English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Premiéra starším dorostenkám Zory moc nevyšla

Premiéra starším dorostenkám Zory moc nevyšla 25.01.2016 09:14:49 - autor: , přečteno 1092x


Po krátké zimní přestávce (ještě 13. 12. hrály ještě mistrovské utkání podzimní části) si starší dorostenky chtěly před zahájením jarní části odvet vyzkoušet herní zatížení na kvalitním turnaji dorostenek v Ostravě, kterého se zúčastnila velmi kvalitní konkurence, v podobě domácího týmu Sokola Poruba a dvou špičkových týmů Slovenska, úřadujícího mistra MHK Bytča a aktuálně třetí Iuventa Michalovce. Do plánů trenéra a hráček však zasáhla vyšší moc. V průběhu týdne předcházejícího turnaji začaly postupně chodit neblahé zprávy o zdravotním stavu řady hráček, kterých do čtvrtečního večera postupně ulehly s teplotami a virózami čtyři, další dvě byly celý týden na lyžařském výcviku, takže vůbec netrénovaly a ani se nevědělo jak vypadá jejich zdravotní stav. Revize počtu hráček schopných na turnaj odjet klesl pod 9, takže se vážně zvažovalo účast na turnaji zrušit. Po jednání s pořadateli turnaje a jejich naléhání, abychom neúčastí turnaj neznehodnotili nakonec torzo družstva do Ostravy odjelo, s vědomím, že v první řadě půjde o přípravu bez většího důrazu na konečný výsledek.

Do Ostravy odjelo 8 hráček do pole a tři brankařky, což byl pro tři zápasy v hrané v plném čase 2 x 30 minut počet méně než minimální. První utkání sehrály olomoucké dorostenky v pátek proti domácímu družstvu Sokol Poruba a po vyrovnaném průběhu, kdy ještě v polovině druhého poločasu byl stav nerozhodný 25:25, jsme podlehli 32:37, což byl vzhledem k okolnostem výsledek přijatelný. Naše družstvo do utkání proti podzimnímu mistrovskému utkání proti stejnému soupeři, které jsme v Ostravě vyhráli 28:32 nastoupilo bez klíčových hráček Hurychové, Kašpárkové, Chlandové a Melecké, naopak domácí hrály v kompletním složení, navíc proti podzimnímu utkání hrála i jedna z hráček kádru interligového celku žen Michaela Konečná.

Před sobotním prvním utkáním jsme teprve těsně před zápasem zjistili nemilou skutečnost, že pořadatelé, přes náš výslovný nesouhlas, povolil slovenským celkům start i hráček ročníku narození 1996, které ve slovenských soutěžích mohou hrát v kategorii starších dorostenek. Turnaj byl ale výslovně vypsán v kategorii staršího dorostu podle pravidel ČSH pro hráčky roč. 1997, 1998 a mladší, tedy obě slovenská družstva hrála s řadou hráček o dva až čtyři roky staršími a samozřejmě viditelně fyzicky vyspělejšími. Z družstva Bytče to byla na příklad Gajdošíková, u družstva Iuventy Michalovce jsme ani nepátrali po ročnících narození, celé družstvo s výjimkou dvou hráček (Dilíková, Ondová) hrají kompletně 1. ligu žen za juniorské družstvo Iuventy Michalovce, které je na druhém místě v soutěži, několik hráček je v hráčském kádru interligového týmu Iuventy (např. Solárová a Barátová).

I přes tento viditelný handicap hrálo oslabené olomoucké družstvo vyrovnanou partii s celkem Bytče do poločasu, který skončil dvoubrankovým vedením soupeřek, ještě do 10. minuty druhého poločasu byl rozdíl jen čtyřbrankový, poté již vlivem narůstající únavy a fyzické převahy soupeře skóre narůstalo ve prospěch Bytče, takže utkání nakonec skončilo desetibrankovou porážkou. Poslední utkání proti v plném počtu a se silnou sestavou hrajícím družstvem Michalovců, pro naše již evidentně zesláblé a po četných osobních soubojích i svalově poraněné hráčky, kdy už naše děvčata nastoupila v osmi lidech ke svému třetímu utkání během necelých 24 hodin, už bylo jednostrannou záležitostí soupeře. Hanačky už od prvních minut nedokázaly odolávat tlaku soupeře, kterému se dařilo po naší nepřesné střelbě, nebo technických chybách, trestat z rychlých protiútoků (během utkání jsme inkasovali 18 branek právě z brejků). Po poločasovém vedení Slovenek 11 brankovým rozdílem posbíraly naše hráčky ještě zbytky sil a druhý poločas prohrály pouze dvoubrankovým rozdílem.

Celkově nelze hodnotit vystoupení Olomouckých hráček nijak negativně, ke všem utkáním přistupovaly odpovědně a je jenom škoda, že nemohly nastoupit v plné síle a sehrát v kvalitní konkurenci utkání v nichž by se dalo vyzkoušet si tak svou herní formu před zahájením jarních mistrovských bojů. Všem hráčkám, které v Ostravě nastoupily je třeba poděkovat za bojovnost a přístup, ukázaly bojovného ducha se snahou sehrát důstojnou roli i v zápasech, kdy se jim nedařilo právě podle jejich představ a daNých možností.

Sestava a branky dorostenek Zory:
Beranová, Ošlejšková, Pašková - Chlandová 5 (hrála jn v sobotu), Řezníčková 10, Bajerová 13/1, Žáčková 16/3, Králová 3, Klvetová 6, Vaňková 2, Grygarová 22/2, Pšenicová (hrála jen v pátečním zápase).

Výsledky všech utkání:
MHK Bytča - Iuventa Michalovce 38:25 (19:12), ZORA Olomouc 31:21 (13:11), Sokol Poruba 32:30 (19:15)
Iuventa Michalovce - Sokol Poruba 41:27 (19:13), DHK ZORA Olomouc 37:24 (20: 9)
Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 37:32 (16:15)

Konečná tabulka:

1.

MHK Bytča

3

3

0

0

101:  76

6

2.

Iuventa Michalovce

3

2

0

1

103:  89

4

3.

Sokol Poruba

3

1

0

2

  94:105

2

4.

DHK ZORA Olomouc

3

0

0

0

  77:105

0

 

Nejlepší střelkyně:
Gajdošíková (Bytča) 29, Pastorková (Bytča) 28, Grygarová (Olomouc) 22, Pudichová (Poruba) 19, Janošová (Poruba) 18, Zálesná (Poruba)

 

Turnaj mladších dorostenek: 1. Iuventa Michalovce 6, 2. MHK Bytča 2, 3, SHK Veselí n. Mor. 2, 4. Sokol Poruba 2