English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > O víkendu zahajují jarní odvety soutěží ČSH

O víkendu zahajují jarní odvety soutěží ČSH 09.02.2016 14:07:57 - autor: , přečteno 1248x


Po bezmála dvouměsíčním zimním spánku se o víkendu rozjedou všechny republikové soutěže házenkářek, ve kterých má náš klub své zastoupení. Začínají tedy jarní odvety soutěží, které v soutěži žen rozhodnou o tom, kdo by měl nahradit poslední český tým v interlize, který vzejde z čtyřčlenného play-out, po skončení dlouhodobé části. V soutěžích starších a mladších dorostenek se zase podle umístění ve dvou skupinách západ a východ rozhodne o tom, která družstva si to rozdají o medaile a účast v Česko - slovenském poháru. Vítězové obou skupin se střetnou v dvoukolovém finále o titul a zisk stříbrných medailí v rámci ČR a oba si zajistí postup do zmiňovaného Česko-slovenského poháru, který by se měl letos hrát na přelomu května a června na Slovensku. Družstva umístěná na druhých místech obou skupin budou hrát o bronzové medaile. Obě finále se hrají „pohárovým" systémem na dvě utkání doma - venku a výsledky obou zápasů se sčítají.

V 1. Lize žen je v čele po podzimu trojice HC Zlín B, SVŠ Plzeň a ZORA Olomouc B, za nimi s jedno bodovými odstupy jsou Sokol Kobylisy, Kunovice, Velké Meziříčí a Havl. Brod. Největším kandidátem na postup je tedy SVŠ Plzeň, protože oba B týmy nemohou do interligy postoupit, pouze v případě, pokud by jejich A týmy potkal osud Černého Petra a z interligy by jeden z nich sestoupil. Podle informací má plzeňský celek zájem o start v interlize, byl by druhým plzeňským celkem v soutěži, případně by v soutěži nahradil HC Plzeň, pokud by ho potkal osud sestupujícího z WHIL.

1. liga starších dorostenek - skupina východ má zatím v čele celek HC Zlín, který ztratil pouze jediný bod za remízu se Sokolem Poruba, druhé je se ztrátou jednoho bodu družstvo ZORY Olomouc, které prohrálo právě na hřišti vedoucího celku. Třetím s postupovou šancí je zatím Sokol Poruba, který má pětibodovou ztrátu, když po remíze ve Zlíně, prohrál dvakrát doma a to s Hodonínem a Zorou Olomouc. Tato trojice je také největšími favoritkami na postup do boje o medaile, nejpříznivější výchozí pozici mají Hanačky, které s oběma nevětšími rivaly hrají v domácím prostředí. Ve skupině západ je v čele s plným bodovým ziskem Sokol Písek, v sestavě s řadou interligových hráček Jihočeského týmu žen. Se čtyřbodovou ztrátou jsou za nimi družstva Jindř. Hradce a HC Plzeň.

1.liga mladších dorostenek - východ, má v čele dvojici HC Zlín - HK Ivančice, která porazila všechny své soupeře, vzájemné utkání v Ivančicích skončilo remízou 25:25. Třetím celkem, čekajícím na zaváhání prvních dvou je HC Veselí, který prohrál pouze obě utkání s vedoucími celky, s oběma ale hraje na jaře ve vlastní hale. V západní skupině je v čele bez ztráty bodu družstvo třetího plzeňského klubu DHC Plzeň, před trojicí pronásledovatelů - Baník Most, Slavia Praha a Sokol Vršovice, kteří už ale ztrácejí šest bodů.

Trojice olomouckých družstev, o kterých jsme hovořili výše, zahájí jarní sezonu v sobotu 13. února na hřištích soupeřů. Prvoligové B družstvo žen odjede vlakem do Prahy, kde v hale Sokola Vršovice nastoupí proti Sokolu Kobylisy, kterého v Olomouci na podzim porazilo po boji 30:27. Obě družstva dorostenek odjedou společně autobusem do Velké nad Veličkou, kde sehrají svá utkání, mladší dorky proti domácímu družstvu, kterému mají oplácet podzimní porážku v Olomouci 21:25. Domácí celek je v tabulce dva body za našimi děvčaty na 8. místě. Starší dorostenky sehrají své utkání rovněž v hale ve Velké nad Veličkou, jejich soupeřky HK Hodonín mají svou halu obsazenou jinou akcí, proto proti druhému celku soutěže nastoupí mimo Hodonín. V podzimním utkání v Olomouci vyhrály Hanačky 37:23.