English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Také v neděli přijďte na kvalitní házenou do haly Zory !

Také v neděli přijďte na kvalitní házenou do haly Zory ! 20.11.2015 05:06:09 - autor: , přečteno 1281x

 

V neděli odpoledne budou v hale DHK ZORA Olomouc sehrána dvě mistrovská utkání a to v 1. lize žen a 1.lize mladších dorostenek. Družstvo starších dorostenek má volná los. Soutěže pokračovaly i minulý týden. V 1. lize žen se naše družstvo B po výrazném vítězství v jižních Čechách v krásné hale v Jindř, Hradci, nad domácím exinterligovým družstvem žen, posunulo na třetí místo za HC Zlín B a SVŠ Plzeň, která bude shodou okolností právě nedělním soupeřem našich děvčat. Družstvo HC Zlín B je jediným v soutěži bez bodové ztráty. Sítuace za vedoucím týmem je hodně nepřehledná a vyrovnaná, pořadí se mění po každém odehraném kole. V 1. lize starších dorostenek ztratil vedoucí Zlín trochu překvapivě svůj první bod po remíze 31:31 se Sokolem Poruba. Čelo tabulky se po tomto výsledku vyrovnalo, rozestupy mezi družstvy vedoucí trojky jsou pouze jednobodové. V 1.lize mladších dorostenek si polepšilo olomoucké družstvo, které získalo oba body na hřišti posledního týmu, na vítězství se však hodně nadřelo. V čele tabulky jsou neohroženě družstva Zlína a Ivančic, se stejným bodovým ziskem.

Přibližme si nyní obě utkání, která se budou v neděli v olomoucké hale DHK ZORA hrát. Obě utkání jsou na pořadu v neděli 22.listopadu 2015.

V 11:30 hod. 1.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - SVŠ Plzeň
Prvoligové utkání žen dvou sousedů na čele tabulky, kteří jsou v současnosti na 2. a 3. místě tabulky, slibuje házenou té nejvyšší kvality. Na Hanou přijede družstvo v jehož řadách je největší zbraní dynastie Galušků, kterou tvoří čtveřice stejného příjmení, z nichž tři jsou hráčkami družstva žen SVŠ Plzeň a čtvrtou je trenérka družstva Jana. Nejúspěšnější z trojice hráček je ta nejmladší, levoruká spojka Veronika (1998), která dnes už hostuje ve druhém týmu interligy v pražské Slavii a svůj střelecký účet už rozšířila o 42 interligových golů, které ji řadí do první dvacítky elitních střelkyň interligy. O rok starší Linda (1997) a nejstarší Dominika (1993), jsou spolu s další juniorskou reprezentantkou v družstvu Eliškou Dragounovou čtveřicí, která je v podstatě v družstvu rozhodující palebnou silou. Vždyť jen tato čtveřice má na svém kontě 191 vstřelených branek z 268, které družstvo v 1. Lize nastřílelo. Velkou oporou e také brankařka Elika Šíbrová, ktrá už má také ijterligoé zkuenosti ze svého působení v minulé sezoně v Sokolu Písek. Domácí družstvo by mohlo také nastoupit v plné síle, interligové družstvo bude mít svůj zápas odehraný již v sobotu, takže v týmu se jistě objeví ty které v sobotu v zápase WHIL nehrály, nebo jejich herní vytížení nebylo příliš vysoké. Každopádně lze očekávat výbornou ženskou házenou a věřme, že domácí děvčata přidají další body k posílení svého dosud výborného postavení v tabulce.

Ve 13:30 hod. 1.liga mladší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - HK Veselí n. Mor.
Také v tomto utkání se střetnou sousedé v tabulce, kteří jsou za vedoucí dvojicí Zlín - Ivančice na třetí a čtvrté pozici. Hostující družstvo se stále drží na dostřel oběma lídrům, má na svém kontě jen jedinou bodovou ztrátu z porážky ve Zlíně. Družstvo je pro tuto sezonu nově sestaveno, jejich herní úroveń nejsme schopni posoudit, je tak trochu velkou neznámou. V každém případě půjde o družstvo cílevědomě vedené trenérem Miroslavem Slovákem, který spoléhá zejména na své nejlepší střelkyně Palčíkovou, Kutálkovou a Větříškovou. Domácí družstvo bude opět spoléhat zejména na několik děvčat z Lesany Zubří, které v Olomouci hostují a tvoří důležitou sílu olomouckého družstva. Favoritky utkání hledejme v hostujícím družstvu, mladé Hanačky však jistě nasadí své velké zbraně, kterými jsou zejména bojovnost, ale také házenkářská kvalita. Trenérka Hapková bude spoléhat na kreativitu Katky Pšenicové, v posledních zápasech se začíná stále více prosazovat Míša Juříčková