English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šestice družstev o víkendu nastoupí ve WHIL ke 300. utkání

Šestice družstev o víkendu nastoupí ve WHIL ke 300. utkání 30.10.2015 09:27:13 - autor: , přečteno 1149x

 

Víkendovými utkáními končí „anglický interligový týden" a soutěž se zase dostane do svých normálních kolejí, bude se hrát v obvyklém rytmu, už za týden se bude hrát interliga znovu, proběhne už 10. kolo 14. ročníku. A družstva nakrojí další stovku interligových duelů. Ano je to tak, víkendová utkání jsou pro šesticí družstev, která startují od prvních začátků interligy v roce 2002 jubilejními 300. utkání ve WHIL.

Šestice družstev z dvanáctky „zakládajících", která se v přechozích 13. ročnících v interlize objevila, jsou dvě slovenská a historicky nejúspěšnější družstva - Iuventa Michalovce a Slovan Duslo Šaľa a české stálice - Slavia Praha, Veselí n. Mor., ZORA Olomouc a HC Zlín. Celkem se v interlize objevilo 25 družstev tří zemí, počítáme-li i rakouský Hypo Niederösterreich a letošního nováčka soutěže HC Plzeň. Pro přesnost údajů uveďme, že Slovan Duslo Šaľa si své třísté utkání odehrál už ve středu ve vítězném duelu v Prešově.

Uplynulý týden byl ve znamení odehrání dvou interligových kol, nic převratného se v nich ale neudálo, výsledky a průběh zápasů potvrzovaly předpoklady. V čele soutěže se vytvořil slovensko-český tandem úřadujících mistrů svých zemí a stoprocentně úspěšných týmů 14. ročníku WHIL - Iuventa Michalovce a Baník Most, jejichž sobotní vzájemný souboj na Zemplíně bude prvním vrcholem letošního ročníku. Oba soupeři jsou také účastníky Evropských pohárů a oba postoupili v minulých dnech do 3. kola Poháru EHF, Iuventa po výhře nad slaboučkým lucemburským soupeřem HC Standard a Černí andělé po dvou výhrách nad italským celkem Cassano Magnago. Soupeři ve 3. kole už budou nepoměrně silnější, český mistr se dohodl s vedením ruského Dinama Volgograd na sehrání obou zápasů 15. a 16. 11. v Mostě a Iuventě byl vylosován španělský soupeř Bora Bora ze San Sebastianu, se kterým se utká 15. 11. na Slovensku a o týden později na Pyrenejském poloostrově v baskickém San Sebastianu na severu Španělska- .

Za oběma elitními celky je dvojice pronásledovatelů - Slavia Praha - Sokol Poruba, kteří jsou jen o krůček pozadu. Sokol Poruba už s vedoucí dvojicí sehrál svá utkání, obě na hřištích soupeřů, Slavia má za sebou pouze utkání v Michalovcích, takže nic ještě není ani zdaleka rozhodnuto, všechno je otevřené. Do silného středu tabulky můžeme zařadit českou dvojici Zlín, Olomouc, už tradičně bojující spolu o postup do play-off s osmi body, stejný počet má také Duslo Šaľa, za kterou jsou v těsném závěsu další dva slovenské týmy Prešov a Partizánske. Závěr tabulky pak tvoří trojice českých družstev v pořadí Veselí, Písek a Plzeň, Černého Petra zatím třímá zástupce slovenské metropole ŠKP Bratislava, který na první body teprve čeká.

Devátéí kolo interligy bude zajímavé, jak už bylo řečeno, především bojem o titul mezi Iuventou Michalovce a Baníkem Most. Ostatní dvojice budou do jisté míry souboji favoritů se soupeři, kteří figurují ve spodní skupině družstev, bojujících o postup v tabulce do vyšších pater. V moravském derby je favoritem Zlín, který by si měl poradit s Veselím, slovenské derby má favorita v Partizánskem, kam přijede Prešov. V Edenu přivítá Slavia nováčka z Plzně a na Hanou přijede Sokol Písek, který svým prozatímním postavením a ziskem jediného bodu musí roli favorita také přenechat domácím. jejichž středeční soupeř Poruba hrál už ve čtvrtek v předehrávané utkání v Bratislavě, získal tam oba body, po výhře 27:32 (11:16). Na víkendovém programu tedy zůstává pět utkání v sobotu uvidí ženskou házenou diváci na Moravě ve Zlíně a Olomouci a na Slovensku v Michalovcích a Partizánském. Kolo ukončí nedělní zápas v Edenu, kde bude Slavia hostit nováčka soutěže HC Plzeň. Volný los má Slovan Duslo Šaľa

