English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky - zhodnocení podzimní sezony

Mladší dorostenky - zhodnocení podzimní sezony 05.12.2007 08:17:36 - autor: , přečteno 2812x

Družstvo mladších dorostenek DHK ZORA Olomouc ukončilo podzimní část sezony na solidním 4. místě své soutěže - ligy ml.dorostenek. Po počátečních problémech a pomalejším rozjezdu v soutěži, když v prvních pěti kolech vyhrála děvčata jen jediné utkání, jakoby mávnutím kouzelného proutku po volném losu v 6.kole, dalších pět zápasu vyhrála a se ziskem 12 bodů se vyhoupla na 4. příčku tabulky.

I když v herní vyzrálosti většiny hráček jsou ještě pochopitelné nedostatky a družstvo jako celek působilo někdy dost upracovaně a jakoby s malým nasazením patrným u některých děvčat, přesto prokázalo, že stále patří mezi lepší družstva v soutěži.

Velkým handicapem je značná fluktuace hráček, vždyť v 10 mistrovských utkáních podzimu se v družstvu vystřídalo celkem 24 hráček. Po několika utkáních ukončily činnost Grolichová a Divoková, minimum utkání odehrála děvčata patřící kmenově do družstva starších žaček (Bušínová, Michlová,Kummerová, Směšná) a naopak do družstva starších dorostenek (Kubáčková, Begalová, Spurná, Beranová, Zedková) i když věkově patří mezi mladší dorostenky. Jádro družstva tedy tvořilo 10 hráček vlastního kádru (Haladyová, Kolaříková, Smékalová, Studená, Štoselová, Totová, Valčíková, Vladařová, Zavadilová, Veselská a 3 děvčata hrající současně i v družstvu st. dorostenek (Melichová, Bártů a Hofmanová).

Všech 10 mistrovských utkání odehrály jen Totová a Studená o jedno méně pak Haladyová, Kolačíková, Smékalová, Vladařová, Zavadilová, Veselská a Bártů, 8 krát nastoupila Hofmanová, 7 startů má Valčíková, 4 Grolichová, Štoselová a Begalová, ostatní sehrály pouze jedno, nebo dvě utkání.

Družstvo mělo velké opory v obou svých brankařkách Kláře Melichové a Monice Haladyové. Družstvo nastřílelo v soutěži celkem 258 branek o které se hráčky podělily následovně:
Markéta Zavadilová 46/19, Andrea Totová 42/1, Renata Studená 31/1, Petra Smékalová 30/3, Veronika Hofmanová 21, Lucie Veselská 17/3, Kristýna Vladařová 15, Monika Bártů 14/6, Karolína Spurná 11/1, Tereza Kubáčková 6, Aneta Begalová 5, Eva Kolaříková 5, Markéta Beranová 4, Klára Bušínová 3, Karolína Štoselová 2, Aneta Divoková 2, Kristýna Kummerová 2, Dominika Grolichová 1, Lenka Valčíková 1.

Trenérkou družstva je Ilona HAPKOVÁ
Vedoucí družstva: Miluše KRUTILOVÁ