English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Hanačky neponechaly nic náhodě

Hanačky neponechaly nic náhodě 09.11.2015 05:05:36 - autor: , přečteno 1869x


DHK ZORA Olomouc - Tatran Bohunice 36:22 (18:11)
Vývoj skóre: 2:0, 2:2.3:5, 8:5, 8:7, 11:7, 13:9,16:10, 18:11 - 21:11, 23:14, 27:15, 32:17, 35:19, 36:22.

Rozhodčí: Valášek, Vychodil            70 diváků           7 m hody: 2/2 - 4/1       vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 5, Řezníčková 1/1, Bajerová 2, Žáčková 3, Králová 6, Klevetová 2, Vaňková 4, Melecká 5/1, Hurychová 2, Grygarová 6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Bohunice: Novotná - A. Klimešová, Partlová, K. Klimešová 2, Kubešová 1, Klossová, Polášková 11/1, Prokopová 8, Hynková, Přichystalová.

Trenérka: Irena KUPKOVÁ.

Tatran Bohunice nastoupil i do svého pátého utkání ligy starších dorostenek v Olomouci s nejproduktivnější střelkyní soutěže Silvií Poláškovou, juniorskou reprezentantkou ČR - W 18, která má průměr vstřelených branek na utkání 12 a která také byla ústřední postavou brněnského celku v utkání. Nejen, že obstarávala většinu střel zakončujících ofenzivní tažení družstva, ale nebyl-li prostor v obraně domácích k vlastnímu zakončení, putoval míč do pivota na Lindu Prokopovou, která zakončovala střelou z pivota. Obě jmenované hráčky se tak podílely na vstřelených brankách hostujícího celku 19 brankami z 22, kterých Bohunice v utkání dosáhly. Domácí trenér Krejčíř samozřejmě o kvalitách excelentní střelkyně dobře věděl a postavil obranu družstva právě na schopnostech obou hostujících hráček. Bränit vysokou střelkyni bylo úkolem hráček ve středu obrany, ale tohoto úkolu se zhostila nejlépe nejmladší z nich Linda Melecká, která zblokovala množství střeleckých pokusů Silvie a včasným přistoupením přerušovala její střelecké pokusy. Až do svého zranění a nuceného odchodu ze hry v 11. minutě druhého poločasu byla klíčovou postavou obrany domácích na nebezpečnou soupeřku.

Prvních 10 minut utkání bylo úspěšnějších pro družstvo hostí, které vedlo 3:5, v dalších pěti minutách však Hanačky šňůrou pěti branek vývoj utkání otočily a vely 8:5. Soupeř ještě zahrozil dvěma brankami a snížil na 8:7, to však bylo z jeho strany všechno. Do konce poločasu domácí navýšily své vedení na 18:11, když se začaly střelecky prosazovat všechny domácí hráčky. Také po změně stran kralovaly na hřišti domácí hráčky, které postupně navyšovaly své vedení, v polovině poločas už vdly dvanáctibrankovým rozdílem (27:15). Poslední desetiminutovku utkání zahájily Olomoucké hráčky opět šňůrou čtyř branek, zvýšily své vedení na patnáctibrankový rozdíl a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

V domácí brance zářila Dáša Beranová, která odchytala 3/4 zápasu a připsala si 17 úspěšných zákroků, z toho byl také jeden 7 metrový hod. poté se v brance vystřídaly obě mladé brankařky Pašková a Ošlejšková a každá z nich si připsala také po jedné zlikvidované sedmičce. Střelecky se tentokrát nejvíc dařilo křídlům a to jak při zakončování rychlých útoků, tak i střelami po náskoku z prostoru křídel, Grygaová a Králová nastřílely po šesti brankách, Chlandová přidala dalších 5. Prosadili se i oba pivoti, Klevetová musela pro zranění odstoupit ze hry už v 19. minutě utkání a výborně ji nahradila Vaňková, které se podařilo skórovat čtyřikrát. Ze spojek byla nejproduktivnější Linda Melecká, brankově se prosadily i všechny ostatní. Škoda zranění dvou hráček Klevetgové a Melecké.

V družstvu hostí se prosadily pouze už uvedené dvě hráčky Polášková a Prokopová a to bylo na kvalitně pracující domácí tentokrát málo...