English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pro celou interligu začíná anglický týden

Pro celou interligu začíná anglický týden 22.10.2015 08:21:33 - autor: , přečteno 1329x


V době, kdy se blíží pro šestici družstev WHIL, které hrají interligu od jejího založení v roce 2002, odehrání třístého interligového utkání v historii, které připadá shodou okolností na den státního svátku - „Den vzniku samostatného československého státu" - 28. října, nastává hektický týden pro interligová družstva. Během jediného týdne každý z účastníků WHIL, pokud z důvodu startu v Evropském poháru své utkání nepředehrál, nebo nemá v některém kole volný los, musí sehrát tři interligová utkání v rámci sedmého, osmého a devátého kola.

Uplynulé, šesté kolo interligy, se odehrálo před týdnem, v řádném termínu však byly k vidění jen 4 zápasy, když pohároví zástupci Baník Most, předehrával ve středu s Veselím, protože o víkendu hrál první utkání Poháru EHF proti italskému Cassano Magnago (vyhrál doma 30:17) a Iuventa Michalovce už dokonce postoupila do 3. kola, protože v utkání s luxemburským celkem HC Standard jej vyřadila celkovým poměrem branek 95:25, tedy neuvěřitelným brankovým rozdílem 70 branek ve dvou duelech. Zbývající zápasy WHIL se odehrály v poklidu, žádné překvapení se nekonalo a ve třech utkáních favorité vyhráli vysokými rozdíly - - Partizánské v Písku o devět branek, Slavia Praha vyhrála v Prešově rozdílem 11 a Šaľa s ŠKP Bratislava dokonce dvaceti branek. Jediným více méně vyrovnaným soubojem bylo moravské derby Poruba - Zlín, které favorizované domácí Sokolky vyhrály 26:22.

Ani víkendové 7. kolo neuvidíme kompletní. V sobotu budou sehrána pouze dvě utkání, vOlomouci nastoupí proti domácí Zoře nováček soutěže HC Plzeň, dále se bude hrát na Zemplíně utkání dvou soupeřů z vedoucí trojice, Iuventa Michalovce - Sokol Poruba. V neděli uvidí příznivci tři zápasy, hrát se bude jen v Česku, nejprve v 15 hodin Veselí nastoupí proti Bemaco Prešov, od 17 hodin bude hrát ve Zlíně Sokol Písek a v Praze Edenu se bude hrát zajímavé utkání domácí Slavie se slovenskou Šaľou. Poslední střetnutí 7. kola WHIL Partizánske - Baník Most se bude dohrávat až 12. prosince, protože Černí andělé pojedou o víkendu do Italie, kde nedaleko Milána nastoupí v odvetě proti celku Cassano Magnago o postup do 3. kola Poháru EHF. Volný los má o víkendu ŠKP Bratislava.

Sobota 24. 10. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba
Za největší šlágr sedmého kola lze nepochybně označit právě souboj dvou družstev z absolutní špičky tabulky. Domácí Iuventa zatím hraje bez jakékoliv bodové ztráty, před několika týdny si předehrála dvě utkání v málo vídané sérii tří interligových zápasů hraných v sobotu, neděli a pondělí a vytvořila si tak rezervu na rozhodující období první poloviny soutěže, které ji čekají v příštích dvou domácích utkáních, proti Porubě a za dva týdny proti Mostu.. Michalovce mají za sebou téměř měsíční herní přestávku, kterou vyplnilo pouze víkendové dvojutkání 2. kola Poháru EHF s lucemburským soupeřem, který vyřadil nevídaným brankovým rozdílem sedmdesáti branek ve dvou utkáních. Sokol Poruba má za sebou dvě vcelku obtížná střetnutí v Partizánskem a doma se Zlínem, které řádně prověřily výkonnost družstva a Poruba v nich obstála. V domácím prostředí hrály Sokolky čtyřikrát a mají 100 % úspěšnost. Na hřištích soupeřů hrály dvakrát, v Mostě prohrály z Partizánského si přivezly oba body. Zápas v Michalovcích může být vyrovnaný a rozhodovat může momentální forma, ale Iuventa se umí na důležité zápasy připravit, Favorita hledejme v domácím celku.

