English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V neděli se bude hrát na Zoře výborná házená

V neděli se bude hrát na Zoře výborná házená 01.12.2015 18:28:34 - autor: , přečteno 1130x


Tuto neděli už letos naposledy bude k vidění série tří mistrovských utkání družstev DHK ZORA Olomouc se špičkovými soupeři celostátních soutěží. Soutěže mají na programu předposlední kolo první poloviny soutěží, které budou po zimní přestávce pokračovat zase až 13. února 2016. Všechna olomoucká družstva hrají v horních patrech soutěží, ale jejich nedělní soupeři patří do absolutní špičky.

V 1. lize žen naše B družstvo drží stále výborné 4. místo, i když v posledním utkání před dvěma týdny v domácí hale ztratilo oba body v souboji s vynikajícím soupeřem - SVŠ Plzeň až v poslední sekundě utkání. Soutěž vede B tým HC Zlín, který až v minulém kole trochu překvapivě prohrál v Praze se Sokolem Kobylisy a ztratil tak své první body v letošní sezoně. Soupeřem našeho Béčka bude Sokol Velké Meziříčí, který je největším překvapením soutěže, když jako nováček soutěže ve své první prvoligové sezoně se drží stále na dostřel vedoucí pozici Zlína. Aktuálně je na třetím místě bod před naším celkem, má však odehráno o jedno utkání více. Rozpis soutěže starších dorostenek se řídícímu svazu příliš nepovedl. Jakou logiku má soutěž, ve které na přiklad naše družstvo sehrálo své předchozí utkání 8. listopadu, poté mělo dvakrát za sebou volný los a před týdnem měla volno celá soutěž, Dlouhodobá soutěž tak má až čtyřtýdenní přestávky, což postrádá jakoukoliv kontinuitu. V čele soutěže je trojice Zlín, Poruba, Olomouc, když obě první dvě družstva mají odehráno o jeden zápas více. U mladších dorostenek kraluje dvojice Zlín - Ivančice, která ještě neprohrála a vzájemné utkání skončilo nerozhodně. Naše družstvo před dvěma týdny v utkání také v domácím prostředí, podlehlo třetímu Veselí, přesto si ale stále udržuje své čtvrté místo, ale již se ztrátou sedmi bodů na vedoucí dvojici tabulky. Navíc v neděli bude hrát s jedním ze dvou favoritů, takže jen těžko si svou výbornou pozici udrží.

Všechna tři utkání se hrají v neděli 6, prosince 2015 v hale DHK ZORA Olomouc. Také v sobotu mohou příznivci sledovat zajímavá utkání. V hale DHK ZORA se uskuteční turnaj prvního kola Žákovské ligy starších žaček, kterého se zúčastní obě domácí družstva ZORA A a B, dále pak Slavia Praha, Jiskra Havl. Brod a Sokol Poruba. Vstup na všechna víkendová utkání je volný.

V 11:30 hod.: 1.liga ženy: DHK ZORA Olomouc B - Sokol Velké Meziříčí:
Utkání žen slibuje vyrovnanou bitvu, obě družstva jsou sousedy v tabulce, jednobodový náskok má hostující družstvo z Vysočiny, které však má utkání posledního kola proti SVŠ Plzeň předehráno. Olomoucké družstvo by mohlo v neděli nastoupit v plné síle, zapojit do hry se mohou hráčky z kádru interligového týmu, které hrají své utkání v interligy v Partizánskem už v pátek 4. prosince. Hosté z Vysočiny mají ve svém středu také nám dobře známou Hanu Kratochvílovou, která uplynulé čtyři sezony hrála v družstvu starších dorostenek našeho klubu a získala s ním i tři mistrovské tituly. Stále je také na seznamu reprezentace juniorek W 20. Nejlepší střelkyní družstva je však další z odchovankyň klubu z Vysočiny Iva Závišková, kterou jsme zase mohli před dvěma týdny vidět v Olomouci v utkání WHIL v desu Veselí n. Mor. Také další hráčky nastupující v prvoligovém celku Meziříčí jsou výbornými házenkářkami, najdeme mezi nimi na příklad i zkušenou Kateřinu Hegerovou (1989), hostující v družstvu z Ivančic. Utkání slibuje vyrovnanou partii, určit favorita utkání je velmi obtížné, věříme ale ve výhodu domácího prostředí našeho družstva.

Ve 13:30 hod.: 1.liga starší dorky: DHK ZORA Olomouc - Sokol Velké Meziříčí
Utkání starších dorostenek má svého favorita v domácím celku, i když má před svým soupeřem pouze čtyřbodový náskok. Olomoucké dorostenky patří do trojice favoritů, družstvo Velkého Meziříčí pak do druhého sledu mezi družstva Bohunic, Hodonína a Havl. Brodu. Domácí družstvo se dává postupně zdravotně do pořádku, v uplynulých týdnech bylo několik hráček zraněno (Kašpárková, Melecká a Žáčková). Věřme, že zdravotně budou děvčata fit, je však otázka co s dlouhou přestávkou udělá zejména koncentrace hráček. Děvčata už se na další zápasy těší i pro ně to nebyla jednoduchá situace. V družstvu Velkého Meziříčí spoléhá trenér Vincenc Záviška především na trojici nejlepších střelkyň patřící do první desítky mezi nejlepší střelkyně soutěže. Jsou to Eliška Koudelová, Denisa Janečková a Kateřina Závišková.

15:30 hod. 1.liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - HK Ivančice
Zatímco u starších dorostenek bylo favoritem domácí družstvo, u mladších je tomu právě naopak. Děvčata Ivančic jsou spolu se Zlínem v čele soutěže, kam patří výkonnostně ještě i celek Veselí, naše děvčata spolu s Havl. Brodem tvoří s odstupem druhou skupinu, za nimi s dalším odstupem je pak velká skupina šesti celků a tabulku uzavírá poslední Karviná. Trenérka domácích děvčat Hapková spoléhá zejména na skupinu děvčat z Lesany Zubří Pšenicová, Polášková, Juřičková, Ulrychová, prosazovat se začínají i další hráčky. Ivančice mají v podstatě k dispozici celé družstvo, které v minulé sezoně vyhrálo Žákovskou ligu. Celé družstvo je až na jedinou výjimku ročník 2000, několik děvčat je dokonce ještě mladších, což znamená, že ještě i v příští sezoně, budou moci všechny hrát v kategorii mladšího dorostu. Střelecky se zatím nejvíc prosazují Barbory Vavroušková, Olšová a Krejčíková.