English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky Zory Olomouc dobyly předvánoční Prahu

Mladší žačky Zory Olomouc dobyly předvánoční Prahu 15.12.2015 16:01:45 - autor: , přečteno 2699x

V pátek 11. prosince odjelo družstvo mladších žákyň DHK Zora „A" na třídenní turnaj, který pořádal oddíl HC Háje JM Praha. Po podzimní části mistrovské soutěže, ve které holky hrály pouze proti klukovským družstvům, si tak konečně mohly porovnat své kvality s předními dívčími týmy z České republiky. S družstvy DHK Slavoj Žirovnice a Sokolem Písek jsme již hráli na zářijovém turnaji ve Vršovicích a obě tato utkání jsme tehdy prohráli. Ostatní zápasy pak pro nás byly premiérové. V zahajovacím utkání celého turnaje jsme se střetli s vedoucím týmem Moravskoslezského kraje TJ Sokol Karviná. Karvinské házenkářky těžily především ze hry vysoké a velmi „dravé" levé spojky Simony Dohnalové, Zoračky pak z rychlosti a důrazu tria spojek Krejzlíková, Kuxová, Litvínová. Po celkem vyrovnaném průběhu utkání si holky za vítězství 11:8 připsaly první dva body a po večeři se vydaly obdivovat kouzla předvánoční Prahy.

Sobotní hrací maraton jsme zahájili proti družstvu DHK Slavoj Žirovnice, se kterým jsme před třemi měsíci prohráli 14:4. Tentokrát se však utkání od začátku vyvíjelo v náš prospěch, holky dobře bránily a podařilo se jim eliminovat úspěšné spojky Čechovou a Coufalovou. Na soupeře platila svojí rychlostí Eliška Litvínová, která vstřelila pět branek a výrazně tak přispěla k celkovému vítězství Hanaček 12:10. Ve třetím utkání sobotního bloku jsme nastoupili proti pořádajícímu družstvu HC Háje Praha. Na obou stranách dominovaly především obrany. Čtyři minuty před koncem jsme vedli 9:6 a vypadalo to na celkem jasný zisk dalších dvou bodů. V další části hry však došlo k naprosto nečekanému zvratu. Elišce Krejzlíkové rozhodčí neuznali dva regulérní góly při průniku na brankovišti. I když míč vždy skončil v síti, tak akci ukončili odpískaným faulem. Za běžný zákrok na brankovišti obdržela přímou červenou kartu Kamila Špačková, vzápětí byla vyloučena naše další hráčka a soupeř dokázal této početní převahy 6 na 4 využít a vyrovnal na konečných 9:9

Ve čtvrtém utkání jsme se střetli s HC Zlín 2004. V jeho průběhu se vystřídaly všechny hráčky a za vítězství 12:8 jsme si připsali další dva body. Dokonalou hrou ve hře 1:1 a svojí rychlostí se zde uplatnila Natálie Kuxová. Páté utkání bylo opět se soupeřem zvučného jména - Sokolem Písek. Na způsob jejich obrany 2:4 se holky dokonale připravily. Eliška Krejzlíková využívala svých fyzických předností a proskoky na brankovišti zatížila konto soupeře 5 brankami. Při závěrečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 10:6. Šesté utkání proti HBC Strakonice 1921 se pro nás od začátku nevyvíjelo vůbec dobře. Rychlonohé strakonické hráčky dávaly celkem snadné góly, vedly o 2 - 3 branky a naše holky se stále nemohly dostat do své pohody. Obrat nastal teprve ve druhé půli, kdy po přestávce kralovalo na hřišti již jen jedno družstvo - hráčky Zory. Soupeře nepustily do vážnější akce a zaslouženě vyhrály 13:7.

Nedělní blok jsme zahajovali proti 1. SC Bohumín. Tento soupeř zatím v průběhu turnaje nezískal žádný bod, takže o vítězi i v tomto zápasu nebylo pochyb. Bohumínské hráčky se sice z prvního útoku za jásotu celé střídačky ujaly vedení, ale to bylo z jejich strany vše a holky si v celkem tréninkovém tempu dokráčely pro další dva body za vítězství 15:2. Ušetřené síly pak byly důležité v přímém souboji o první místo se zatím neporaženým HC Zlín 2003. V průběhu turnaje jsme soupeře pozorně sledovali a znali jeho přednosti i slabiny. Vedení jsme se ujali hned ve 3 vteřině po přesné střele Elišky Krejzlíkové. Další průběh utkání byl velice vyrovnaný, nikdy se nám nepodařilo odskočit více jak o jednu nebo dvě branky. Bylo však velmi důležité, že stále musel dotahovat náš soupeř. Velkou úspěšnost měly tentokrát naše spojky při střelbě ze střední vzdálenosti. Poctivou práci ve středu obrany odváděla Anežka Coufalová. Poslední tečku za vítězstvím 12:11 však udělala přesnými střelami naše křídla Natálie Kolčavová a Monika Machačová. Hned po závěrečném hvizdu propukla na hřišti nespoutaná radost a holky si tak mohly vychutnat vítězství v celém turnaji bez jediné porážky.

Velkou oporou ve všech utkáních byla Leona Jemelková, která v anketě trenérů získala cenu „nejlepší brankařka turnaje". Všechny hráčky si tento turnaj dokonale užily a pro všechny je to další motivace pro poctivý přístup ke všem tréninkům a přípravu na nadcházející jarní sezónu.
Pochvalu zaslouží všechny hráčky za svůj přístup a nasazení v jednotlivých utkáních. Nejenom ty, které se podílely na vstřelených brankách, ale též všechny, které odváděly perfektní práci v obraně a vynikající výkony v brance.

Poděkování patří trenérce Tatranu Litovel a bývalé brankařce DHK Zora Olomouc Petře Vašíčkové, která vstřícným přístupem umožňuje svým svěřenkyním, aby se již nyní na trénincích a turnajích společně se Zoračkami plynule připravovaly na přechod do kategorie starších žákyň. Dík patří též Eleonóře Derzsiové, která na trénincích předává své zkušenosti našim mladým brankařkám.


Sestava a branky: Jemelková - Vláčilová 1, Györe, Stroupková, Špačková 6, Machačová 9, Krejzlíková 28, Kuxová 25, Litvínová 15, Coufalová 1, Ryšánková, Kolčavová 7, Hlaváčková, Selingrová 2, Nováková

Trenéři: Miloš Haloun, Mgr. Kateřina Hlaváčková

Umístění v turnaji:
1. DHK Zora Olomouc
2. HC Zlín 2003
3. HBC Strakonice 1921
4. Sokol Písek
5. HC Háje JM Praha
6. DHK Slavoj Žirovnice
7. TJ Sokol Karviná
8. HC Zlín 2004
9. 1. SC Bohumín