English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Osmnácté kolo interligy by se mělo odehrát v poklidu

Osmnácté kolo interligy by se mělo odehrát v poklidu 10.02.2016 18:22:41 - autor: , přečteno 1347x


Předchozí interligové kolo přineslo nejméně dva výsledky, které se příliš nečekaly, jsou však určitě vítaným zpestřením soutěže. Po 37 kolech bez vítězství se konečně dočkaly i hráčky ŠKP Bratislava, které dokázaly oplatit jednogólovou porážku z podzimu svému prešovskému soupeři a přesto, že prakticky celé utkání prohrávaly, stačilo jim k otočení výsledku posledních sedm minut utkání. Trochu kruté pro Šarišanky, bratislavské házenkářky už ale v předchozích utkáních naznačovaly, že se s nimi musí začít vážně počítat. První výhra ŠKP také znamená propad Sokola Písek na poslední příčku intrerligové tabulky. Druhý nečekaný výsledek se zrodil na Slovácku, kde se střetli soupeři, kteří měli na svých kontech po dvou remízách a v sobotu si připsali třetí. Ve Veselí vládla euforie, hrdinkami utkání byla mladá dvacetiletá brankařka Lékešová a o rok starší kanonýrka Olšovská, odchovankyně Iuventy Michalovce, která nastřílela 11 branek. Ve Veselí získaným bodem oživili myšlenky na postup do play-off, sedmibodová ztráta je však poměrně velká.

V ostatních utkáních si favorité poradili bez problémů se svými soupeřkami a vysokými výhrami si posílily svá postavení. Hanačky doplatily na vysokou marodku svých hráček, v družstvu chyběly dvě brankařky (Rašková a Dederlová), obě střední spojky (Gebre Selassie a Turmpešová) a další klíčové hráčky (např. Severová), což ve hře zanechalo výrazné trhliny.

Nastávající víkendové kolo, nemá ve svém rozpisu nijak rozhodující duely, které bychom měli označit za šlágr kola, snad s výjimkou zápasu v Ostravě, kde budou chtít určitě domácí Sokolky znovu upevnit své pozice na dostřel od medailí, jejich slovenský soupeř Partizánske však nepatří k těm, kteří by jim to chtěli jakkoliv usnadnit. Zajímavé bude sledovat, jak si na hřištích soupeřů povedou další moravské celky, posílené Veselí v Jižních Čechách proti Písku a Zlín po volném losu v západočeské metropoli Plzni. Otočit kolem dějin se pokusí Hanačky, které pojedou do Šaľy s cílem uloupit v Městské hale v Šaľe své první interligové body v celé 13. leté historii soutěže. Ve stejnou dobu, několik stovek kilometrů od sebe si budou chtít připsat dva povinné body dvě momentálně nejlepší česká družstva - Slavia Praha proti ŠKP Bratislava a Baník Most v Prešově. Volný los v 18. kole bude mít Iuventa Michalovce.

Sobota 13.02. v 15:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHK ZORA Olomouc
Oba tradiční soupeři v minulém kole svá utkání vysoko prohráli, Duslo na Zemplíně podlehlo Iuventě 34:25, Hanačky v domácím prostředí podlehly Slavii patnáctibrankovým rozdílem, když jim v sestavě chybělo 5 hráček základní sestavy a několik dalších jich muselo nastoupit zdravotně ne úplně fit. Obě družstva jsou soupeři v tabulce, dělí je od sebe pouhý jeden bod a dá se tedy předpokládat vyrovnaný průběh i výsledek. Slovenky v novém roce postrádají svou kanonýrku Kerteszovou, která odešla do Chorvatska, do družstva se však po čtyřech letech vrátila po zdravotních peripetiích zkušená Ivana Bahýlová, která v prvních utkáních potvrdila, že bude pro družstvo velkou posilou. Nejlepší střelkyní družstva je však na křídle hrající Lívia Klučková, která se v posledních týdnech dostala do vynikající formy, když v 5 utkáních v řadě nastřílela 58 branek, z toho se třikrát v jednom utkání trefila 11 krát. Střelecky se daří i dalšímu křídlu Pócsikové, ze spojek je nejlepší Eva Veselková. Olomoučankám se proti Šaľe v jeho prostředí dlouhodobě nedaří, ze 13 dosud sehraných utkání skončila všechna výhrou domácích, naopak ze zápasů v Olomouci je bilance vyrovnaná, ze 14 utkání jich Hanačky vyhrály 8 a v šesti se radovaly soupeřky. Hanačky budou usilovat o to, aby nepříznivou bilanci ze Šaľy zlomily a přivezly si domů první body, z pro ně horké půdy. Na podzim v Olomouci vyhrály domácí 22:21, favoritkami v sobotním utkání bude domácí družstvo, Hanačky však budou chtít a také mohou příjemně překvapit.

