English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V derby zůstaly body s cenou zlata na Hané

V derby zůstaly body s cenou zlata na Hané 10.01.2016 22:51:06 - autor: , přečteno 1688x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 17:15 ( 9: 6)
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 6:4, 7:5, 9:5, 9/6 - 10:6, 11:9, 14:10, 15:13, 16:14, 17:14, 17:15.

Rozhodčí: Bečička, Bubeníček        200 diváků       7 m hody: 5/4 - 5/3         vyloučení: 4 - 6

Sestavy a branky:
Olomouc:
Rašková, Dederlová, Derzsiová - Hurychová, Růžičková 1, Trumpešová 1, Kapsová, Hvostálová 1, V. Fryčáková 1, Dostálová, Severová, Kubáčková 9/4, Salašová, Spíchalová, Ždánská 1, Gebre Selassie 3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Zlín: Benedíková, Stojarová - Nudni, Sobieská 3/1, Nygrýnová, Drotárová 1, Brzóyková, Novotná, Vlková, Kolářová, Kamenářová 2, Birkušová 6/1, Brandová 1/1, Kříčková, Dufková 2, Gärtnerová.

Trenér: Peter SABADKA

Komentář k utkání vytvořila Lucie Fabíková:

Nový rok začal pro naše házenkářky hodně zostra, hned po vánoční pauze je čekal jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny - souboj s velkým rivalem HC Zlínem, se kterým se perou už tři roky o poslední místo do play off, a tabulka ukazuje, že ani letos tomu nebude jinak. Obě družstva od sebe před zápasem dělilo jen skóre a také veškeré předzápasové reakce a komentáře napovídaly, jak je toto utkání pro obě strany důležité, a to všechno slibovalo velmi napínavou podívanou.

Hned první minuty utkání potvrdily, že důležitá utkání s sebou nesou také obrovský psychický tlak na hráčky, ale tím, kdo se velmi rychle otrkal, byl domácí tým a vypadalo to, že děvčata konečně překonala svůj psychický blok v zápasech proti Zlínu, a na svého soupeře vletěla velmi razantně a rychle vedla 3:0. Holkám vycházela tvrdá obrana, kterou jistila výborně chytající Lucie Rašková, a následně rychlý přechod do útoku, který pak zakončovaly přesnou střelou, v čemž v prvním poločase vynikala především Tereza Kubáčková. Podobný průběh měla celá první půle, kdy měly naše hráčky navrch a záleželo pouze na tom, zda, neudělaly nějakou hloupou technickou chybu nebo zbrkle nevystřelily, toho pak Zlín využil, jinak se téměř k ničemu nedostal. Nejen první poločas, ale celý zápas však více než pěkná házená byl lítý boj, rozhodně to nebyla žádná ofenzivní smršť, do šaten se odcházelo se skórem 9:6.

O přestávce asi zlínským házenkářkám jejich trenér výrazně promluvil do duše, protože najednou vypadaly daleko nabuzeněji, už nepůsobily tak ustrašeně a snažily se zvrátit vývoj utkání změnou obranného systému a vytáhly se na naše děvčata hodně za devět metrů, aby nabouraly naši rozehrávku, takže už jsem se tak lehce nedostávaly ke střelbě, nicméně tímto tahem přišel čas pro Aničku Gebre Selasie, která buď dávala góly svými individuálními průniky nebo připravovala gólové šance pro své spoluhráčky, takže jsme si stále udržovali důležité vedení. 

Nebylo by to ale asi to správné drama, kdyby nedošlo k zápletce, naše děvčata si bohužel ani v tomto zápase nezapomněla vybrat hodně hluchou chvilku, kdy dlouhou dobu nedala gól a dovolila zlínským házenkářkám dostat se až na těsný rozdíl dvou branek,a mohly se dostat dokonce ještě dál, darovali jsme jim v těchto chvílích spoustu zbytečných míčů, mnohdy dokonce i spoustu vyložených šancí, zlínské házenkářky ale nedokázaly udržet nervy na uzdě a tyto šance využít, navíc v těch nejdůležitějších chvílích opět zachránila svůj tým výborně chytající Lucie Rašková a my jsme tak mohli potvrdit staré známé nedáš - dostaneš - a tak postupně  Katka Hvostálová, Vendula Fryčáková, Míša Ždánská a Jarka Trumpešová mohly po spálených zlínských šancích dát svými rychlými góly svému týmu jistotu, aby dokráčel k zaslouženému vítězství.