English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga podle předpokladů, překvapení se nekonala

Interliga podle předpokladů, překvapení se nekonala 03.10.2015 17:22:46 - autor: , přečteno 1454x


Páteční předehrávka plného počtu šesti interligových zápasů nepřinesla žádné větší překvapení favorité si bezpečně pohlídali průběh zápasů a s výjimkou dvou zápasů hraných na Moravě ve Veselí a hlavně v Olomouci byla vítězství jednoznačná. Na Slovácku se hrálo utkání soupeřů ze spodní části tabulky - Veselí - Písek, kde favoritkami byly domácí házenkářky, které roli favorita naplnily, neměly to však vůbec snadné. Jihočešky se nevzdávaly a i když v průběhu zápasu prohrávaly vyšším rozdílem, nakonec dokázaly v závěru snížit na přijatelný dvoubrankový rozdíl Ve Veselí se odehrál také očekávaný střet dvou náctiletých talentů, které se staly podle očekávání nejlepšími střelkyněmi svých týmů v utkání, domácí Jana Šustková se trefila do černého 8 krát, písecká Sára Kovářová nastřílela dokonce 9 branek.

V Olomouci se očekával podle tradicev utkání Olomouc - Šaľa tvrdý souboj, což se nakonec také potvrdilo. Hostující družstvo bylo lepší v prvním poločase, kdy nepustilo domácí celek ani jednou do vedení, Slovenky vedly v polovině poločasu už dokonce čtyřbrankovým rozdílem (3:7), v poslední pětiminutovce dokázaly Hanačky srovnat stav na poločasových 9:9. Po změně stran převzaly taktovku domácí házenkářky, po většinu času byly ve vedení, Šaľa ale dokázala držet krok, takže ve 12. minutě druhého poločasu byl stav vyrovnaný 15:15. Dalších šest minut bylo v režii domácích, které nastřílely pět branek a vedly v 18. minutě 20:15. Opakovalo se ale drama z předchozího zápasu obou soupeřů z ledna letošního roku, kdy domácí také vysoko vedly, v poločase dokonce o osm branek, nakonec uhájily jen hubenou jednogólovou výhru. V dresu Slovenek se ke konci utkání k Veselkové. která hrála prim po celý zápas přidala i Kerteszová, která nastřílela tři branky a rázem vedly domácí jen o jedinou branku 20:19 a zadělalo se tak na závěrečné drama. Těsnou výhru k radosti slušně zaplněného hlediště nakonec domácí děvčata ubránila a připsala si opět jednobrankovou výhru nad výborným soupeřem. V domácím družstvu se k výborně chytající Dederlové přidala v poli hlavně Ivana Salašová, která uplatnila svou rychlost a kreativitu, dobrý zápas odehrála také Tereza Kubáčková a obě křídla Vendula Fryčáková a Dostálová.

Třetí utkání hrané na Moravě Zlín - Plzeň zvládla bezpečně děvčata Zlína, která vysoko přehrála nováčka soutěže. Střelecky se dařilo Sobieské, Kamenřové a Nygrýnové, z družstva Plzně se prosadila nejvíc Pešičková, hostující v Plzni z německého Regensburgu se 7 vstřelenými brankami. Poslední moravský celek Sokol Poruba hrál na horké půdě v Partizánském a přivezl si důležitou pětibrankovou výhru, když v průběhu druhého poločasu už vedly Sokolky dokonce rozdílem devítibrankovým. V dresu Poruby se prosadily Slovenky Ritzová a Kostelná, dařilo se i letní posile z Mostu Ryšánkové. U domácích se dařilo střelecky nejvíce Slovince Gerič a Michnové.

Obě poslední utkání měla podtext česko-slovenských duelů, obě měla už předem předpokládaný jednoznačný průběh, což se nakonec i potvrdilo, i když trenérka pražské Slavie Petra Vítková v Bratislavě viděla ve vystoupení svých svěřenkyň hodně rezerv a nebyla s celkovým výsledkem u Dunaje úplně spokojena. Výsledek je však přece jen nejdůležitější, Pražanky si připsaly oba body za výhru 25:33. V Mostě hrál Prešov a domácí vyhrály bez problémů vysoko 39:20. Trenér Hudák byl spokojen s tím, že mohl na hřiště poslat všechny své hráčky, naopak trenér hostujícího celku Dušan Daniš konstatoval po utkání, že ve druhém poločase už šetřil některé klíčové hráčky na nedělní předehrávku 12. kola v Plzni, která je pro ně přece jen mnohem důležitější.

Předehrávku v Plzni HC Plzeň - Bemaco Prešov skončila 16:20.