English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šlágr 10. kola Sokol Poruba - Slavia Praha vysílá ČT SPORT

Šlágr 10. kola Sokol Poruba - Slavia Praha vysílá ČT SPORT 03.11.2015 10:40:20 - autor: , přečteno 2243x

 

Deváté kolo interligy svedlo proti sobě dosud neporaženou dvojici celků - úřadující mistry Česka a Slovenska - Baník Most a Iuventu Michalovce. Na Zemplíně se bojovalo o vedení v soutěži, zápas sledovalo 1500 spokojených diváků a k vidění byla kvalitní házená. Domácí slovenský mistr nenechal nic náhodě a od prvních minut si postupně budoval uklidňující náskok. V poločase byl stav 17:11 a stejným rozdílem branek skončilo i utkání (28:22). Největšími oporami domácího týmu byl excelentní výkon Raqueĺ Alvarez Lafuente, která mimo množství tvrdých střel kryla i čtyři sedmimetrové hody a naturalizovaná Ukrajinka Tatiana Fiľková -Tregubová, která zatížila konto soupeře 10 brankami.

Ostatní zápasy, které se o víkendu hrály skončily podle očekávání výhrami favorizovaných týmů, takže se propast mezi nejlepšími a závěrem tabulky ještě zvýraznila. Na čele, bez ztráty bodu zůstává nyní už jen Iuventa Michalovce, s jednou porážkou za ní je pražská Slavia a Baník Most a dvě porážky si připsala Poruba. Celá trojice pronásledovatelů Iuventy ztratila své body právě po porážkách od Michalovců, druhou porážku Poruby má na svědomí Baník Most. Podle očekávání se souboj o čtvrté místo do českého play-off tak jako v minulé sezoně zúžil na dvojici Olomouc - Zlín, odstup od dalšího kandidáta Veselí, je dnes už pětibodový.

Jedenácté kolo WHIL má na pořadu kompletní šestici zápasů, volný los má tentokrát Bemaco Prešov. Největším šlágrem kola bude bezesporu nedělní duel v Ostravě, kam přijede Slavia Praha, figurující zatím stále na stříbrné příčce interligy. Také další dvě utkání slibují vyrovnané souboje, v Partizánském nastoupí proti domácí Slávii HC Zlín a na jihu Čech se střetne dvojice z konce tabulky Sokol Písek a ŠKP Bratislava. Zbývající trojice zápasů mají své favority, ve Veselí přivítají Michalovce, v Mostě budou hrát Hanačky a v Plzni nastoupí jako favorit Duslo Šaľa. Pět zápasů se hraje v sobotu 07. 11. 2015, utkání v Ostravě se bude hrát v neděli 08. 11. 2015 před kamerami ČT SPORT. Příští víkend je v soutěži přestávka, 11. kolo se hraje až 21. a 22. 11. 2015.

Sobota 07.11. v 17:00 hod.: Sokol Písek - ŠKP Bratislava
Oba sobotní soupeři věří, že si připíšou důležité dva body, protože jich zatím mají proklatě málo. Domácí jediný z 1. kola, Slovenky jsou zatím bodově na nule. Jihočešky hrály před týdnem na Hané a nezanechaly zde vůbec špatný dojem. Ve velmi dobrém světle se představily obě dorostenky Sára Kovářová a Magdalena Svobodová, jejichž přesné projektily hodně potrápily obě olomoucké gólmanky. Bohužel slibný výkon nevydržel družstvu po celý zápas a to je asi zatím jeho nevětší problém. ŠKP je zatím sice bez bodu, ale v posledním utkání doma proti Porubě se držel statečně a hodně soupeři zatápěl. Při chuti je stále Petra Beňušková, která ač odehrála jen pět zápasů, se drží stále v TOP desítce nejlepších střelkyň WHIL. V utkání se očekává vyrovnaný boj a rozhodne asi hlavně to, kdo ze soupeřů vydrží se silami až do závěrečného hvizdu rozhodčích.

