English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > První čtyřicítka sezony v podání starších dorostenek Zory

První čtyřicítka sezony v podání starších dorostenek Zory 05.10.2015 08:53:01 - autor: , přečteno 1514x


DHK ZORA Olomouc - Jiskra Otrokovice 40:15 (20: 7)
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 12:1, 16:3, 19:5, 20:7 - 23:10, 27:11, 28:12, 35:12, 35:14, 37:14, 40:15.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch         90 diváků                   7 m hody: 4/3 - 2/1                       Vyloučení: 5 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 9, Řezníčková 4, Bajerová 4/1, Žáčková 5/1, Králová 5, Klevetová 2, Vaňková 1, Melecká 3/1, Grygarová 3, Kašpárková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Otrokovice: Popelíková Šimková - Sekulová, Gajdošíková, Balajková 1, Mozolová, Zavadilová 1, Lednická 6/1, Dabrowská 1, Slováčková 2, Divílková 2, Dlabajová 2.

Trenér: Štefan BORŠICKÝ

Po prvním utkání proti Hodonínu měly starší dorostenky Zory Olomouc volný los, takže se k dalšímu utkání dostaly až ve třetím kole. Soupeřkami jim bylo družstvo Jiskry Otrokovice, které mělo ve druhém kole také volný los a v tom prvním pdlehly v Brna Bohunicím 26:17. Dal se tedy očekávat poklidný zápas bez větších problémů a to se nakonec hned od prvních minut potvrdilo. Olomoučanky vlétly na své soupeřky jako uragán, během 10 minut vedly 6:1, ve 20. minutě už svítil na ukazateli stav 12:1. V té době se vystřídaly brankařky, protože všechny hráčky včetně brankařek se naprosto pravidelně střídaly, průběh spíš připomínal přípravné období. První dvacetiminutovku odchytala Dáša Beranová a jak skóre napovídá, vedla si naprosto skvěle, pustila za svá záda jedinou střelu hostujících hráček a připsala si 8 úspěšných zákroků.

Převaha domácích hráček pokračovala i v dalším průběhu, brankový rozdíl narůstal a v poločase vedly domácí už třináctibrankovým rozdílem. Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém poločase, v některých fázích se sice dařilo hostujícím děvčatům částečně korigovat výsledek, většinou však kralovaly domácí házenkářky a to bez rozdílu toho, které hráčky byly momentálně na hřišti. V polovině druhého poločasu vedly domácí už 28:12 ve druhé polovině poločasu pak přidaly dalších 12 branek a do domácí branky zapadly jen tři míče po střelách hostujícího družstva. Poslední minuty už byly spíš soutěží, dá-li domácí celek 40 branek, nebo se mu to nepodaří. Nakonec pár desítek sekund před závěrem se to podařilo Kateřině Králové.

Utkání nakonec proběhlo v podstatě jako tréninkové, soupeř nekladl příliš velký odpor, domácí děvčata si s chutí zastřílela, všechny si zahrály zhruba stejný časový prostor, zkrátka pohoda jaká by měla být. V takovém utkání je také těžké hodnotit nějak výkony jednotlivých hráček, to přijde až v dalších utkáních, které budou následovat. Nyní čeká opět dvoutýdenní pauza, tentokrát reprezentační, po ní pojedou Hanačky na Vysočinu k utkání do Havl. Brodu, o týden později si zahrají doma s HC Ostrava a po něm za další tři dny už v den státního svátku 28. října první vrchol sezony - utkání ve Zlíně.