 

Sobota 31.10. v 16:00 hod: HC Zlln - SHK Veselí n. Mor.
Utkání dvou moravských celků by mělo být pravým derby, vždyť geograficky dělí soupeře pouze několik desítek kilometrů a do Zlína určitě zamíří řada příznivců po vlastní ose, aby viděli panenky v jejich souboji s favoritem. Domácí Zlín totiž patří mezi šestici týmů ve WHIL, které jsou v této sezoně v domácím prostředí stoprocentně úspěšné, naopak Veselí zase ke čtveřici týmů, které ještě na hřištích soupeřů nebodovali. I když role favorita v derby bývá ošidná. Ve Zlíně jen neradi vzpomínají na loňskou remízu 24:24, nebo dokonce porážku doma od Veselí v sezoně 2012/13 - 29:36.

Sobota 31.10.: v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek
Pro utkání platí sejné, co bylo uvedeno u předchozího utkání, domácí patří mezi šesticí bez ztráty a Jihočešky naopak mezi těmi, které ještě venku nebodovaly. U obou těchto soupeřů platí také dlouhodobé statistiky, v Olomouci sehráli oba soupeři 14 utkání, v jediném byly úspěšnější Sokolky (před pěti lety vyhrály 21:22). Družstvo Písku přijede do Olomouce s novým trenérem Ondřejem Václavkem, který předtím působil v Dukle Praha a jsme zvědavi zejména na jihočeský zázrak, teprve 16 letou Sáru Kovářovou, která je aktuálně na 2. místě mezi interligovými kanonýrkami se 48 přesnými zásahy. I když vzájemné zápasy obou soupeř bývají většinou vypjaté a často i vyrovnané, na Hané věří ve formu domácích hráček, především spoléhají na kanonýrku Kubáčkovou, střelecky se probouzí i Katka Růžičková, v pohodě hraje Dostálová.. Trenéři spoléhají také na několik hráček z dorostu, které se ukazují v dobrém světle, především pak Trumpešová a sestry Fryčákovy hodně si slibují i od mladičké Markéty Hurychové.

Sobota 31.10. v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHK Baník Most
Jednoznačný šlágr nejen tohoto kola, ale celé podzimní části sezony WHIL. Oba soupeři zůstali už jedinými bez ztráty bodu a rozdají si to „na férovku" kdo z koho. Obě družstva se netají svými ambicemi, oba před sezonou kvalitně své hráčské kádry posílili a věří v úspěch. Domácí Iuventa bude spoléhat na Španělskou brankařku Lafuente, která je ve statistikách hodně vysoko, oporami je silná Ukrajinská enkláva, v čele s bývalou Ukrajinkou Tregubovou. V mosteckém týmu drží prapor vysoko Slovenky Szarková a Súkenníková, prosazují se mladé Zachová a Jeřábková. V utkání mohou rozhodovat maličkosti, jakými jsou především domácí prostředí, i proto mírně favorizujeme Iuventu.

Sobota 31.10. v 18:00 hod. Slávia Patizánske - Bemaco Prešov
Vyrovnaný souboj se očekává i od dvojice slovenských interligových družstev, které jsou přímými sousedy v tabulce s pouhým jednobodovým rozdílem. Domácí po dvou porážkách v úvodu má za sebou dvě vítězná utkání v řadě v Písku a ve Veselí a odložené utkání doma s Baníkem Most. Největší hvězdou týmu je už řadu sezon Klaudia Michnová, spolehlivé brankařky má tým v podobě dvojice Súlovská, Škvareninová. Šarišanky mají za sebou nepříjemnou porážku doma s dalším slovenským týmem Šaľou. Zkušený trenér Dušan Daniš má k dispozici nejlepší střelkyni interligy, ještě ne dvacetiletou Tatianu Šutranovou a dvojici Gajdošová a Polka Cempa, které dokáží potrápit každého soupeře. Očekává se vyrovnaná partie s výhodou domácího prostředí.

Neděle 1.11. v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - HC Plzeň
V Edenu se očekává jednoznačný průběh a výrazné vítězství domácího družstva. Plzeň s řadou talentovaných hráček ještě není tak vyzrálým soupeřem, který by mohl konkurovat rovnocenně také mladému, ale už zkušenému týmu Petry Vítkové. Ve Slavii se prosazují v této sezoně především mladé - Kordovská, Pokorná, Galušková a další. V hráčském kádru Plzně se pozornost soupeřů zaměřuje í především na mladé Drozdovou a Buchnerovou a německými soutěžemi protřelou Pešičkovou. Jednoznačnými favoritkami je Slavia Praha.