English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Jedenácté kolo WHIL se hraje mezi dvěma přestávkami

Jedenácté kolo WHIL se hraje mezi dvěma přestávkami 19.11.2015 16:28:18 - autor: , přečteno 1903x

JSestavování termínovky před zahájením soutěží, bývá často velkým problémem a dost těžko se dá mnohdy zpracovat ke spokojenosti všech zainteresovaých. Tím víc, jedná-li se o soutěž, ve které startují dvě země, jak je tomu v případě házenkářské interligové soutěže žen, ve které hrají nejlepší házenkářské týmy Česka a Slovenska. Limitující je v tomto případě zejména to, že v době přípravy termínového kalendáře ještě není na příklad známo, postoupí-li na vrcholné akce (MS, ME) obě země interligové soutěže, nebo jen jedna z nich, případně se na vrchol nedostane ani jedno z nich, což je třeba letošní případ. Při sestavě termínovky se pak hledají nejrůznější možnosti, mnohdy i za cenu toho, že se soutěžní kolo vsune na neoblíbené středy, nebo jiné pracovní dny. O to více je překvapující, že se před týdnem interliga nehrála, nejlepší házenkářky čerpaly pro ně jistě příjemné volno. Nikdo z funkcionářů na úrovni řídícího svazu ani z klubú hrajících WHIL přitom netušil, z jakého důvodu přestávka vznikla, protože žádná reprezentační, ani jiná akce se plánovaně, ani mimořádně nekonala. Naopak po odehrání 11. kola se soutěž opět na týden odmlčí, protože na řadu nejlepších házenkářek čeká reprezentační akce, kterou bude mezinárodní turnaj v Paříží za účasti Francie, Kuby Rumunska a našeho týmu. Další kolo WHIL uvidí příznivci zase až p víkednu, kdy bude chodit Mikuláš a potom už budou čekat vánoce a Nový rok a WHILka až 9. ledna. Že by se někdo při sestavě termínovky přehlédl, nebo došlo k jinému faux pas ?

11. kolo se bude hrát o tomto víkendu, ani tentokrát ale nebude odehráno všech šest utkání v řádném termínu, předehráno bylo utkání finalistů slovenského play-off předchozí sezony mezi celky Iuventa Michalovce a Slávia Partizánske, ve kterém úřadující slovenský mistr vyhrál rozdílem dvaceti branek - 37:17. Předehrávek a odložených zápasů je bohužel nebývale vysoký počet, což potvrzuje jen prostý pohled na současnou tabulku WHIL. Přehlednosti soutěže určitě neprospívá, když po deseti odehraných kolech má jedno z družstev - Baník Most odehráno 8 zápasů a na druhé straně nováček HC Plzeň už sehrál 12 mistrovských utkání. Důvodem k odložení a předehrávce, ve výjimečných případech k dohrávce, by mělo být a tak tomu také většinou v zápasech v předchozích ročnících bylo, start v některém z Evropských pohárů, výjimečně pak ekonomické dohody mezi kluby k úsporám cestovních nákladů. V letošním ročníku, ale v Evropských pohárech startují jen Michalovce a Most, takže hlavních důvodů ke změnám termínů interligových zápasů by mělo být jen minimum. Nemůže se přece tolerovat to, aby na příklad slovenský mistr Iuventa Michalovce sehrál během tří dnů tři interligová utkání, s mnohaset kilometrovými přesuny, čímž do jisté míry znevažuje princip soutěže a určitě neprospívá k propagaci a společenské prestiži soutěže.
Víkendových pět interligových utkání bude mít v programu zase další z šlágrů, když v Šaľe přivítají Porubu. Některá střetnutí budou souboji dvou soupeřů s rozdílnými kvalitami (Bratislava - Most, nebo Slavia - Písek), u nichž se dá předpokládaný výsledek lehce odhadnout, zbývající trojice duelů však slibují vyrovnané boje. Nejen už zmiňované utkání v Šaľe, ale oba zápasy hrané na Moravě, kde ve Zlíně nastoupí stále se lepšící Prešov a na Hané ,kde dojde k derby mezi domácím družstvem a panenkami z Veselí, které v dlouhodobých statistikám jsou stále těsně před domácím týmem. Volný los v tomto kole má HC Plzeň.

Sobota 21.11. v 17:15 hod.: ŠKP Bratislava - DHK Baník Most
Domácí házenkářky zatím ještě stále čekají na zisk prvních bodů, v minulých dvou utkáních na hřišti svých sousedů v tabulce nebodovaly ani tam, takže se nedá předpokládat, že by si spravily chuť na úřadujících českých mistryních. Víc se dá očekávat zápas jako hra kočky s myší, nebo herní trénink dvou celků s rozlišnými kvalitami hráčských kolektivů. Nic jiného než jasnou výhru hostí v tomto utkání nečekáme.

