English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V neděli uvidí příznivci v Olomouci trojutkání dalších družstev Zory

V neděli uvidí příznivci v Olomouci trojutkání dalších družstev Zory 01.10.2015 09:37:15 - autor: , přečteno 1395x


Po interlize žen jsou v plném proudu i další soutěž převážně mladších házenkářek, které by měly být zásobárnou nejvyšší soutěže. První kola WHILKy dávají těmto názorům za pravdu, v některých družstvech se to jen hemží talentovanými teenagerkami, které potvrzují, že kvalitní házená se nehraje jen v osmičce českých interligových družstvech, ale svou vysokou kvalitu mají i družstva dorostenecká, odkud do špičkových družstev mladé hráčky odcházejí. Příznivci nejvyšších pater házenkářských soutěží se učí vyslovovat a pamatovat nová jména budoucích hvězdiček a hvězd. Připomeňme si ty nejzářivější. V Písku nasadili do interligového kolotoče Sáru Kovářovou, dnes už kanonýrku první pětky nejlepších v interlize, její spoluhráčku z dorostenek jihočeského klubu Magdalenu Svobodovou, za celek Veselí střílí gól za gólem Jana Šustková, několik mladých představil i nováček z Plzně, neztratily se ani dorostenky z mistrovského dorosteneckého týmu Olomouce, Trumpešová, Hurychová, Míšová, nebo dvojčata sester Fryčákových, už úspěšně nastupují do interligových bojů v dresu olomoucké Zory. I proto jistě stoj za to jít se podívat na mladé talenty v akci, přímo v mistrovských utkáních.

Olomoucký klub nabízí pohled na naděje přímo v akci, tři družstva klubu je možno pravidelně vídat v domácí hale v souboji proti svým vrstevnicím z dalších týmů. Soutěže mají za sebou první dvě kola, 1. Liga žen a soutěž mladších dorostenek mají plné obsazení 12 družstev, bohužel soutěž starších dorostenek má ve dvou skupinách jen po 9 družstvech, proto mají v průběhu soutěže družstva volné hrací dny. Družstvo B žen má za sebou po jedné výhře a porážce, stejně jako mladší dorostenky, starší dorky sehrály zatím jen jediný zápas, který v domácím prostředí vyhrály vysoko nad HK Hodonín.

1.liga žen má na čele bez porážky čtveřici HC Zlín B, Kunovice a Otrokovice, tedy dva adepty postupu do interligy a B družstvo Zlína, kde hrají hráčky z širokého kádru interligového celku. Silnou trojici týmů ze střední Moravy, které jsou od sebe vzdáleny jen několik kilometrů, doplňuje nováček soutěže z Vysočiny - Sokol Velké Meziříčí. V lize starších dorostenek - východ je v čele bez porážky družstvo HC Zlín - hlavní favorit vítězství v soutěži, za ním v závěsu dvojice Olomouc, Poruba, dva hlavní soupeří Zlína. Bez porážky je také družstvo Bohunic, které ale má už jedno bodovou ztrátu za remízu v Havl. Brodě. V závětří ještě číhá ambiciózní Hodonín. V čele soutěže mladších dorostenek je s plným počtem bodů trojice Zlín, Ivančice a Veselí, první dva jsou největšími adepty na prvenství, do souboje budou chtít ale ještě zasáhnout jistě i další družstva, zejména Poruby, Bohunic a snad i Olomouce, velké plány má také spojené družstvo Velké Bystřice a Žeravic, kde mají také řadu talentovaných děvčat.

 

Neděle 4. října 2015 v 11:30 hod. liga mladší dorostenky
DHK ZORA Olomouc - DHK Pardubice

Olomoucké mladší dorostenky, které v minulých týdnech sužovala rozsáhlá marodka se už postupně dostávají do pohody, příjemně překvapily vítězstvím, ale i předvedenou hrou před týdnem ve Velké Bystřici, odkud si po vyrovnaném průběhu přivezly oba body. Na výkonu družstva má velký podíl enkláva děvčat z Lesany Zubří, které tvoří osu týmu. Velkou oporou byla svým osobitým stylem chytající Michaela Polášková, duší většiny akcí, ale i výbornou střelbou se blýskla Katka Pšen icová, prosadila se Míša Juřičková a čtvrtou do Zuberské party je Iva Ulrychová. Začaly se však prosazovat i další hráčky, zejména Kristýna Očenášková, ale i Gazdíková, Veselá, nebo Rožková. Družstvo Pardubic podlehlo v 1. kole v Brně Bohunicím, před týdnem si doma poradilo s Karvinou. Zatím se nejvíc daří Bartůňkové a Faškové.

Neděle 4. října 2015 v 13:30 hod. 1.liga žen
DHK ZORA Olomouc B - Jiskra Otrokovice

Otrokovické házenkářky jsou stálými účastnicemi prvoligové soutěže, několikrát už byly na hranici postupu do interligy, vedení klubu ani hráčky však na tuto variantu asi nereflektují Přesto se jedná vždy o kvalitního účastníka druhé nejvyšší soutěže. V minulém ročníku skončilo družstvo na čtvrtém místě a jeho nejlepší střelkyně Júlia Dolečková se stala také nejlepší střelkyní celé soutěže. Další velkou osobností týmu byla v minulé sezoně bývalá úspěšná reprezenntantka Pavla Nevařilová, která působila také několik roků na Islandu. Obě už ale v letošním týmu neuvidíme, klub se rozhodl družstvo výrazně omladit. Prim tedy nyní hraje Tereza Vysloužilová - rychlonohé křídlo, která hrála minulou sezonu interligu za Veselí, roli střelkyně převzala Tereza Divílková, která se přes týden připravuje s naším interligovým týmem a může kdykoliv nastoupit do zápasu whil, hraje ale zatím za mateřské Otrokovice. Mimo mládí disponuje ale trenér Štefan Boršický i zkušenými hráčkami, brankařka Vitásková, Machovská, mají už hodně přes 30 i více let. Mezi zkušenější hráčky patří také z Ivančic hostující Lenka Hájková. Naše družstvo by mohlo nastoupit kompletní i s několika hráčkami z interligového kádru, které hrají své utkání už pátek.

Neděle 4. října 2015 v 15:30 hod. liga starší dorostenky
DHK ZORA Olomouc - Jiskra Otrokovice

Po pauze, kterou naše dorostenky absolvovaly před týdnem se střetnoiu opět o ligové body. Tentokrát bude jejich soupeřkami celek Otrokovic, který v této kategorii ani v minulých letech nezaznamenával žádné pronikavé výsledky. Otrokovické starší dorostenky sehrály zatím také jen jediné utkání, v prvním kole prohrály v Brně s Bohunicemi 26:17. V družstvu se objevilo několik hráček na hostování z HC Zlín, nejlepší střelkyní však byly Kužílková se 6 brankami (všechny ze 7 m hodů a Lednická s pěti přesnými zásahy. Na hřišti se v dresu Otrokovic může objevit také Tereza Divílková, která je ročník narození 1997 a může tedy v kategorii starších dorostenek hrát. Olomoucké dorostenky by měly nastoupit v kompletním složení, drobné neduhy, které děvčata trápily v průběhu minulých dvou týdnů jsou věřme, zažehnány. Trenér bude samozřejmě spoléhat na svou spojkovou řadu Kašpárková, Řezníčková, Hurychová, Žáčková, Melecká a Bajerová, věří také, že se prosadí hráčky na křídlech a nejméně svůj standard odvedou také brankařky a pivoti.