English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V pátek na Šariši předehrávka zípasu předposledního kola WHIL

V pátek na Šariši předehrávka zípasu předposledního kola WHIL 17.02.2016 12:13:47 - autor: , přečteno 1598x


Víkendové 19. kolo interligy házenkářek bude rozloženo do tří dnů, volný los budou mít tentokrát olomoucké hráčky, které ale hned uprostřed dalšího týdne pojedou k zápasu 20. kola už ve středu do Plzně. Dvě nejzajímavější utkání se o víkendu dají očekávat v dvou moravských halách, ve Zlíně přivítají další moravské soupeřky - Sokol Porubu, která bude chtít odčinit dva týdny starou remízu z Veselí a právě ve Veselí nastoupí úřadující český mistr Baník Most proti „panenkám", které prahnou po dalším překvapivém výsledku proti družstvu silné čtyřky. Ostatní zápasy budou střetnutími favoritů s outsidery navíc ve třech případech podpořené domácím prostředím (Michalovce - Plzeň, Partizánske - Písek a Slavia - Prešov) a u slovenské dvojice (Bratislava - Šaľa) značným rozdílem kvality obou hráčských kádrů. Velké východoslovenské turné mají před sebou plzeňské házenkářky, které si nejprve zahrají v pátek na Šariši proti Prešovu (předehrávka 25. kola) a v sobotu nastoupí proti slovenskému mistru. Zarážející je další porušení zásad reglementu WHIL ze strany ředitele soutěže, kdy mají být poslední dvě kola WHIL sehrána ve stejném termínu, i když ekonomické důvody Plzně plně chápeme.

Minulé kolo se odehrálo opět v poklidu, výsledky plně kopírují naše předzápasové prognózy, jenom výše porážek Hanaček v Šaľe o jedenáct a Prešova doma s Mostem o 16 trochu překvapila. Úspěšné výsledky s dvoubodovými zisky si přivezlo Veselí z Písku a Zlín z Plzně, nezaváhala ani Poruba, která doma porazila Partizánske a navýšila tak odstup první čtveřice před ostatními týmy. Slavistky si v duelu celků z metropolí obou zem snadno poradily s ŠKP.

Olomoucké házenkářky se i po čtrnácté v historii WHIL vracely ze Šaľy bez bodu, jejich šance poklesly už při cestě k utkání na Slovensko, když pokračující zdravotní problémy nepustily do autobusu brankařku Raškovou, a spojky Růžičkovou, Gebre Selassie a Salašovou, tedy vesměs hráčky základní sestavy. Další příčinou vysoké porážky byla bídná střelecká potence hráček Zory a také na druhé straně 15 brankový koncert křídla domácích Lívie Klučkové. Volný los má v 19. kole DHK ZORA Olomouc.

Pátek 19. února v 17:00 hod.: Bemaco Prešov - HC Plzeň
Předehrávka předposledního, 25. kola bude sehrána v Prešově a střetnou se sousedé v tabulce, kteří se však krčí na 10. a 11. místě. Domácí družstvo po zápase cestuje do Prahy, kde v neděli nastoupí proti Slavii, Západadočešky se přemístí do Michalovců a nastoupí hned v sobotu proti Iuventě. Utkání slibuje vyrovnaný souboj, je otázkou jak se podařilo domácímu trenérovi Dušanu Danišovi vyřešit rozsáhlou marodku, která družstvo už několik týdnů sužuje. Přesto však favorizujeme domácí celek, i když před dvěma týdny překvapivě prohrál v Bratislavě. Na podzim v Plzni vyhrál Prešov 16:20.

Pátek 19. února v 19:00 hod.: ŠKP Bratislava - Slovan Duslo Šala
Páteční předehrávka u Dunaje by měla posílit ambice Šaĺy neztratit kontakt s Partizánskym v minisouboji o výchozí pozici pro slovenské play-off. Domácí sice v novém roce získaly své první tři body do tabulky, neočekáváme však, že by se jim podařilo zopakovat obrat v zápase tak jako v předminulém kole proti Prešovu, jehož hráčky měly v Bratislavě zdravotní komplikace. Favoritem je tedy Šaľa, která na podzim svého soupeře v domácím prostředí rozstřílela dvacetibrankovým rozdílem 38:18.