Sobota 21.11. v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc SHK Veselí n. Mor.
Přestože aktuální tabulkový rozdíl obou družstev hovoří jasně ve prospěch domácího celku, který je před svými soupeřkami v tabulce o 5 bodů, dlouhodobá realita je naopak zcela vyrovnaná, oba soupeři vyhráli shodně po 21 zápasech a jedinou remízou ve vzájemných utkáních v novodobé historii. Tak jako pravidelně před každou sezonou se hráčský kádr Veselanek mění od základu, řada hráček klub po sezoně opouští a trenéři jsou tak postaveni před nelehký úkol sestavit a připravit vždy zcela nový hráčský kádr pro další sezonu. Nový trenér týmu Radim Pernický má k dispozici tým s řadou teenagerek a několik Slovenských hráček, doplněných zkušenou Ukrajinkou Vinyatynskou. Tou nejzářivější hvězdou je mladičká Jana Šustková, která se v aktuálním pořadí na čtvrtém místě mezi nejlepšími kanonýrkami interligy. Jsme na Janu v Olomouci hodně zvědavi a těšíme se na ni. Domácí družstvo si zatím vede v domácím prostředí výborně je mezi pěticí družstev, které mají z domácích palubovek stoprocentní bilanci, Domácí hráčky určitě udělají v utkání všechno pro to, aby to tak zůstalo i po tomto zápase

. Sobota 21.11. v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Sokol Poruba
Šlágr jedenáctého kola slibuje vyrovnanou a kvalitní házenou. Hostující družstvo v minulém kole ztratilo domácí neporazitelnost, když podlehlo pražské Slavii v televizním utkání o jedinou branku. Svěřenkyně trenéra Beňadíka udělají jistě všechno pro to, aby ztrátu smazali importem bodů a budou to chtít udělat hned při své první příležitosti. Domácí mají za sebou dvě výhry nad soupeři z konce tabulky, naposledy prohrály v Praze se Slavií. Hráčské kádry obou soupeřů mají v sestavách řadu kvalitních hráček, ne vždy ale dovedou prodat to co umějí. To platí především o domácím družstvu, který ztratil své body ve třech utkání s českými družstvy na jejich hřištích, ale prohrály i se slovenským mistrem v domácím prostředí, což je však jediná domácí prohra v sezoně. V utkání je jen těžké hledat favorita, rozhodující může být třeba jen výhoda domácího prostředí.

 

. Sobota 21.11. v 18:00 hod.: Slavia Praha - Sokol Písek
Mezi postavením obou družstev v tabulce je propastný rozdíl 11 bodů, který také ukazuje ro, kdo bude v utkání favoritem. Slavia opět posílila před touto sezonu své řady o několik mladých, ale velmi kvalitních hráček - Galuškovou z Plzně, Malou právě z Písku, několik děvčat přišlo z vlastního dorostu. Ty všechny, spolu s dalšími osvědčenými hráčkami Kordovsou, Stellnerovou, Keclíkovou a dalšími tvoří základ současné Slavie. To, že v Písku pramen s talenty nevysychá ani po odchodu právě trojice do Slavie ale i dalších klubů, potvrzuje příklad 17 leté Sáry Kovářové která se střelecky prosadila až na špici nejúspěšnějších kanonýrek interligy. Vysokými favoritkami utkání budou domácí hráčky, které si jistě pohlídají svou zatím výbornou druhou pozici v interligovém pelotonu.

. Neděle 22.11. ve 14:00 hod.: HC Zlín - Bemaco Prešov
Domácí družstvo získalo všech svých 10 bodů v utkáních na domácím hřišti, naopak na hřištích soupeřů nezískaly ani bod, jejich soupeřky získaly na venkovních hřištích hned pět bodů, všech sedm však bylo pouze se soupeři, kteří jsou tabulkově za nimi, což platí i pro jejich poslední vystoupení ve Veselí, odkud si přivezly bod za remízu 24:24. Tato matematika by mohla být vodítkem i za očekávaným průběhem nedělní dohrávky kola. Obě družstva disponují výraznou střeleckou osobností, u domácích nahradila Hradilovou, které před sezonou odešla do Německa Sobieská, která po letech léčení a rehabilitací, konečně začala zúročovat svůj potenciál a nesporný talent a zařadila se do elitní desítky interligových střelkyň. To v dresu Prešova uvidí diváci dokonce střeleckou jedničku interligy. Tou ženou, nebo dívkou, je 19 letá Tatiana Šutranová, která má na svém koně už 79 branek, což je průměr úctyhodných osm vstřelených gólů za zápas.