English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > V regionálním derby více boj než pohledná házená

V regionálním derby více boj než pohledná házená 21.02.2016 23:26:53 - autor: , přečteno 1097x


DHK ZORA Olomouc - SK Velká Bystřice 13:17 ( 7: 5)
Průběh utkání: 2:0, 3:1, 4:2, 7:3, 7:5 - 10:5, 10:8, 11:11, 12:11, 12:16, 13:16, 13:17.
Rozhodčí: Pluhař, Suchánek        130 diváků      7 m hody: 7/4 - 3/2                       vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Olomouc: P
olášková, Hašlarová - Gazdíková 1/1, Pšenicová 5, Černá, Ulrychová, Rožková, Mejtská, Glogarová 3/3, Krůpová, Očenášková 3, Molíková, Protivánková, Dobrovská 1.

Trenérka: Mgr. Ilona HAPKOVÁ

Velká Bystřice: L. Mikulášková - Slováčková, Krejzlíková, Konečná 2, Monetti 1, Čecháková 3/1, Žáková 3, V. Mikulášková 6/1, Soukupová 1, Moťková 1.

Trenér: Karel MIKULÁŠEK

Utkání mladších dorostenek v olomoucké hale DHK ZORA, přineslo bojovnou, ale také poměrně nervózní hru které domácí děvčata nakonec nezvládla podle svých představ, když se nedokázala prosadit proti výborně zorganizované obraně soupeřek, která podpořena výbornou brankařkou Lucií Mikuláškovou nedovolila domácím příliš se prosazovat. Většina pokusů domácích končila na obranných zákrocích, hra byla často přerušována a hostující hráčky i když často až za hranici dovolených obraných zákroků likvidovaly útočné snažení domácích. Rozhodčí tvrdou hru trestali sedmičkami a vylučováním hostujících hráček, poměr sedmiček 7 - 3, domácí ale také tři sedmičky zahodily, i vyloučených bylo na straně hostů více (2 - 4).

První poločas patřil i přesto výsledkově domácím děvčatům které si vytvořily ke konci poločasu až čtyřbrankové vedení (7:3), když jejich nejlepší střelkyně a třetí nejúspěšnější kanonýrka soutěže Veronika Mikulášková měla trochu vychýlenou mušku, i když měla hodně střeleckých pokusů, buď byly nepřesné, nebo je likvidovala také výborně chytající domácí gólmanka Míša Polášková. Až v samotném závěru poločasu se Veronika dvakrát trefila přesně a snížila na poločasový rozdíl dvou branek.

Domácím hráčkám se podařilo hned po změně stran třemi rychlými góly zvýšit na pětibrankový rozdíl, hosté však opět kontrovali snížili na 10:8, domácí opět navýšili na 11:8, ale vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a v polovině druhého poločasu svítil na kazateli stav 11:11. Poslední čtvrthodinka se domácím už vůbec nevydařila, soupeř nasázel do jejich branky dalších šest branek, domácí dokázaly jen dvakrát překonat Lucii Mikuláškovou a o výsledku a zaslouženém vítězství Velké Bystřice tak bylo rozhodnuto. Hostující děvčata udělila domácím hráčkám lekci z jednoduchosti, nasazení, bojovnosti a vůli po vítězství. Domácím hráčkám nelze upřít bojovnost, jejich výkon byl však trochu křečovitý, stereotypní dobývání obrany soupeře ke kýženému úspěchu nevedlo.

Výkon domácích hráček jistě zhodnotí trenérka ve svém komentáři. Podívejme se tedy v krátkosti na hru soupeře. O vynikajícím výkonu brankařky Lucie Mikuláškové už byla řeč. Družstvo stavělo svou hru na výborné obranné činnosti, hráčky jsou dobře silově vybaveny, silou svých paží a fyzickým fondem nepouštěly naše hráčky do brankových šancí. Ve hře bystřického družstva samozřejmě dominovala Veronika Mikulášková,a i když se ji v prvním poločase nedařilo tak jak si představovala, v dalším průběhu zápasu uplatnila svou výbušnost a kreativitu. Nebyla však osamocena, dobře jí sekundovaly i další hráčky, prosazovaly se zejména Čecháková a Žáková, hodně práce vykonaly i fyzicky vyspělé Konečná a Moťková.