English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Obě družstva olomouckých žaček si v Žákovské lize připsaly po jedné výhře

Obě družstva olomouckých žaček si v Žákovské lize připsaly po jedné výhře 18.01.2016 09:39:35 - autor: , přečteno 1446x

Druhým kolem pokračovala Žákovská liga starších žaček a obě olomoucká družstva si připsala v turnajích po jednom vítězství. Jeden z pěti turnajů se konal v hale DHK ZORA Olomouc a sešla se v něm silná konkurence, která byla bohužel nad síly domácího A družstva, kterému se podařilo připsat si pouze jediné vítězství v posledním utkání, proti Sokolu Písek, který ale po dvou turnajích je bez bodového zisku. Trojice vyrovnaných soupeřů předváděla házenou na tuto kategorii nadprůměrné úrovně, v každém z těchto družstev bylo několik výrazných talentů, které jsou už samozřejmě i v hledáčku reprezentačních talentů.

Podle očekávání si nejvíc bodů připsalo družstvo Jindř. Hradce, které ztratilo jediný bod v souboji se Sokolem Vršovice. Velmi příjemným překvapením bylo druhé místo děvčat z SK Žeravice, které sice podlehly vysoko vítěznému celku Jindř. Hradce, poradila si však bez problému s ostatními soupeři a odváží si cenné body do celkové tabulky ŽL. Třetím celkem bylo družstvo Sokola Vršovice, které nezvládlo koncovku rozhodujícího souboje s Jindř. Hradcem a zapsalo si tak do tabulky pět bodů.

Naše děvčata za svými třemi soupeřkami herně zaostávala, chybělo jim sice několik hráček, které byly zdravotně indisponovány, ale bohužel v družstvu nejsou natolik výrazné hráčky, které by mohly v současnosti zasáhnout do boje o vyšší příčky. Bez bodu odjíždějí z Olomouce děvčata házenkářské bašty Sokola Písek, které jednak přijely jen s osmi hráčkami, ani ony však nemají tak výrazné talent, kter by mohly konkurovat těm nejlepším.

B družstvo Zory hrálo turnaj v Paskově (pořadatel Sokol Ostrava-Zábřeh), také ony si přivezly dva body za výhru nad celkem Mělníka, který je po dvou turnajích bez bodu. Naše děvčata zahrála na co jim síly stačily, nepropadly ani v ostatních zápasech, zejména s B týmem HC Zlín sehrály vcelku vyrovnanou partii.

Výsledky na turnaji v Olomouci:
Házená Jindř. Hradec - SK Žeravice 24:10, Sokol Vršovice 22:22, ZORA Olomouc 22:13, Sokol Písek 23:15.
SK Žeravice - Sokol Vršovice 25:23, ZORA Olomouc 25:15, Sokol Písek 19:18
Sokol Vršovice - ZORA Olomouc 33:18, Sokol Písek 22:15
ZORA Olomouc - Sokol Písek

Nejvíc branek:
Kateřina Martinková (Vršovice) 34/6
Anna MOŽÍŠOVÁ (Žeravice) 26/1
Tereza SAUEROVÁ (Vršovice) 25
Claudie ROUPCOVÁ (Olomouc) 21
Tereza BENEŠOVÁ (Písek) 21/1
Natálie TRŽILOVÁ ( J. Hradec) 19/1
Agáta HAUSEROVÁ (J, Hradec) 19/3
Ema VYKOUKALOVÁ (Olomouc) 18/5
Kristýna KADEŘÁBKOVÁ (Vršovice) 17/2
Lenka ŠEBESTOVÁ (Žeravice) 16/4

Sestava a branky DHK ZORA A:
Dobrovolná, Fišerová - Roupcová 21, Vykoukalová 18/5, Lešnofová, Korbařová 15/1, Štěpánková 3, Konečná, Kolčavová 2, Grofková 10/1, Maráčková 2.

Trenérka: Monika VYKOUKALOVÁ

Turnaj v Paskově:

Sestava branky DHK ZORA B:
Barboříková - Kristková 14, Weiserová 1, Wippernová, Brázdilová 6, Vykydalová 2/1, Dušková 2, Žaludová 1, Ivánková 1, Pališčková 3, Miklíková 3, Klimková 20/5.

Trenérka: Irena DARNADYOVÁ