English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu bude hrát Šaľa svůj třístý interligový zápas

Ve středu bude hrát Šaľa svůj třístý interligový zápas 26.10.2015 16:44:23 - autor: , přečteno 1693x


Osmé kolo interligy je jubilejním třístým v historii WHIL, bohužeĺ „zásluhou" nejrůznějších volných losů, předehrávek a dohrávek se stává tabulka jaksepatří nepřehlednou. V tabulce jsou družstva, která mají odehráno 8 utkání, ae také na příklad Baník ´Most jich mÁ na svém kontě pouze pět. Jisté však je jen to, že ze šestice těch, družstev, kterých se oslava 300 odehraných zápasů ve WHIL v této době týká, může o státním svátku 28. řjjna slavit pouze Duslo Šaľa. Oststní mají právě vlivem různého počtu zápasů na oslavy odklad do dalšího kola, které se hraje už tento víkend. Zlín s Veselím bude hrát své 300 utkání v sobotu 31. 10. ve Zlině, stejně jako Olomouc, kré bude hrát doma s Pískem a Michalovce v superšlágru doma proti českému mistru Baníku Most. Posledním z šestice třístovkařů bude Slavia, která v Edenu přivítá v neděli 1. listopadu nováčka z Plzně..

Uplynulé kolo WHIL bylo sedmým v pořadí letošního ročníku a nevětším tahákem bylo jednoznačně utkání na Zemplíně, kde přivítali ambiciozní Sokol Poruba, který měl zálusk na historicky první body z michalovské tvrze. Slovenský mistr však své postavení neporaženého vládce uhájil. Druhý zajímavý duel se hrál v Edenu, kde Slavia jednoznačně porazila Šaľu a vyhoupla se na průběžnou stříbrnou pozici. Šaľu tato porážka stála pozici druhého nejúspěšnějšího slovenského družstva, které převzal Prešov, po remíze ve Veselí. Dva moravské celky silého středu, Zlín a Olomouc si poradily doma bez potíží s Pískem, resp. Plzní, takže předpoklady se naplnily beze zbytku. Partizánske s Mostem si své vzájemné utkání odložili na 12. prosince, Baník Most si odskočil do Itálie pro postup do 3. kola Pohru EHF, ve kterém ho čeká ve Volgogradě ruská Sinara. Volný los měl  ŠKP Bratislava.

Sváteční 8. kolo bude mít dvě absence, Iuventa si své utkání v jižních ČechÁch se Sokolem Písek už předehrála a Plzeň se dohodla s ŠKP Bratislava na termínu příštího svátečního volného dne 17. listopadu. Volný los bude čerpat pražská Slavia. Jediné utkání uvidí diváci na Slovensku v Prešově, kde se střetnou Prešov se Šaľou. Ostatní zápasy jsou na pořadu v Česku. Ve Veselí přivítají slovenského soupeře Slávii Partizánske. Zbývající dva zápasy budou českými souboji, do severních Čech pocestují děvčata HC Zlín a k moravskému derby pojedou Hanačky do Ostravy, kde na ně čekají hráčky Sokol Poruba. Slovenské derby má výhoz v 17:30 hod., ostatní zápasy v Česku mají všechny začátky v 18:00 hod.
.
Bemaco Prešov - Slovan Duslo Šaľa
Domácí družstvo trpělivě sbírá bodík za bodíkem a už se zařadilo na druhou příčku mezi slovenskými družstvy. Faktem však je že, Prešov své body nasbíral v souboji s družstvy ze závěru tabulky (Plzeň, Písek, Baislava a nyní nově bod za remízu ve Veselí), naopak Šaľa měla těžký los, své dnes už čtyři poráž utržila s trojicí českých soupeřů (Zlín, Olomouc, Slavia) a doma s Iuventou, což jsou nepoměrně těžší soupeři. V souboji se svým soupeřem stále favorizujeme v tomto utkání Duslo Šaľa.


Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc

Sokolky mají ze zápasů v domácím prostředí stoprocentní bilanci, všechna utkání doma vyhrály. Patří mezi šestici družstev WHIL, které mají stejnou bilanci, což je velmi zajímavý jev, platí tedy můj dům, můj hrad pro polovinu týmů soutěže. Každý získaný bod na hřišti soupeře má tedy cenu zlata a brzy tato situace rozdělí tabulku na dvě propastně rozdílné skupiny, ty které jsou doma neporaženy a ty které i doma ztrácejí. Věřme, že Hanačky budou patřit ještě dlouho mezi skupinu těch, které budou doma získávat, ale budou vozit i body z venku jak se jim to zatím podařilo pouze z Prešova. Bylo by nanejvýš příjemné, kdyby se jim husarský kousek podařil i ve sváteční den, i když z Ostravy ještě nikdy z mistrovského utkání body nepřivezly (celková bilance je z deseti utkání jen dvě vítězství). Favoritkami i tentokrát budou domácí hráčky, naše děvčata se však pokusí zabojovat a roli favorita jim přinejmenším ztížit.

SHK Veselí n. Mor. - HK Slávia Partizánske
Utkání dvou sousedů v tabulce bude mít jistě svůj náboj, oba soupeři se velmi dobře znají, hrávají proti sobě často i v přípravě a na turnajích. Domácí družstvo trochu protI plánu ztratilo v neděli bod v zápase proti Prešovu a bude chtít jistě tuto ztrátu co nejdříve smazat. Veselí ale nepatří mezi družstva, která by doma neztrácela, v probíhající sezoně si už připsaly ztrátu tří bodů a naopak z venku se vracely s prázdnou. Partizánske se po počátečním pomalém rozjezdu rozjelo, poslední dva venkovní zápasy v Písku a Plzni vyhrálo a chtělo by na tyto úspěšné výsledky navázat. Do své obvyklé pohody se už vrátila Klaudia Michnová, nejzářivější hvězda týmu. Střelecký prapor domácího družstva stále třímá mladičká Jana Šustková, k ní se v posledních zápasech přidala i Nikol Vinklárková. Utkání může být hodně vyrovnané a vyloučena nemusí být opět ani dělba bodů.

DHK Baník Most - HC Zlín
Domácí tým hraje stále bez bodové ztráty, ti nejsilnější soupeři však na českého mistra teprve čekají. O svou neporazitelnost nebudou chtít Černí andělé určitě přijít ani v souboji s ambiciózním soupeřem, který potřebuje tak jako domácí, každý bodík k tomu, aby se odpoutal v souboji o play-off od Hanaček. Zda se jim to podaří tentokrát, se dá jen těžko předpokládat. Favoritkami utkání budou domácí házenkářky.