Sobota 07.11. v 17:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. - Iuventa Michalovce
V domácím družstvu mají trochu problémy se sestavou, zranění sužuje několik klíčových hráček. V derby před týdnem ve Zlíně se ve vynikající formě představila mladá brankařka Lekešová, která držela hostující družstvo na dostřel favorizovaným domácím. Střelecky se opět prosadila mladičká Šustková, která je zdaleka nejlepší střelkyní týmu. Panenky to ale budou mít proti slovenskému mistru těžké. Před týdnem Slovenky zvládly doma důležité utkání o vedení ve WHIL proti Mostu, když duelu kralovaly brankařka Lafuente a křídlo Fiľková -Tregubová. Slovenský mistr však má i ostatní hráčky hráčského kádru velmi silné a bude hrát na Slovácku v roli vysokého favorita. Jakákoliv bodová ztráta by byla velkým překvapením.

Sobota 07.11. v 17:30 hod. HC Plzeň - HK Slovan Duslo Šaľa
Také další z česko-slovenských soubojů tohoto kola, bude mít favorita v hostujícím celku. Šaľa má k letní formě z přípravy zatím hodně daleko, předchozí zápasy hrála ve znamení osmiček, v osmi kolech mají na svém kontě ztrátu osmi bodů a jsou netradičně zatím na osmém místě tabulky. Hráčský kádr a zkušenost jeho hráček je ale staví i v Plzni do role favorita utkání. Domácí celek ale také nemá moc bodů na rozdávání, proti slovenskému favoritovi to ale bude mít se ziskem bodů hodně těžké.

Sobota 07.11. v 18:00 hod. HK Slávia Partizánske - HC Zlín
Poslední z česko-slovenských soubojů se bude jako jediný hrát na půdě Slovenska a dá se očekávat tvrdý boj o body. Domácí družstvo už chytilo svůj obvyklý rytmus, z posledních tří zápasů si odnesl plný bodový zisk, nejcennější je asi výhra ve Veselí, ale také domácí vysoké vítězství před týdnem nad Prešovem má svou vysokou hodnotu. V utkání se mimo obvyklé kanonýrky Michnové prosadily i legionářky Gerič a Savič, které k výhře přispěly sedmi přesnými trefami. HC Zlín je zatím stoprocentní v domácím prostředí, kde vydoloval všech svých deset bodů, naopak na hřištích soupeřů je zatím nulový, i když prohrál se silnými soupeři - Slavií Praha, Porubou a Mostem. I proto mírně favorizujeme v tomto střetnutí domácí Partizánské.

Sobota 07.11. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc
První z ryze českých utkání se bude hrát na severu Čech a favoritem bude domácí družstvo. Svěřenkyně trenéra Hudáka sice před týdnem podlehly v souboji o první místo na Zemplíně, Iuventě Michalovce, předvedly zde však velmi kvalitní výkon, i když s poměrně vysokým počtem technických chyb a řadou nepoměněných šancí, z toho 4 sedmičkami. Přesto hráčský kádr má tak vysokou kvalitu, že bude i letos bojovat o nejvyšší příčky. Nejvyšší kvalitu má slovenská dvojice Szarková, Súkenníková a dvě explzeňačky Zachová s Jeřábkovou. Hanačky pojedou do Mostu po domácí povinné výhře nad Sokolem Písek. Široký kádr mladých hráček může v sídle Černých andělů jen překvapit a doufejme, že příjemně. Kvalitu na to děvčata mají, což už několikrát potvrdily, i když jim do absolutní špičky ještě cosi schází. I čestná porážka s mistrem by mohla mít na mladé družstvo příznivý dopad. Doufejme, že ze severu přijdou jen příznivé zprávy.

Nedělě 08.11. v 09:55 hod.: Sokol Poruba - Slavia Praha
Pro přímý televizní přenos si nemohla ČT asi vybrat lepší dvojici družstev, Kvalita obou hráčských kádrů, prošpikované reprezentantkami, moderní pojetí hry preferované oběma hlavními trenéry a líbivá házená pro oko diváka, dává předpoklad úspěšného televizního vystoupení pro další propagaci ženské házené. Obě družstva jsou zatím neomylná na domácím hřišti, což trochu nahrává favorizaci domácímu celku. V obou týmech jsou však sice mladé, ale přece jen už zkušené hráčky, které se dovedou poprat i s většími překážkami. Domácí trenér Jan Beňadík bude především spoléhat na své opory Ryšánkovou, Marčíkovou, Švirákovou a Slovenky Kostelnou a Minarčíkovou, největšími oporami týmu Petry Vtkové jsou mladé Kordovská, Pokorná, Galušková a písecká odchovankyně Malá. Mírně favori zujeme domácí celek.