English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V minulém kole WHIL našla Iuventa přemožitele

V minulém kole WHIL našla Iuventa přemožitele 03.02.2016 20:01:53 - autor: , přečteno 1227x


Interliga házenkářek pokračuje o víkendu svým 17. kolem, od minulého týdne už není žádný z účastníků bez bodové ztráty. Dosavadní suverénní lídr soutěže - slovenský mistr Iuventa Michalovce odolávala 14. zápasů všem svým soupeřům, zuby si nakonec vylámala v souboji prvního s druhým v pražském Edenu, kde se sešla na poměry v hlavním městě solidní divácká návštěva (300 diváků). Ti viděli suverénní vítězství domácí Slavie Praha, která se do svého soupeře pustila od prvních minut, kdy si vytvořila pětibrankové vedení a to pak už jen navyšovala. Deset minut před koncem už vedly Slavistky devítibrankovým rozdílem a Iuventa byla v tu chvíli skoro na ručník. Závěr utkání však ještě korigovala, přesto však odjížděla z haly Slavie s jednoznačnou porážkou. Čelo tabulky se tak vyrovnalo, suverén už vede jen dvoubodovým rozdílem a to ho čekají ještě dvě těžká utkání v Česku, v Ostravě se Sokolem Poruba a v Mostě a ani zápas v Partizánskem nemusí být procházkou růžovým sadem. Pro zajímavost soutěže je to jen dobře.

Ostatní zápasy už skončily více méně podle očekávání, druhý šlágr kola v Ostravě skončil dělbou bodů mezi domácí Porubou a úřadujícím českým mistrem Baníkem Most. Jediné větší překvapení se zrodilo v Plzni, která měla být podle předchozích výsledků favoritem v boji s Veselím, nakonec prohrála o 9 branek. Největší rival Hanaček o play-off - HC Zlín sehrál v Šaľe výborný první poločas, který o branku vyhrál, nakonec ale domácí Duslo bez problémů zápas otočilo. Olomoučanky si do Bratislavy dojely pro povinné dva body, radost jim udělaly zejména mladé hráčky, sestry Fryčákovy a Trumpešová, nejvíc se ale dařilo střelecky kanonýrce Kubáčkové.

Vkendové kolo začne pátečním střetnutím v Mostě, kam zajíždí Jihočeský Sokol Písek, další dvě utkání domácích s favorizovanými soupeřkami z čela tabulky uvidí diváci na Moravě, ve Veselí nastoupí Sokol Poruba a na Hanou přijede přemožitel Iuventy - Slavia Praha. Zbývající tři utkání se hrají na Slovensku , nejzajímavější souboj se čeká na Zemplíně, kde se střetnou domácí Michalovce s historicky druhým nejúspěšnějším celkem interligy - Šaľou. V Partizánskem přivítají HC Plzeň a zajímavé slovenské derby uvidí příznivci také v Bratislavě, kam přijede oslabený mladý celek Prešova. Volný los má v tomto kole HC Zlín.

 

Pátek 5. února v 18:00 hod.: DHK Baník Most - Sokol Písek
Úřadující český mistr Baník Most má za sebou vítěznou sérii pěti utkání v řadě, kterou ukončila před týdnem remíza v Ostravě. Nový trenér družstva Peter Dávid zatím s družstvem neprohrál, má k dispozici vyspělý kolektiv s výraznými postavami, k nimž patří především obě jeho krajanky Szarková a Súkenníková, prosazují se také mladé Češky Jeřábková a Zachová. Naopak Písek má za sebou čtyřzápasovou sérii porážek, mezi kterými je nejbolestivější ta z Plzně před dvěma týdny, znamenající propad na předposlední místo ve WHIL a poslední mezi českými družstvy. Nedá se předpokládat, že by si Jihočešky vyšláply na domácího favorita, kterému na podzim v Písku podlehly vysoko 19:31.

Sobota 6. února v 17:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. - Sokol Poruba
I přes vysokou výhru před týdnem v Plzni není domácí tým v moravském souboji favoritem. V družstvu došlo v posledních týdnech k „výměně stráží", na mateřskou odešly Klára Zelinková přišlaa Ukrajinka Vyniatynská, po zranění se vrátila Jasmínka Vargová a z Kunovic na hostování pčišla mladá pivotka Kožuchová. Sokolky už poztrácely osm bodů a další ztráty si už nemohou dovolit, chtějí-li pomýšlet na medailové umístění z interligy. Na jižní Moravu přijedou v roli favorita, nebudou to ale mít vůbec jednoduché, domácí děvčata se začala výkonnostně zvedat. Na podzim v Ostravě vyhrála Poruba 35:22.

