English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Vysoká výhra B družstva ory nad tradičním soupeřem

Vysoká výhra B družstva ory nad tradičním soupeřem 04.10.2015 22:32:46 - autor: , přečteno 1421x

DHK ZORA Olomouc B - Jiskra Otrokovice 38:28 (21:14)
Průběh utkání: 4:0, 7:1, 9:3, 9:5, 14:8, 17:10, 19:13, 21:14 - 24:19, 27:20, 34:20, 35:23, 38:25, 38:28.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch                  80 diváků       7 m hody: 6/5 - 4/3                vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc B:
Derzsiová, Havlíčková - Trumpešová 7, Kosová 3, Doleželová, Jansová 2, D. Růžičková 1, Konečná 1, Míšová 7, Hvostaľová 7/4, Studená 1, Sovová 5/1, Hymrová 3, Sklenářcvá 1.

Trenérka: Jana FISCHEROVÁ

Otrokovice: Vitásková, Blahušová - Zpěváková 3, Manclová 4, Vysloužilová 8/3, Hrdá, Machovská 5, Bergerová 2, Divílková 4, Hájková 2, Šimková.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Utkání 1. ligy žen svedlo proti sobě domácí B družstvo, které v předchozích zápasech na domácím hřišti porazilo Sokol Kobylisy, ale před týdnem utrpělo těžkou porážku v Kunovicích. Naopak na Hanou přijelo družstvo, které mělo na svém kontě dvě vítězství, v prvním kole vyhrálo těsně v Mostě s tamním B družstvem a poté v domácím prostředí porazilo exinterligový Jindř. Hradec. Domácí trenérka Fischerová měla na utkání s Otrokovicemi k dispozici šestici hráček z hráčského kádru interligového celku žen, které také od prvních minut dokazovaly, že budou hlavními protagonistkami výkonu domácího družstva. Od prvních minut si začaly budovat slibný náskok, v 9. minutě vedly rozdílem šesti branek a toto své vedení si prakticky udržovaly až do poločasové přestávky kdy vedlo domácí družstvo sedmigólovým rozdílem.

Na začátku druhého poločasu se hrála vyrovnaná házená, oba celky přidávaly branky do sítě svých soupeřek až do stavu 28:20 ve 12. minutě druhého poločasu, kdy domácí po sedmibrankové šňůře zvýšily za osm minut na 34:20, zejména díky pěti brankám Adriany Míšové. Poslední desetiminutovka vyzněla naopak lépe pro hostující děvčata, která tento časový úsek vyhrála 4:8 a zkorigovala tak konečný výsledek na konečný rozdíl deseti branek.

Domácí družstvo vyhrálo utkání naprosto jednoznačně, bylo lepším družstvem, výborný zápas odehráa Jarmila Trumpešová, která jednak často a přesně zakončovala střelbou, ale hlavně rozdávala přesné přihrávky svým spoluhráčkám z čehož těžili zejména oba pivoti Míšová se Sovovou. Katarína Hvostaľová předvedla několik přesných zásahů levačkou ze střední vzdálenosti, spolehlivá byla také při střelbě sedmiček. Dobře zahrály také Hymrová a Kosová, která se objevila v utkání v této sezoně na hřišti poprvé. Velký kus práce odvedly také Nikola Jansová a Klára Sovová. Svůj nejlepší den neměly tentokrát obě brankařky, neosáhly tak vysoké úspěšnosti jako v předchozích zápasech, odchytaly ale svůj standard.

Z družstva Otrokovic se nejvíc prosazovala rtuťovitá levačka Tereza Vysloužilová na pravém křídle, ze spojek se dařilo zkušené Machovská a Manclová, ale také mladé Divílkové, která se připravuje v našem interligovém týmu, kde je na hostování.