English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kanonáda starších dorek Zory ve 2. poločase

Kanonáda starších dorek Zory ve 2. poločase 14.02.2016 09:24:26 - autor: , přečteno 1348x


HK Hodonín - DHK ZORA Olomouc 23:40 (11:15)
Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3, 6:5, 7:5, 8:8, 8:9, 9:12, 10:14, 11:15 - 11:17, 12:19, 14:22, 15:25, 18:28, 21:33, 22:39, 23:40.

Rozhodčí: Šohaj, Videcký 40 diváků 7 m hody: 7/4 - 8/6 Vyloučení: 1 - 4

Sestavy a branky:
Hodonín: Novotná, Hřebejková - Brablcová 2, Bydžovská 2, Petriová, Cibulková, Klásková 1/1, Kalinová 10/3, Dufková 1, Zemčíková,. Nováková 7.

Trenér: Antonín STŘELEC

Olomouc: Beranová, Pašková, Ošlejšková - Chlandová 3, Řezníčková 6, Bajerová 9/2, Žáčková 3/2, Králová 2, Klevetová 2, Vaňková 2, Melecká 4/1, Grygarov 3, Kašpárková 6/1.

Trenér: Václav RIEDEL

První utkání, které se hrálo v krásné hale ve Velké nad Veličkoiu po zimní přestávce, zahájily starší dorostenky Zory Olomouc trochu opatrně a rozpačitě, bylo znát, že nejsou rozehrány, vždyť v přípravě absolvovaly pouze nepovedený turnaj v Ostravě proti špičkovým slovenským týmům, kdy z nejrůznějších důvodů odehrály turnaj pouze s osmi hráčkami, takže herní praxe chyběla skoro úplně. Domácí děvčata naopak hýřila aktivitou, ve velmi dobrém světle se představila především druhá nejlepší střelkyně soutěže a juniorská reprezentantka ČR W 18 Nikola Kalinová, která se v prvním poločase refila do černého hned sedmkrát. Poté, kdy jí olomoucká brankařka Dáša Betranová chytila dvě sedmičky, její aktivita se trochu otupila.

Hostující celek začal utkání několika povedenými akcemi a brzy vedl 1:3. Domácí se však brzy otřepaly, zvýšily aktivitu sví hry a do 10. minuty se jim podařilo po pětibrankové šňůře otočit výsledek na 6:3. Hra a výsledek se začaly postupně vyrovnávat a od srovnání na 8:8 ve 20. minutě převzaly otěže utkání do svých rukou Hanačky a až do konce utkání už nepustily vedení soupeřkám. Do poločasu navýšila hostující děvčata své vedení na čtyřbrankový rozdíl. Po změně stran už na hřišti existovalo jen jedno družstvo, do hry Olomoučanek se postupně zapojovaly další hráčky, které svou rychlostí a kreativitou platily na domácí. Ty postupně odpadávaly, únava vykonala své a skóre ve prospěch favorita utěšeně narůstalo, v polovině druhého poločasu poprvé byl rozdíl desetigólový. Koncert vyvrcholil v posledních pěti minutách, které hostující tým vyhrál 2:8 a dovršil výhru dalším pokořením 40 nastřílených branek,

Všechny hráčky Zory si zahrály s chutí, vysoké tempo otupilo ostří hry domácích. Spolehlivě zachytala Dáša Beranová, odchovankyně Hodonínské házené, která si připsala 17 úspěšných zákroků, včetně dvou 7 m hodů, na posledních deset minut pak uvolnila své místo oběma svým kolegyním. V obraně se nejvíc dařilo Klevetové s Meleckou. Ze spojek se střelecky dařilo zejména Řezníčkové, která platila a domácí brankařku svými přesnými podstřely, několika přesnými střelami se blýskly ve druhém poločase Žáčková a Bajerová, Melecká se prosazovala zejména brankami z brejků, Kašpárková zase zakončovala většinou z proskoků. Všechna křídla se prosazovala jak střelami ze svých prostorů, tak zejména při zakončování rychlých útoků, i když několik jich trestuhodně zahodila. Obě pivotky odvedly standardní dobrou práci se stoprocentní úspěšností svých střeleckých pokusů.

V domácím celku byla jednoznačně nejlepší hráčkou Kalinová, výborně jí sekundovala i Nováková