Sobota 13.02. v 15:00 hod.: Sokol Písek - SHK Veselí n. Mor.
Utkání ze spodních pater tabulky, domácí celek po vysoké porážce v Mostě a poté, kdy ŠKP Bratislava vyhrál své první utkání, se propadl na poslední příčku a jeho snahou bude určitě v krátké době toto nelichotivé postavení opustit. Do jižních Čech ale přijede soupeř, který sice nemá zatím moc bodů na rozdávání, v posledních dvou zápasech ale získal 3 body, což je celá třetina zisku v celé sezoně. Navíc si panenky věří i nadále. Nahradily budoucí maminky Zelinkovou a Vyniatynskou dvěma Kunovickými - Kožuchovou a Kosinkovou a ohlásily další posilování. Po dohodě s Hodonínem, mířícím z druhé do první ligy se v interlize objeví brzy další kvalitní dvojice házenkářek z regionu - Laura Kovačíková a Simona Višňovská, patřící k nejlepším střelkyním druholigové soutěže. Na podzim ve Veselí vyhrála domácí děvčata těsně 30:28, budou favoritkami i v sobotní odpolední odvetě.

Sobota 13.02. v 17:30 hod.: Slavia Praha - ŠKP Bratislava
V pražském Edenu sehrají házenkářské reprezentantky české a slovenské metropole utkání, které bude tentokrát předzápasem před utkáním mužů Dukly Praha ve Vyzývacím poháru proti belgickému týmu FC Visé BM. Ženy Slavie hrají po výhře nad lídrem Iuventou Michalovce na vítězné vlně, dokladem toho byla jejich spanilá jízda před týdnem v Olomouci, kde však měly svou pozici ulehčenu nemocemi zdecimovaného domácího týmu, který jim příliš nevzdoroval. Slavistky ukázaly na Hané svou střeleckou sílu i kvalitu v obranné fázi v čele s jistou Petrou Kudláčkovou v brance. Slovenky sice získaly po 37 zápasovém půstu bez výhry dva body v souboji s Prešovem, rozdíl v kvalitě obou hráčských kádru sobotních soupeřů je však natolik rozdílná, že se nedá očekávat jiný výsledek, než jednoznačná výhra domácího celku. Na podzim v Bratislavě vyhrála Slavia 25:33 a nic než vítězství se neočekává ani v sobotu v Praze.

Sobota 13.02. v 17:30 hod.: Bemaco Prešov - DHK Baník Most
Český mistr si v sobotu na východ Slovenska pojede pro povinné dva body, když se navíc Prešov potýká již několik týdnů s rozsáhlou marodkou, když mu chybí řada zraněných hráček v čele s vedoucí ženou tabulky střelkyň Šutranovou, která však svou pozici z důvodu absence v minulých kolech ztratila a přenechala ji Simoně Szarkové, která bude hrát v celku soupeřek. I když v házené se nedá nic vyloučit, byla by jakákoliv bodová ztráta Mostu na Šariši obrovským překvapením. Baník si ztrátu nemůže dovolit, protože je stále ve hře o posty nejvyšší. Podzimní utkání v Mostě vyhrály domácí hráčky vysoko 39:20, favoritkami budou i tentokrát.

Sobota 13.02. v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Slávia Partizánske
Oba soupeři jsou přímými sousedy v tabulce, Sokolky mají sice o 3 body více, ale také odehráno více o jedno utkání. Poruba před týdnem překvapivě nechala bod ve Veselí a skoro definitivně tak ztratila naději na zisk medaile z WHIL, která je dnes už více méně jen teorií. Přesto očekáváme souboj na ostří nože, zejména známá silná slovenská enkláva v dresu Poruby ráda předvádí svým krajankám svou sílu, kterou ale rozdává ve prospěch moravského celku. Zápas slibuje výbornou házenou, dá se očekávat vyrovnaný souboj, tak jak to už v utkáních obou soupeřů zpravidla bývá. Hostující celek bude chtít domácím vrátit podzimní porážku 20:25, kterou jim uštědřily v Partizánskem. V utkání favorizujeme domácí Porubu, která patří mezi nejúspěšnější celky v domácím prostředí.

Neděle 14.02. v 16:30 hod.: HC Plzeň - HC Zlín
Plzeňské házenkářky po zisku důležitých dvou bodů v utkání s Pískem, další tři utkání prohrály, když nejvíc mrzí domácí hladká porážka od Veselí. Zlín měl v minulém kole volný los a po pauze očekává postupnou likvidaci náskoku Hanaček. Mají však dost nepříznivou bilanci z utkání na hřištích soupeřů, kde zatím získaly pouhé dva body za výhru v Bratislavě. Bodovou ztrátu v Plzni si ale nemohou v žádném případě dovolit. Budou spoléhat na svou největší zbraň rychlý útok, v němž patří mezi absolutní špičku v soutěži, zejména Sobieská a Kamenářová figurují v první šestici hráček s nejlepší bilancí brejků a to se družstvo posílilo o další rychlonohou vyznavačku tohoto herního stylu - Slovenku Annu Marii Birkušovou. Na podzim ve Zlíně vyhrálo domácí družstvo 32:21, Moravanky budou favoritkami i v neděli v Plzni.