English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory prohrály ve Zlíně

Starší dorky Zory prohrály ve Zlíně 29.10.2015 09:31:38 - autor: , přečteno 1470x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 27:23 (11:10)
Průběh skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 5:2, 6:5, 9:6, 9:8, 11:8, 11:10 - 12:12, 14:14, 18:16, 19:18, 20:19 22:20, 24:20, 26:21, 27:22, 27:23.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek       82 diváků         7 m hody: 2/1 - 4/4        vyloučení: 3 - 4

Sestavy a branky:
Zlín:
Sedláková, Vašulková - Baumbachová 5/1, Popelková, Fuksová, Polomíková 3, Lapčíková 3, Holeňáková, Mynářová 2, Mizerová 6, Jagošová, Holčíková, Vařechová 2, Andrýsková 6.

Trenérka Zuzana JURIKOVÁ

Olomouc: Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová, Řezníčková 1, Bajerová 1, Žáčková 1, Králová, Klevetová 2, Vaňková 1, Melecká 3/1, Hurychová 4, Grygarová 6/3, Kašpárková 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Utkání ligy starších dorostenek ve Zlíně skončilo po vyrovnaném souboji výhrou domácího týmu čtyřbrankovým rozdílem, který je pro Hanačky trochu krutý. Průběhu by víc slušela porážka o jednu až dvě branky, i když nutno přiznat, že výhra Zlína je zasloužená. Tak už to ale v sportu bývá, že nevyhrává vždy lepší, ale často ten šťastnější. Jinak utkání mělo dobrou úroveň, nešlo sice o střetnutí té nejvyšší kvality, ale hrála se svižná házená s výbornými zákroky brankařek na obou stranách, střelbou ze střední vzdálenosti, ale také množství rychlých útoků, mnohdy žel po chybách, nebo nedůrazné, či nepřesné střelbě.

Utkání bylo vyrovnané , častěji ale byly ve vedení domácí hráčky, v prvním poločase však byl rozdíl povětšinou o jednu až dvě branky, jen na konci první desetiminutovky odskočily domácí jednou na tříbrankový rozdíl. Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil poločas začal lépe pro hostující tým, který se ujal krátce vedení, domácí však brzy zápas opět otočily brankou ze sedmičky a díky dvojnásobnému vyloučení olomouckých hráček. Závěr byl vyrovnaný až do posledních minut kdy se hostující družstvo pokoušelo osobní obranou v šech hráček o zisk míče a zvrat průběhu utkání. Ještě sedm minut před koncem byl stav 22:20 Závěr utkání a snahu o zvrat všk narušilo trochu přísné vyloučení Magdy Kašpárkové, které udělalo škrt snaze hostujícího týmu, byla tím znemožněna osobní obrana a utkání se dohrálo v přesilovce domácích. Jejich snaha byla korunována navýšením vedení na pětibrankový rozdíl a o vítězství bylo rozhodnuto. O hektice závěrečných minut svědčí údaje v zápise. V poslední, 30. minutě padly 4 branky, po dvou na obou stranách.

Obě družstva nechala na hřišti všechny síly, které jim zbyly, bojovaly, šťastnější byly domácí hráčky. U domácích byly mimo už uvedené brankařky Jarmily Sedládkové největšími oporami především rtuťovitá a kreativní Adéla Byumbachová, která byla duší většiny akcí domácího týmu, střelecky se nejvíc dařilo jako vždy v utkáních proti našemu družstvu Jolaně Mizerové a ubránit se Hanačkám nedařilo vysokou Veroniku Andrýskovou, která využívala svých nevšedních fyzických proporcí. V družstvu hostí byla také velkou oporou Dáša Beranocvá v brance, z spojek se nejvíc prosadily Markéta Hurychová, Magda Kašpárková a zápas od zápasu se zlepšuje Linda Melecká. Z křídel byla nejvíc vidět Gábina Grygarová, zbývajícím křídlům se tentokrát nedařilo tak jako obvykle. V obraně platily na soupeře důrazné Řezníčková a Klevetová, k nim se řadily i Kašpárková a Hurychová.