Sobota 24. 10. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Plzeň
Obě družstva nastoupí do utkání po třítýdenní herní přestávce, svá poslední utkání sehráli oba už v pátek 2. října před reprezentační přestávkou. Bude zajímavé, jak se s tímto problémem oba soupeři vyrovnají. Část širokého hráčského kádru Hanaček si alespoň v neděli odskočila na Vysočinu, kde si zahrála za B tým v 1. Lize žen proti Havl. Brodu. Všechny olomoucké hráčky jsou zatím zdravotně v pořádku, trenéři budou vybírat pro utkání podle momentální formy ale také již z pohledu středečního 8. interligového kola, ve kterém pojedou Hanačky do Ostravy k utkání s favorizovaným týmem Sokola Poruba a chtěly by ho potrápit. Před třemi týdny v domácím prostředí proti Šaľe se hráčky Zory představily ve výborném světle, pokud zopakují předvedenou formu i v sobotu proti Plzni, neměly by mít problém nováčka porazit. Herní kvalita je určitě na straně domácího týmu. Plzeňačky mají zatím největší zbraň ve Vendule Šelajsové na křídle, která je také téměř stoprocentní exekutorkou sedmiček. Sřelecky se prosazují také obě mladé dorostenky na spojkách - hbitá Petra Drozdová a skoro 190 cm vysoká Barbora Buchnerová, Oporou je také zkušená Pešičková, hrávající v německém Regensburgu. Zatím toho moc neodehráal zkušená Bubeníková, avizovaná jako velká posila z Písku, ani Slavistická posíla Klégrová. Roli favorita utkání musí převzít domácí Hanačky.

Neděle 25. 10. v 15:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. - Bemaco Prešov
Na Slovácku se očekává vyrovnaný souboj. Domácí celek má na svém kontě 4 získané body, oba zápasy vyhrál v domácím prostředí nad soupeři, kteří zatím figurují na chvostu tabulky (Plzeň, Písek), další soupeři byli nad jejich síly, takže zatím žádné velké překvapení. Překvapením je víc výkon mladé kanonýrky Jany Šustkové, která je zatím na vynikající čtvrté pozici mezi nejlepšími kanonýrkami soutěže. Mladá kanonýrka je však ve svém snažení dost osamocena, sekundují jí snad jen Nikol Vinklárková a zkušená Ukrajinka Vinyatynská. Trenér Pernický má k dispozici vrovnanou trojici brankařek, které se ve statistikách pohybují v horních patrech hodnocení. Prešov má zatím 6 získaných bodů, které získal nad stejnými soupeři jako Veselí, pouze však v jejich prostředí, navíc má další dva povinné body za výhru nad ŠKP. Také v družstvu ze Šariše drží střelecký prapor mladá kanonýrka Tatiana Šutranová, která je dokonce v úplném čele hodnocení nejlepších střelkyň, V interligových zápasech Prešova však není zcela osamocena, úspěšně jí sekundují další mladá Gajdošová a rozstřílela se také Polka Marzena Cempa. Bude to vyrovnaný souboj, více však věříme domácím, které mají přece jen zkušenější hráčský kádr, nicméně však ne příliš početný.

Neděle 25. 10. v 17:00 hod.: HC Zlín - Sokol Písek
Druhé nedělní utkání má favorita v domácím celku, i když také mezi hráčkami soupeře je tak jako v předchozím utkání vyhlášená náctiletá kanonýrka, která figuruje na druhé příčce mezi střelkyněmi - Sára Kovářová. Domácí celek spoléhá na svůj široký hráčský kádr, dnes již zkušených házenkářek, které prahnou po velkém úspěchu. Bohužel vždy jim některá s opor upláchne, tak jako na příklad před letošní sezonou nejlepší střelkyně Hradilová, nebo zkušená Bebe Tothová. Ve Zlíně se ale začínají prosazovat nové tváře, po vleklých zraněních září dnes Michaela Sobieská a další mladé spojky Nygrýnová s Kamenářovou. Pro Zlín bude sobotní utkání už čtvrtým v domácím prostředí, zatím je doma stoprocentní, i se skalpem Šaľy a očekává se v souboji s Jihočeškqmi další zářez do pažby úspěšných výsledků.

Neděle 25. 10. v 17:00 hod.: Slavia Praha - Slovan Duslo Šaľa
Posledním utkáním kola bude jeho druhý očekávaný šlágr dvou tradičních soupeřů. V pražském Edenu na sebe narazí dva vyspělí soupeři, kteří disponují výborně poskládanými hráčskými kádry. Pražanky doplnily družstvo nejen o zkušenou, ale mladou trenérku Petru Vítkovou, ale také o několik talentů, především píseckou Veronikou Malou a plzeňskou Veroniku Galuškovou, ale tou nejzářivější hvězdou týmu je Kamila Kordovská, která zazářila především na posledním srazu seniorské reprezentace. Po odchodu brankařky Satrapové se očekávaly problémy na tomto postu, mladá Petra Kudláčková však zahnala všechny chmury a vyhoupla se do čela hodnocení všech brankařek interligy. Poslední slovenský soupeř Slavie - Duslo Šaľa zatím v nové sezoně trochu tápe, v přípravě nepoznal hořkost porážky, v sezoně už však prohrál třikrát, doma s Iuventou a dvakrát na Moravě (ve Zlíně a Olomouci). Přitom jména jako Kertészová, Veselková, Pocsiková, Trochtová, Bujnochová, Klučková a další vzbuzuje u soupeřů respekt a byly by ozdobami i ostatních předních týmů. Pod vedením staronového trenéra Michala Lukačína však družstvo určitě ještě neřeklo poslední slovo, že by se ale probudilo zrovna v Praze se však dá očekávat jen velmi těžko, favoritem zůstává domácí ekipa.