English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Český pohár žen bez překvapení

Český pohár žen bez překvapení 12.12.2007 20:19:34 - autor: , přečteno 2017x


O uplynulém víkendu bylo odehráno třetí kolo Českého poháru žen a známe tak již obsazení čtvrtfinále této soutěže.

Do čtvrtfinále postoupily až na jednu výjimku papíroví favorité. V zápasech osmifinále již do bojů zasáhla i česká interligová družstva, která se utkala s postoupivšími týmy z 1. a 2. ligy, a až na jedinou výjimku pokračují v poháru dále.

Tou výjimkou je interligový tým Casta Sokol Písek, který vysoko prohrál na palubovce prvoligového Sokola Poruba. Nezasvěcenému fanouškovi by výsledek 37:22 pro prvoligový tým mohl připadat obrovským překvapením, ale Písek na utkání dorazil se sedmi hráčkami do pole a ty domácímu týmu kladly odpor pouze v prvním poločase. Počtem hráček a přístupem Písku ale v žádném případě nelze snižovat výkon domácí Poruby, která si v 1.lize vede výborně a po zásluze postoupila i do čtvrtfinále Českého poháru.

V tom narazí na protivníka zcela jiného kalibru, když za týden nastoupí na hřišti posledního vicemistra Veselí nad Moravou. To si v OF bez problémů poradilo s druholigovými Českými Budějovicemi a bez dalšího zaváhání by mělo projít až do semifinále soutěže.

Další zástupce 2.ligy, Prior Olomouc, nadělal veliké problémy nováčkovi Interligy Jindřichovu Hradci. Ten nad v pohodě hrajícím soupeř zvítězil až zlepšeným závěrem utkání, když po většinu zápasu prohrával 1-2 brankovým rozdílem. Ve čtvrtfinále Jihočešky narazí na největšího favorita letošního ročníku české nejvyšší soutěže DHK Olomouc. Ta v osmifinále i bez svých opor Vaškové, Hejtmánkové nebo Černé zvítězila v Praze nad Sokolem Kobylisy a i na Jihu Čech bude horkým favoritem.

Napínavý byl souboj dvou prvoligových celků DHC-SVŠ Plzeň a Jiskry Otrokovice a přestože v tabulce 1.ligy je na tom o něco lépe Plzeň, tak v domácím prostředí na svého soupeře nestačila a o branku prohrála. Otrokovice ve ČF narazí na interligovou Slavii a mohou jen překvapit.

Další utkání skončila jednoznačným vítězstvím favoritů a pokud se papírové předpoklady budou plnit i nadále, rýsují se nám semifinálové dvojice v podobě Slavia SCM (HC Zlín) - DHK Olomouc a Slavia - Veselí nad Moravou. Olomouc je s ohledem na letošní výsledky favoritem nejen české části WHIL, ale mohla by získat i double v podobě Českého poháru. Na rozluštění této hádanky si počkáme až do prvního lednového víkendu, kdy se finále Českého poháru žen hraje.

Výsledky 3.kola:

Jiskra Havl. Brod - Slavia Praha SCM 15:28 (6:16)
DHC-SVŠ Plzeň - Jiskra Otrokovice 27:28 (15:15)
Loko Č.Budějovice - Sport Slokov Veselí 14:35 (7:19)

Sokol II. Kobylisy - DHK Olomouc 29:39 (13:18)
DHK Olomouc SCM - HC Zlín 23:34 (14:14)
Loko Liberec - Slavia Praha 23:39 (12:22)
Sokol Poruba - Sokol Písek 37:22 (15:12)
Prior Olomouc- Házená J.Hradec 24:26 (10:11)

Čtvrtfinálové dvojice:

Slavia Praha SCM - HC Zlín 16.12. (SH Sparta) 16:00
Slavia Praha - Jiskra Otrokovice 16.12. (SH Sparta) 18:00
Sokol Poruba - Sport Slokov Veselí 18.12. 17:45
Házená J.Hradec - DHK Olomouc 14.12. 18:00

Zdroj www.chf.cz