English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Nedělní trojutkání v hale Zory

Nedělní trojutkání v hale Zory 22.10.2015 11:07:12 - autor: , přečteno 1243x


Po sobotním interligovém utkání se mnhou příznivci olomoucké ženské házené těšit na nedělní odpoledne, kdy se v hale DHK ZORA představí kompletní trojice družstev klubu, která hrají v nejvyšších soutěžích. Před týdnem hrála tato družstva svá utkání na Vysočině a byla v Havl. Brodě úspěšná ze dvou třetin. Prvoligové B družstvo žen, které bylo posíleno devítkou hráček A týmu, který měl volný los vyhrálo nad silným domácím celkem rozdílem šesti branek, starší dorostenky nastřílely další „čtyřicítku" když porazilo domácí dorostenky 44:23. Mladší dorostenky sice dlouho vedly, nakonec ale odjely z Vysočiny bez získaného bodu.

Na čele tabulky 1. ligy žen je bez ztráty bodu B tým Zlína, před překvapením soutěže nováčkem z Vel. Meziříčí, kde hraje prim Iva Závišková spolu s naší loňskou dorostenkou Hanou Kratochvílovou. Za nimi jsou v těsném závěsu další dvě moravská družstva Kunovice a náš B tým a nedělní soupeř našeho týmu Sokol Vršovice. Ve starších dorostenkách je na čele družstvo HC Zlín, které má stejně jako naše dorostenky na 2. místě plný bodový zisk. Už ve středu 28. 10. budou oba největší favorité hrát ve Zlíně vzájemné utkání. V západní skupině kralují soutěži družstva HC Plzeň a Sokol Písek s několika interligovými hráčkami, překvapením je tříbodová ztráta Slavie Praha. V soutěži mladších dorostenek jsou v čele východní skupiny družstva Zlína a Ivančic bez ztráty bodu, Vzájemný zápas obou se hraje za týden v Ivančicích. Naše děvčata ztrácejí na 6. místě, po dvou porážkách 4 body. V západní skupině jsou v čele be ztráty bodu hráčky DHC Plzeň, překapením je opět družstvo Slavie, které je sice jen s dvoubodovou ztrátou třetí, překvapila ale hladká porážka v minulém kole v domácím prostředí od celku Sp. Ústí nad L. 19:28.

Nyní v krátkosti k jednotlivým utkáním, která se budou v neděli v hale DHK ZORA Olomouc hrát. Vstup na všechna tři utkání je volný.

V 11:30 hod. - 1.liga žen: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Vršovice
Prvoligové utkání žen svede proti sobě sousedy v tabulce, obě družstva mají na svém kontě 6 bodů, když třikrát vyhrála a mají shodně po jediné porážce. U domácího družstva bude důležité, koho z hráček pošle trenér do nedělního zápasu, kolik budou mít hráčky přicházející v úvahu časového prostoru v sobotním utkání WHIL. V družstvu by se mohla opět objevit vedoucí žena střelecké soutěže 1. ligy Katarína Hvostaľová. Také v družstvu Pražanek jsou dokonce dvě střelkyně z popředí tabulky, kterými jsou zkušené Michaela Salačová a Petra Ketnerová, figurující na třetí a čtvrté pozici tabulky střelkyň. Celek Sokola Vršovice je zkušeným družstvem, má ve své sestavě několik hodně zkušených hráček se zkušenostmi z interligy Salačová, Fröhlichová, nebo Andrea Jonová, která hostuje z celku Jindř. Hradce, stejně jako několik dalších, zejména z pražských klubů. Očekáváme velmi vyrovnaný souboj, kde favorita lze jen těžko určit.

Ve 13:30 hod. - 1.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Ostrava-Zábřeh
Domácí družstvo mladších dorostenek by si mělo se svým soupeřem, který je zatím na 11. místě poradit. Oporami je skupina děvčat hostujících v klubu z Lesany Zubří, které tvoří kostru družstva, spolu s několika odchovankyněmi a dalšími hostujícími děvčaty z Litovle. Nejlepší střelkyní družstva je zatím Katka Pšenicová, která se držíí mezi nejlepšími střelkyněmi na čtvrtém mstě. Prosazují se i další - Očenášková, Juříčková. Oporu má družstvo i ve své brankařce Michaele Poláškové. Děvčata z Ostravy mají zatím dva získané body, když v minulém zápase porazily na svém hřišti Sokol Karviná divokým poměrem branek 47:34. V družstvu je výraznou střeleckou postavou Denisa Přečková, která ve dvou utkáních ve kterých nastoupila nastřílela 24 branek. Domácí děvčata by si měla se soupeřem poradit a připsat si další dva body.

V 15:30 hod. - 1.liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - HC Ostrava
Utkání starších dorostenek má velkého favorita v domácím týmu. Soupeř odehrál dosud pouze dvě utkání a je bez bodového zisku. Podlehl v domácím prostředí HC Zlín rozdílem 15 branek a v Bohunicích prohrál s domácími sedmibrankovým rozdílem. Jedinou hráčkou, která se střelecky výrazněji prosadila je s osmi brankami Eva Gižová. Ze dvou odehraných zápasů nelze dělat nijak velké závěry, soupeř domácích však asi bude patřit k těm slabším protivníkúm. Domácí celek čeká asi jen lehčí trénink, zahrát si budou moci všechny hráčky a věřme, že holky pošetří síly i na středeční důležitý duel ve Zlíně.