English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dvanáctým kolem skončí rok 2015 pro interligu

Dvanáctým kolem skončí rok 2015 pro interligu 01.12.2015 10:48:54 - autor: , přečteno 1440x


Interliga házenkářek má o víkendu na programu své 12. soutěžní kolo, kterým se soutěž rozloučí s rokem 2015 (dohrávat se bude 12. 12. zápas Partizánske - Most) Pokračování a současně ukončení první poloviny dlouhodobé části soutěže uvidíme až po vánočních svátcích a po Novém roce. Interligová družstva však rok 2015 ukončí až střetnutími čtvrtfinále Českého poháru žen, které se bude hrát ve středu 9. prosince a kam se probojovala kompletní osmička družstev hrajících WHIL. Olomoucké házenkářky pojedou ke svému 11. zápasu letošního ročníku WHIL už v pátek 4. prosince na Slovensko, kde se střetnou v Partizánském s domácí Slávii. Letošní ročník interligy má už také svou první trenérskou oběť. Trochu nečekaně je jí kormidelník českého mistra Baníku Most, který opustil Ľuboš Hudák a nahradil jej jeho krajan Peter Dávid

Poslední letošní utkání, kterým bude čtvrtfinále ČP sehrají Hanačky v domácím prostředí ve středu 9. prosince, kdy od 18:00 hod. přivítají silný celek Sokola Poruba. První polovinu interligového ročníku pak ukončí mimořádně v neděli 10. ledna 2016 v tradičním čase 17:30 hod., v důležitém derby proti házenkářkám Zlína. Ještě před tímto střetnutím si odskočí do Rakouska, kde se 6. ledna ve Wiener Neustadtu zúčastní v konkurenci pětice dalších družstev, Tříkrálového turnaje žen.

Předchozí kolo interligy se hrálo před dvěma týdny, kdy naše děvčata bez problémů vyhrála v domácím prostředí nad tradičním moravským rivalem SHK Veselí n. Mor. 34:25. V jediném utkání s vyrovnaným výsledkem se rozešli smírně Duslo Šaľa se Sokolem Poruba po remíze 26:26. Ve všech ostatních zápasech vyhrála favorizovaná družstva většími brankovými rozdíly od devíti do dvaceti branek, takže nedošlo ani k zásadním přesunům v tabulce. V čele je čtveřice favoritů Michalovce, Slavia, Poruba a Most s mírným náskokem, za nimi další vyrovnaná čtveřice Zlín, Olomouc, Šaľa a Partizánske a závěr tabulky tvoří pětice týmů, která už jen velmi těžko zasáhne do dění v první polovině tabulky.

O víkendu bude sehráno pět utkání, jediné střetnutí na Slovensku se bude hrát už v pátek 4, prosince v Partizánskem, kam pojedou Hanačky. Také další trojice utkání bude mít česko - slovenské obsazení, dvě jsou na pořadu v sobotu a kolo ukončí nedělní zápas v Zlíně, kde přivítají slovenského mistra Iuventu Michalovce. Šlágrem kola bude sobotní české derby v Mostě, kam přijede ambiciózní Slavia Praha. Utkání HC Plzeň - Bemaco Prešov bylo již předehráno (16:20). Volný los v tomto kole má Sokol Poruba.

Pátek 04.12. v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - DHK ZORA Olomouc

Utkání soupeřů, kteří i když jsou každý z jiné země, jsou tradičními soupeři. Zatím se spolu utkali ve WHI ve 24 utkáních, příznivější bilanci mají Hanačky, které vyhrály 14 zápasů, z utkání v Partizánském je však bilance téměř vyrovnaná, Slovenky vyhrály 6 x, Hanačky 5 x a jednou se hrálo nerozhodně. V minulém ročníku byla naše děvčata úspěšná v obou zápasech, v Partizánskem 30:20 a na jaře letošního roku v Olomouci 22:18. Také v probíhajícím ročníku interligy jsou oba soupeři prakticky sousedy v tabulce, dělí je dva body ve prospěch Zory, která byla stoprocentně úspěšná v domácím prostředí, ale ze hřišť soupeřů přivezla pouze dva body za výhru v Prešově. Je však třeba říci, že všichni ostatní soupeři, s nimiž hráli na jejich hřištích (Michalovce, Slavia, Poruba a Most) patří do TOP týmů soutěže, kde se body příliš lehce nezískávají. Hostující družstvo sází na rychlost svých hráček, hra vychází ze zabezpečené obrany s rychlým přechodem do útočné fáze. Do hry se postupně stále více zapojují úspěšně dorostenky, které se také začínají stále více prosazovat. Slovenky měly trochu rozpačitý vstup do soutěže, hned v úvodu inkasovaly doma nepříjemně vysokou dvacetibrankovou porážku od pražské Slavie, stejným rozdílem prohrály také zatím své poslední utkání před více než třemi týdny v Michalovcích. Zajímavé je to, že je družstvo úspěšnější na hřištích soupeřů, když z deseti zatím získaných bodů jich z venku přivezlo šest (z Plzně, Písku a Veselí), doma vyhrálo poslední dva zápasy nad Prešovem a Zlínem. Trenér Peter Olšavský má k dispozici dvojici spolehlivých vyrovnaných brankařek Súlovskou a Škvareninovou, duší většiny akcí je kreativní Klaudia Michnová, která je také nejúspěšnější střelkyní družstva, střelecky se prosazují také obě legionářky - Slovinka Gerič i Srbka Savič. Utkání bez favorita, věřme, že Hanačky naváží na své loňské výsledky a přivezou veledůležité body.

