English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V hale Zory tentokrát jen dvě utkání

V hale Zory tentokrát jen dvě utkání 17.02.2016 17:04:54 - autor: , přečteno 1263x


O víkendu se budou v Olomouci hrát pouze dvě mistrovská utkání házenkářek, kterými budou v 1. lize žen zápas olomouckého béčka proti Kunovicím a po nich pak v 1, lize mladších dorostenek, kde v Hanáckém derby nastoupí mladší dorostenky Zory Olomouc a SK Velká Bystřice. Hrát se bude v neděli 21. února 2016 v hale DHK ZORA Olomouc. Posledním celkem, který hraje soutěže řízené ČSH, jsou starší dorostenky Zory, které mají volný los.

Před týdnem se po bezmála dvouměsíčním zimním spánku rozjely naplno mistrovské soutěže družstev hrající republikové soutěže. Olomoucký klub DHK ZORA Olomouc má v soutěžích tří družstva - ženy B hrající 1. Ligu a dvě družstva dorostenek., hrajících ve skupině 1. Ligy - východ.

Ženy B pod vedením trenérky Jany Fischerové odjely za svým soupeřem do Prahy, kde ve vršovické hale Sokola hrály utkání proti svému sousedovi v tabulce, kterým byl o pouhý bod ta našimi děvčaty Sokol II. Kobylisy, patřící k nejlepším prvoligovým celkům v soutěži. Naše děvčata, která na podzim své soupeřky doma o tři branky porazila, nečekala žádná selanka, snaha soupeře byla odčinit porážku, stůj co stůj. V utkání se hrála kvalitní vyrovnaná házená, ještě v polovině druhého poločasu byl stav 19:18, domácí si ale své vedení uhlídaly a vyhrály nakonec čtyřbrankovým rozdílem. Je škoda, že s družstvem nemohlo odjet víc hráček z širšího kádru interligového družstva, který už několik týdnů sužuje velká marodka způsobená zejména chřipkovou epidemií. V Praze tedy byla jen jediná brankařka a ani jednotlivé hráčské posty nebyly optimálně obsazeny. Přesto družstvo v Praze nepropadlo, zahrálo na co v dané chvíli mělo.

Starší dorostenky hrály své utkání proti Hodonínu v moderní hale ve Velké nad Veličkou, pod vedením asistenta trenéra Krejčíře, Václava Riedela s cílem navázat na podzimní výkony a uhrát více méně povinné dva body. Naše dorostenky v přípravě hrály jen jediný a to nepovedený turnaj v Ostravě, kde hrálo pouze 8 děvčat, ostatní ze zdravotních důvodů nemohly na turnaji hrát, takže do prvního jarního kola družstvo nastoupilo bez jakéhokoliv rozehrání. Začátek utkání tomu také odpovídal, soupeři se dařilo zakončovat své akce především přes fyzicky disponovanou střelkyni, juniorskou reprezentantku ČR Nikolu Kalinovou, která nám jen v prvním poločase nastřílela sedm branek. Naše děvčata se postuoně dostávala do tempa, začala proměňovat své šance a do poločasu si vytvořila čtyřbrankové vedení. Po změně stran už existovalo na hřišti jen jediné družstvo, vedení našich holek stále narůstalo a nakonec se domů odjíždělo s výhrou rozdílem 17 branek. Výborné utkání sehrála hlavně Bajerová, Řezníčková, Kašpárková a Melecká, pochvalu však zaslouží všechny hráčky družstva za přístup a bojovnost. Spolehlivě zachytaly brankařky.

Soupeřkami mladších dorostenek bylo domácí družstvo, kterému naše děvčata měla oplácet porážku z podzimu, kdy nás v Olomouci porazilo 25:21. V bojovném zápase se nakonec podařilo soupeře o dvě branky porazit a udělat tak první krok k cestě za upevněním pozice za první trojkou družstev v tabulce. V družstvu se objevila poprvé nová mladá hráčka ze Zubří Alžběta Krůpová, která rozšířila skupinu zuberských děvčat, která v našem družstvu hostuje. Děvčata se pod vedením trenérky Ilony Hapkové dávají po nejrůznějších zraněních postupně dohromady a věříme, že budou patřit v soutěži k družstvům ze špičky.

Krátká pozvánka na nedělní zápasy s informacemi o obou soupeřích:

1.liga ženy:
Neděle 21. 02. 2016 v 11:30 hod.: DHK ZORA Olomouc B SHK Kunovice
Opět půjde o zápas sousedů v tabulce, Kunovice se zásluhou výhry nad exinterligovým Jindř. Hradcem 25:20 před týdnem, dotáhly bodově na naše družstvo a jsou nyní na 4. místě jen lepším skórem. V družstvu je několik exinterligových hráček jako Andrea Brablcová hrávala pivota v družstvu Veselí, před třemi týdny skončila v družstvu jeho nejlepší střelkyně a také bývalá dlouholetá pivotka za Veselí Ukrajinka Anhelina Vinyatynska, která ohlásila mateřství. Několik hráček hraje v interligovém Veselí v současné době - zkušená Eva Romanová, mladší sestra Lenky, která hrávala i v našem družstvu, Adriana Kožuchová a Klára Kosinková. Dvě hráčky družstva jsou v současnosti v juniorské reprezentaci W 20, jsou to spojka Anna Balážová a pivotka Adriana Kožuchová, obě roč. 1996. Družstvo vede trenér René Gärtner. Proti tomuto velmi kvalitnímu soupeři, který má ambice poprat se o postup do interligy nastoupí naše družstvo, které by mohlo tentokrát nastoupit v mnohem sinějším složení, protože interligové družstvo má o víkendu volný los, takže by trenér mohl dát možnost, aby se děvčata, zejména ta, která se vracejí po nemocích, dostala do herního rytmu. Takže uvidíme.

1.liga mladší dorky:
Neděle 21. 02. 2016 ve 13:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - SK Velká Bystřice
.

Naše družstvo je po zisku bodů ve Velké nad Veličkou na 4. místě s 12 body, Vel. Bystřice je po porážce doma s poslední Karvinou osmá s devíti body. Nejlepšími hráčkami v družstvu Vel. Bystřice jsou brankařka Lucie Mikulášková, její sestra Veronika patří k nejlepším střelkyním v soutěži, dále Renata Čecháková, Michaela Soukupová, Michaela Vachutková atd. Trenérka dorostenek Zory Ilona Hapková staví družstvo zejména z početné enklávy děvčat z Lesany Zuibří, mezi něž patří hlavně brankařka Polášková, střelkyně Pšenicová, Juřičková, nově Krůpová, z vlastních olomouckých pak zejména Očenášková, Gazdíková, Rožková, Veselá a další. Dá se očekávat kvalitní a vyrovnané utkání s bouřlivou kulisou.