English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Klíčové utkání podzimu Hanačky zvládly

Klíčové utkání podzimu Hanačky zvládly 13.12.2015 15:04:47 - autor: , přečteno 1609x


TJ Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 28:32 (12:15)
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:6, 6:6, 7:9, 8:11,10:11, 11:13, 12:15 - 12:16, 13:18, 15:21, 16:24, 18:26, 20:28, 22:29, 25:29, 25:31, 27:31, 27:32, 28:32.

Rozhodčí: Pluhař, Suchánek 95 diváků 7 m hody: 8/5 - 3/3 vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Poruba:
Steffek - Janošová 8/2, Vavříková 1, Pučová 4, Pavlíková, Šustková 6/3, Dohnalová, Dvořáková 1, Korduliakvá, Pudichová 4, Zálesná 1, Dombrovskýá 2, Smejkalová 1.

Trenérka: Katarína SÝKOROVÁ

Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 3, Řezníčková 5, Bajerová 1, Žáčková, Králová 2, Klevetová 4, Vaňková, Melecká, Hurychová 6/3, Grygarová 5, Kašpárková 6.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

 

Poslední podzimní utkání dvou družstev patřících do absolutní špičky skupiny východ, mělo rozhodnout o tom, kdo si udrží minimální odstup za vedoucím Zlínem a komu se naopak lídr soutěže vzdálí. Hanačky, které měly před posledními svými dvěma utkáními měsíční pauzu, měly před týdnem utkání proti Velkému Meziříčí vlastně na rozjezd před podzimním vrcholem. Jak obě utkání ukázala, trenérům se podařilo vyladit formu tak, aby kulminovala právě při nedělním utkání v Ostravě. Přitom družstvo do Ostravy odjíždělo s určitými obavami a s respektem k soupeři, bylo si vědomo kvality soupeře a hráčky byly před zápasem upozorňovány na nejsilnější, ale naopak i na kritická místa ve hře a v sestavě soupeře. Děvčata si vzala poučení k srdci, přistoupila k utkání plně koncentrována a hned od začátku duelu si vypracovala mírný náskok.  

V 10. minutě vedly tříbrankovým rozdílem, brzy však o něj přišly, když domácím se podařilo využít několika okének v olomoucké obraně a z proskoků se jim podařilo vyrovnat. Od poloviny poločasu si hostující celek znovu vzal své vedení zpět a na začátku poslední desetiminutovky vedl opět o tři branky (8:11). Domácím se podařilo snížit dvakrát opět na kontaktní branku, závěr ale patřil hostům, když v poslední minutě nejprve Hurychová proměnila sedmičku za faul na Královou a vzápětí po přihrávce od Beranové, Králová poměnila trhák v 15. branku utkání. Po změně stran se první minuty hrála vyrovnaná partie, od 4. minuty však došlo asi k rozhodujícímu úniku Hanaček, když se jim podařilo během sedmi minut vstřelit šest branek proti jediné domácí a od 11. minuty vedly osmibrankovým rozdílem 16:24. Domácí trenéři si vyžádali Time out a naordinovali svým hráčkám zkrátit čas rozehrávky se snahou o rychlé zakončování a střelbu. Zpočátku tomuto tlaku Olomoucké družstvo úspěšně čelilo, v 18. minutě vedlo stále rozdílem sedmi branek (22:29), další minuty se však i vlivem narůstající únavy hostujících hráček začala stále více prosazovat  domácí ofenzíva a stav se změnil na rozdíl čtyř branek. Hráčky Zory však odrazily tlak soupeře dvěma přesným střelami ze střední vzdálenosti z rukou Řezníčkové a Kašpárkové, které opět zvýšily na šestibrankové vedení, domácí pak už jen výsledek korigovaly.  

Olomoucké hráčky je třeba pochválit především za nezměrnou bojovnost a touhu po vítězství. Některé individuální výkony nebyly samozřejmě bez kazů, některé však naopak vykazovaly vysokou házenkářskou kvalitu. To platí především o Dáši Beranové v brance. Nebyla zdravotně úplně fit, přesto zachytala velmi spolehlivě a odpovědně, zlikvidovala i tři sedmičky, i když jednu s pomocí tyčky své branky. Další kvalitní výkon si připsala Markéta Hurychová. První poločas se ještě nebyla schopna brankově prosadit, odvedla však velký kus práce při rozehrávce. První svou branku vstřelila v poslední minutě prvního poločasu ze 7 m hodu, druhou přidala opět ze sedmičky za deset minut druhé půlky a vzápětí se zaskvěla třemi góly z pravé spojky a své střelecké představení ukončila v závěru zápasu další proměněnou sedmičkou. Další velkou postavou zápasu byla Magda Kašpárková, která se stala naprosto nepostradatelnou hráčkou družstva a to nejen v ofenzivní, ale i v obranné činnosti. Vyzvednout je třeba gala představení Diany Řezníčkové, která odehrála své nejlepší utkání v sezoně, dobře bránila a vyznamenala se i nádhernými brankami z ukázkových podstřelů. Na pivotu sehrála výborné utkání Markéta Klevetová, stoprocentní úspěšnost v zakončení, nebojácnost v osobních soubojích řadí její výkon hodně vysoko. Spolehlivý výkon jsme viděli opět od trojice křídel Grygarová, Chlandová, Králová, ale od těch jsme si na to už jaksi zvykli. Ostatní děvčata se do hry tentokrát příliš nedostaly v případě Lindy Melecké to bylo hlavně z důvodu delší herní pauzy.  

Domácí celek se musel v utkání obejít bez zraněných Hany Mučkové v brance a  Konečné. Jejich nejproduktivnější hráčkou byla podle očekávání Marie Janošová, dařilo se také juniorským reprezentantkám Pudichové a Pučové, dobré utkání má za sebou Barbora Šustková.

 

 

Čelo  tabulky:

 

1.

HC Zlín

 8

 7

 1

 0

  238 : 179

 15

2.

DHK ZORA Olomouc

8

7

0

1

299 : 181

14

3.

Sokjol Poruba

8

5

1

2

239 : 191

11

4.

Tatran Bohunice

8

4

1

3

191 : 181

9