Sobota 05.12. v 15:00 hod.: Sokol Písek - Slovan Duslo Šaľa
Domácí družstvo se zatím krčí s tříbodovým ziskem mezi posledními týmy, od 1. kola, kdy remizovalo doma s nováčkem z Plzně, dlouhých osm kol v řadě svá utkání prohrálo, první letošní výhru zaznamenalo až v utkání s posledním ŠKP Bratislava, aby poté v dalším kole v Praze schytalo svou první letošní „čtyřicítku" od Slavie. Slovenky získaly stejně jako v předchozím duelu Partizánske šest bodů na hřištích soupeřů a jistě pojedou k Otavě s cílem své konto rozšířit. Opravňují je k tomu poslední tři utkání, v nichž bodovaly, když vyhrály v Prešově i Plzni a remizovaly doma s Porubou, mají tedy úspěšné výsledky s místy začínajícími písmenem „P" !
Domácí celek bude chtít získat další své body, proti rozjetému soupeři s kvalitním a zkušeným hráčským kádrem to však budou mít hodně těžké. Na favorita pasujeme hostující celek.

Sobota 05.12. v 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. - ŠKP Bratislava
Na Slovácku věří, že panenky v sobotu před vlastním publikem přidají další dva body do tabulky. Do Veselí totiž přijede poslední tým tabulky se kterým si připsali v této sezoně bodové zisky všechna družstva WHIL. Optimismus je namístě, před dvěma týdny v Olomouci svěřenkyně trenéra Pernického vůbec nezklamaly, i když v neúplné sestavě se představily v dobrém světle, na rozjeté Hanačky však v současnosti neměly. V sobotním utkání by to však mělo být úplně jinak, družstvo by se mělo dát zdravotně do kupy a potvrdit letos snad poprvé, roli favorita.

Sobota 05.12. v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Slavia Praha
Jednoznačný šlágr kola, vždyť se utkává druhý a čtvrtý tým aktuální tabulky, podle ztracených bodů dokonce druhý se třetím. Obě družstva patří k největším favoritům a také k nejvážnějším konkurentům lídra tabulky Iuventy Michalovce. Obě družstva také svorně ztratila body pouze na Zemplíně, takže v jarních odvetách bude všechno zcela otevřeno. Sobotní utkání bude vyvrcholením souboje o českého podzimního krále interligy, pokud neskončí utkání nerozhodně. Obě družstva mají momentálně nejsilnější hráčské kádry mezi českými týmy, což vyplývá jednak ze stabilizované finanční situace, u Slavie navíc s možností nabídnout zajímavé uplatnění v hlavním městě, zejména ve výběru kvalitního vysokoškolského studia. Prakticky mají obě družstva takové postavení mezi českými týmy, že na kterou hráčku si trenéři ukáží, tu jim je management schopen zajistit. U ekonomiky silného úřadujícího mistra to platí v plné míře, Slavia je schopna doplňovat hráčský kádr o talentované dorostenky z vlastního chovu (Kordovská, sestry Novotné, Pešková atd.), nebo i ty nejlepší z dalších klubů (Malá, Galušková atd.) O výsledku mohou rozhodovat i ty nejmenší maličkosti, očekává se plná hala a vyloučena není ani dělba bodů. Slavia před čtyřmi týdny potvrdila, že umí zvládnout i vypjatá utkání na hřišti soupeře, tak jako bylo právě to televizní v Ostravě. Domácí celek povede do boje už nový trenér, Slovák Peter Dávid.

Neděle 06.12. v 16:00 hod.: HC Zlín - Iuventa Michalovce
Domácí družstvo nastoupí ke svému sedmému domácímu střetnutí a bilanci má stoprocentní. Je však pravda, že zatím všechna domácí utkání sehrál proti soupeřům, kteří jsou v tabulce za nimi, slovenský mistr bude tedy prvním z TOP družstev, které v letošní sezoně do Zlína přijedou. Pokud by se domácím děvčatům podařilo získat body i proti Iuventě, byl by to velmi příjemný bonus v boji o české play-off. V minulosti se to moravskému celku už několikrát podařilo, naposledy před třemi roky. Iuventa však zatím hraje také stoprocentně úspěšně, navíc má za sebou vítězné tažení v Poháru EHF, ve kterém postoupil přes silný španělský celek Bora - Bora do osmifinále. Domácí celek bude v utkání spoléhat na svou nejlepší kanonýrku Sobieskou, střelkyni z TOP desítky elitních střelkyň, nejúspěšnějšími střelkyněmi Iuventy je naturalizovaná Ukrajinka Fiľková a další křídlo Holešová, úspěšně si vedou legionářky Ukrajinka Kucher a Ruska Černovová. Velkou oporou je španělská brankařka Lafuente. V roli favoritek přijedou do Zlína hráčky Iuventy.