Sobota 20. února v 16:30 hod.: HC Zlín - Sokol Poruba
Zajímavost souboje moravského derby zvyšuje ještě fakt, že v ostravském celku bude hrát trojice českých reprezentantek - zlínských odchovankyň (Marčíková, Šviráková, Očadlíková), které patří k oporám družstva. Domácí celek má k dispozici široký hráčský kádr, z něhož trenér Sabadka čerpá pro interligu i 1. ligu žen, ve výborné formě hrají zejména Sobieská a Kamenářová, vítanou posilou je také Slovenka Birkušová. V utkání půjde také o zajímavou konfrontaci obou slovenských lodivodů - domácího Sabadky a hostujícího Beňadíka, kteří jsou odchovanci trenčínské házené, odkud oba na Moravu před lety přišli. Favorita utkání je jen velmi těžké označit, oba soupeři prahnou po bodech, větší motivaci budou mít určitě s ohledem na souboj o play-off domácí hráčky, rozhodnout může také domácí prostředí. Na podzim v Ostravě vyhrály domácí házenkářky 26:22.

Sobota 20. února v 17:00 hod.: SHK Veselí  n. Mor.- DHK Baník Most
Veselanky mají za sebou třízápasovou sérii bez porážky, když dokázaly vyhrát dvakrát na hřištích soupeřů v Plzni a Písku a doma obraly o bod favorizovanou Porubu. Samozřejmě si brousí zuby i na dalšího silného protivníka. Do utkání bude mít trenér Pernický kompletní sestavu i s kunovickými, které v Písku chyběly, tentokrát však hrají až v neděli s Béčkem Zory, takže v sobotu mohou nastoupit. Navíc se stále hovoří o posílení o další dvě slovenské hráčky (Kováčiková a Višňovská), které hrají v Hodoníně 2. ligu, takže uvidíme. Český mistr si ale nemůže dovolit zaváhání, chce-li pomýšlet na nejvyšší mety, když nejtěžší zápasy má stále ještě před sebou. Favoritem bude v sobotu na Slovácku Baník Most, který Veselí porazil i na podzim v domácím prostředí 32:19 .

Sobota 20. února v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - HC Plzeň
Na Zemplíně bude mít Iuventa po volném losu v minulém kole možnost na rozehráni před důležitými a těžkými zápasy v Ostravě a Mostě, které je v nejbližších týdnech čekají. V utkání proti nováčkovi interligy budou každopádně v roli vysokého favorita a nic jiného než vysoké vítězství se ani nečeká. Západočešky přijedou do Michalovců po pátečním utkání v Prešově a je otázkou co s nimi toto turné udělá. Favoritkami jsou v každém případě domácí, na podzim v Plzni vyhrála Iuventa vysoko 20:37.

Sobota 20. února v 18:00 hod.: HK Slávia Partizánske - Sokol Písek
Bodový rozdíl obou soupeřů je 17 bodů ve prospěch domácích a to ani nepatří do absolutní špičky. I to může být předzvěstí průběhu utkání, kde se očekává také jednoznačný průběh ve prospěch domácího celku. Partizánske po dvou úvodních porážkách na začátku sezony, doma všech čest dalších zápasů v domácím prostředí vyhrálo a tak by tomu mělo být i po sobotním zápase proti Jihočeškám. Děvčatům z Písku se nedaří, mají ve svém středu dvě excelentní střelkyně - teenagerky Kovářovou a Svobodovou, v posledních kolech se prosazuje i zkušená Kozáková, to je však na posun tabulkou vzhůru málo. Sokolky si asi jedou pro další porážku, favoritkami jsou domácí hráčky, které porazily Sokolky i v jižních Čechách na podzim 18:27.

Neděle 21. února v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Bemaco Prešov
Do Edenu přijedou v neděli hráčky Prešova, které už budou mít za sebou páteční střetnutí doma na Šariši proti HC Plzeň. Slavistky se před týdnem po vítězném utkání s ŠKP Bratislava také v domácím prostředí, dotáhly bodově na vedoucí Michalovce, které měly v minulém kole volný los, mají tedy o zápas odehráno méně. Pražanky mají za sebou šestizápasovou šňůru s plným bodovým, ziskem, včetně výhry nad lídrem Iuventou Michalovce. Nedělní zápas je druhým v řadě ze tří, proti slovenským soupeřům, za týden ji čeká zápas v Šaľe a na obzoru jsou už také dvě veledůležitá utkání doma proti Porubě a Mostu. Favoritem utkání proti Prešovu budou sešívané, které Bemaco porazily i na podzim na Šariši 20:31.