počtu čtyř hráček a limitovaného přestupu Krajčové z mateřského Zlína. Také domácí družstvo nastoupilo se vším co v dané kategorii má klub k dispozici, tedy i s Markétou Hurychovou, která se připravuje i s interligovým celkem Zory.

V první desetiminutovce se v domácím družstvu prosadila jediná Hurychová třemi brankami, z toho dvěma ze 7 m hodů, také soupeř srovnával střelou ze sedmičky. Vzápětí se dvakrát prosadila z brejku Chlandová a domácí se dostaly do prvního trháku ve skóre. Po začátku druhé poloviny prvního poločasu se postupně začaly prosazovat i další domácí střelkyně a na začátku třetí desetiminutovky už vedly 10:4, do konce prvního poločasu ještě přidaly další čtyři branky a do šaten se šlo za vedení domácího družstva sedmibrankovým rozdílem. Na začátku druhého poločasu se hra částečně vyrovnala, příležitost v domácím družstvu dostaly další hráčky z lavičky a růst brankového rozdílu se částečně přibrzdil.

Desátá minuta druhé půlky znamenala obrat, od stavu 21:12, přidaly domácí hráčky osm branek proti dvěma ve vlastní síti a výsledek se změnil na 27:14 v jejich prospěch. Poté se dvakrát trefila Melichárková v dresu Hodonína, který přidal další dvě branky a částečně upravil skóre. Závěr utkání se změnil v přestřelku, za osm minut domácí nastřílely dalších osm a soupeř přidal pět branek takže zápas skončil přesvědčivým vítězstvím domácích děvčat nakonec 14 brankovým rozdílem.

V domácím družstvu dostaly příležitost všechny hráčky poměrně rovnocenným časovým úsekem s výjimkou třetí z brankařek Ošlejškové, která se tentokrát do hry nezapojila. Spolehlivý výkon předvedla v prvním poločase brankařka Beranová s devíti zásahy a navíc přidala i dvě asistence na branky z rychlých útoků. Pašková ve druhém poločase měla situaci ztíženou také tím, že domácí obrana trochu polevila v úsilí, také ona si připsala několik úspěšných zákroků včetně sedmimetrového hodu v závěru utkání.

Do střelecké listiny se zapsaly všechny domácí hráčky, nejvíc se dařilo Chlandové a Kašpárkové brankami ze hry, Hurychová se trefila třikrát a přidala tři úspěšné střely ze sedmiček. Spokojenost vládla i s výkonem dalších děvčat spojkové řady, které se do hry zapojily, Řezníčková, Žáčková a poprvé také Melecká, která přišla v létě ze Sokola Poruba. Bajerová ve druhém poločase střídala hru na spojce a na křídle a prokázala velké perspektivy. Z křídel se nejvíc dařilo Míše Chlandové, střelecky se prosadila Grygarová, střeleckou smůlu měla Králová. Také oba pivoti zaznamenali proti přípravným utkáním zlepšení v proměňování šancí.

Z družstva hostí se nejvíc prosadily obě dorostenecké reprezentantky -Melichárková a Kalinová, na pivotu se daříílo Kolískové.