Sobota 6. února v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha
Pokud chtějí Hanačky pomýšlet na play-off a nechtějí vše nechat na poslední kolo, které sehrají ve Zlíně, musejí mimo povinných výher na hřištích soupeřů, se kterými na podzim vyhrály doma a kteří jsou v tabulce za nimi (Plzeň, Písek, Veselí a Šaľa) vyhrát s některým ze silných soupeřů v domácím prostředí (Slavia, Poruba, Most a Partizánske). Z té první skupiny se jeví jako nejméně reálné vyhrát v Šaľe, kde ještě nikdy dosud nezískaly ani bod, z té druhé je nejschůdnější bodový zisk také se slovenským soupeřem - Partizánskym. Česká trojice se zdá být momentálně nad síly Hanaček, se všemi však sehrála v minulosti vyrovnané partie a mnohdy i vyhrála. To vše je ale pouze z oblasti úvah a předpokladů. K tomu, aby se mohly naplnit, je třeba, aby se sešly všechny podmínky, tedy mimořádný vlastní výkon, ne úplně optimální forma soupeře a také trocha nezbytného štěstí. První ze soupeřů přijede na Hanou Slavia, ověnčená čerstvým skalpem Iuventy, bude hrát určitě hodně sebevědomě, má na své straně výhodu asi kvalitnějšího hráčského kádru i když mladé olomoucké odchovankyně už také ukázaly ostré zuby a budou se chtít proti favoritovi určitě vytáhnout. Mimo nutných podmínek k úspěchu, které jsou uvedeny výše, je třeba přidat maximální odpovědnost, nasazení, kreativitu a důraz v osobních soubojích. Favoritem utkání zůstává Slavia, která na podzim v Praze vyhrála 31:23.

Sobota 6. února v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - Slovan Duslo Šaľa
Slovenské derby bývalo v minulosti vždy ozdobou interligové soutěže, konečné výsledky bývaly většinou hodně vyrovnané, oba soupeři byli úspěšnější v domácím prostředí, Šaľa jen čtyřikrát v minulosti na Zemplíně remizovala a jediné vítězství je už z ročníku 2003/04, tedy na samém začátku interligy. V letošním ročníku je však mezi soupeři už krátce po zahájení druhé poloviny dlouhodobé části rozdíl 11 bodů a Šala se jen velmi obtížně drží ve střední části tabulky. Domácí Iuventa jen těžko vydýchává první letošní ligovou prohru, v klubu je zatím klid, trenér věří, že šlo jen o zaváhání, které musejí aktérky vyhnat z hlavy a znovu se zakousnout do soupeřek. Mírného rozpoložení budou chtít využít hráčky Dusla, favoritkami však pro nás zůstávají zkušené hráčky Iuventy, které vyhrály i na podzim v Šaľe 22:31.

Sobota 6. února v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - HC Plzeň
Utkání bude mít jednoznačného favorita v domácím celku, který se už jednoznačně začlenil do čela střední části tabulky a postupně si buduje a hlídá pozici slovenské „dvojky", která je důležitá pro play-off. Slovenky měly po rozpačitém začátku sezony neuvěřitelnou sérii osmi výher v řadě, s jediným přerušením v podobě porážky od Iuventy. I v dalším pokračování si připsaly další dvě výhry, naposledy porazily před deseti dny doma Šaľu, před týdnem měly volný los. Západočešky před týdnem překvapivě prohrály doma s Veselím, moc šancí se jim nedává ani v Partizánskem, každý bodový zisk by pro ně byl příjemným bonusem. Slovenky jsou v utkání favoritkami, na podzim vyhrály i v Plzni vysoko 21:32.

Sobota 6. února v 18:00 hod.: ŠKP Bratislava - Bemaco Prešov
Zajímavé utkání se dá očekávat ve slovenské metropoli. Postavení obou soupeřů momentálně herně neodpovídá jejich postavení v tabulce, které je mnohem lepší než jejich umístění. S oběma se v posledních dvou utkáních střetlo olomoucké družstvo, které si sice připsalo plný bodový zisk, ale v obou případech je soupeřky přinutily k plnému výkonu. Minulou středu do Olomouce přijel soubor Dušana Daniše bez několika svých zraněných hráček, mladé dorostenky je však zastoupily takřka k nepoznání. Bude zajímavé, zda mladé Šarišanky zopakují svůj výkon proti přece jen vyrovnanějšímu soupeři. Utkání nemá jasného favorita, na podzim v Prešově vyhrálo Bemaco jen těsně 31:30.