English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Podzim ve znamení střetnutí házenkářek Zory Olomouc a Sokola Poruba

Podzim ve znamení střetnutí házenkářek Zory Olomouc a Sokola Poruba 11.12.2015 10:52:17 - autor: , přečteno 1397x


Poslední týden před koncem letošního roku, kdy se hrají mistrovská utkání házenkářek, došlo, nebo ještě dojde, k vzájemnému měření sil všech hráček klubů Zory Olomouc a Sokol Poruba od starších žaček až po interligové ženy. Prvními byly starší žačky, které se utkaly v sobotu v rámci 1. kola Žákovské ligy v Olomouci, kde startovala obě domácí družstva i žačky Sokola Poruba. Úspěšnější v tomto měření sil byla ostravská děvčata, která vyhrála obě vzájemná utkání s A družstvem Zory 21:18 a Béčko porazily vysoko 18:6.

Dalším duelem družstev obou klubů byla středeční repríza čtvrtfinále Českého poháru z minulé sezony, tehdy byly úspěšnější Hanačky, tentokrát vyhrály házenkářky Sokola Poruba 19:25. V neděli, 13. prosince 2015, po celý den bude trojice olomouckých týmů zápolit v ostravské hale Sereza se svými ostravskými soupeřkami, nejen o to, aby vzájemné skóre zápasů obou klubů srovnaly, ale zejména o důležité body do tabulek svých mistrovských soutěží. Zejména hned v úvodním zápase starších dorostenek se očekává lítý souboj, neboť obě družstva patří do trojice největších favorítů skupiny východ, za vedoucím Zlínem má Zora jednobodovou a Poruba dvoubodovou ztrátu. Po nich se střetnou družstva mladších dorostenek, kde je na tom zatím lépe celek Zory na čtvrtém místě, zatímco Poruba je ve vyrovnaném pořadí na 10. místě se ztrátou čtyř bodů, ale má k dobru jedno neodehrané utkání. V závěrečném střetnutí nastoupí v 1. lize žen v roli favoritek olomoucké B družstvo, které trůní na třetím místě tabulky, Poruba je se sedmi porážkami na 10. místě.

11:00 hod.: starší dorky Sokol Poruba - ZORA Olomouc
Dorostenky Poruby překvapily vedoucí družstvo soutěže HC Zlín před několika týdny výborným výkonem a ziskem bodu, kterým se zařadily do role spolufavoritů východní skupiny. V družstvu je trojice hráček, které nastupují pravidelně v utkáních interligového družstva žen (brankařka Mučková, Janošová a Konečná) v nominaci juniorek ČR jsou Pudichová ve W 20 a Mučková, Konečná a Pučová ve W 18. Většina hráček družstva nastupuje také v B družstvu hrajícím 1. ligu žen, kterých jsme z hráčského kádru dorostenek napočítali 9. Velkou oporou týmu je samozřejmě brankařka Hana Mučková, nejlepšími střelkyněmi pak Marie Janošová (33), Eva Zálesná (30) a Dominika Hořínková (24). Olomoucké hráčky jsou si vědomy kvality a síly soupeře, pojedou do Ostravy s respektem a pokorou, ale se zdravým sebevědomím ve vlastní síly. V přípravě udělaly vše pro to, aby byly pro toto utkání v plné síle a v pohodě. Trenér Lubomír Krejčíř bude spoléhat zejména na osvědčenou brankařku Dášu Beranovou, kanonýrky Hurychovou, Kašpárkovou a Žáčkovou i rychlonohá křídla Chlandovou, Grygarovou, Královou a Bajerovou. Připraveny jsou však všechny hráčky kádru, otazník visí nad nejmladší z nich Lindou Meleckou, která toho po zranění zatím moc nenatrénovala, proti družstvu ze kterého před sezonou na Hanou přišla, by však chtěla každopádně nastoupit.

13:00 hod.: mladší dorky: Sokol Poruba - ZORA Olomouc
Mladší dorky Poruby, obhajují v této sezoně stříbrné medaile z minulé sezony, samozřejmě většina hráček z toho loňského družstva je už ve vyšší kategorii, některé z nich (např. Konečná) už hraje dokonce interligu. Toto nové družstvo je více produktem loňských starších žaček, ty však v Žákovské lize příliš nezářily, skončily až na předposledním - 24. místě. Tomu tak trochu napovídá i letošní umístění V družstvu působí několik děvčat z líhně nedalekého Hlučína, zejména Eliška Desortová patří ke špičce střelkyň soutěže (50), daří se i Adéle Kirschnerové. Olomoucké dorostenky se stále drží na vynikajícím čtvrtém místě, mají ale za sebou dvě porážky od soupeřů z čela tabulky (Veselí, Ivančice) a soupeři se na ně nebezpečně dotahují. Chtěly by si svou pozici před zimní přestávkou pojistit, k tomu ale potřebují nutně získat oba body. Věřme, že se to svěřenkyním Ilony Hapkové podaří.

15:00 hod.: 1.liga ženy: Sokol Poruba B - ZORA Olomouc B
Bodový rozdíl mezi oběma družstvy činí 9 bodů ve prospěch Hanaček, rozdíl v umístění je 7 míst. Tato čísla hovoří jasnou řečí, kdo by měl být jednoznačným favoritem. U B družstev je to ale mnohdy ošidné. Do zápasu nastoupí větší skupina hráček z interligových hráčských kádrů a vše může dopadnout úplně jinak. Navíc interliga už začala svůj kratičký zimní spánek, některé hráčky, zejména ty ze Slovenska se už chystají, nebo už odjely před vánocemi domů: Nedá se vůbec odhadnout, kdo v obou týmech do hry naskočí. Věřme ale, že zejména Hanačky neponechají nic náhodě a budou chtít svou pozici na čele tabulky potvrdit.