English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jedou už ve středu do Plzně k dalšímu zápasu WHIL

Hanačky jedou už ve středu do Plzně k dalšímu zápasu WHIL 23.02.2016 04:46:22 - autor: , přečteno 1339x

Ani 19. kolo interligy nepřineslo žádný významný výsledkový zvrat, všechna utkání skončila podle předpokladů, favorité nezaváhali a připsali si plné bodové zisky, což v principu pouze zvětšilo rozestupy mezi nejlepšími a celky druhého sledu. I když tabulka je trochu nepřehledná, družstva mají sehrány různé počty utkání, takže pořadí je trochu zavádějící. Přesnější je porovnání podle ztracených bodů, kde první čtyřka si dále drží pohodlný náskok před skupinou pronásledovatelů, kde se podařilo oběma slovenským družstvům trochu poodskočit moravské dvojici Olomouc - Zlín, která hraje jakousi svou vlastní hru, kterou je souboj o play-off. Hanačky absolvovaly o víkendu volný los a asi po očku sledovaly vývoj zápasu Zlína s Porubou a zhluboka si oddechly, protože Sokolky sice v některých chvílích pustily domácí na dostřel, ale nakonec utkání dovedly do vítězného konce a body tedy putují do Ostravy.

Po několika „nudných" kolech se dá očekávat v některých zápasech nastávajícího dvacátého kola několik zajímavých dramat. Zejména v Ostravě bude dobývat porubskou tvrz Iuventa a v Šaľe přivítají pražskou Slavii. Výsledky obou duelů mohou hodně zamíchat pořadím, nebo alespoň přiblížit nějaké zápletky. Zajímavý by mohl být také duel v Mostě, kde bude hrát Partizánske, které v podzimních zápasech zaskočilo doma českého mistra a sebrala mu oba body. V jižních Čechách přivítá poslední Sokol Písek Zlín a v Prešově nasroupí Veselí. Všechna tato utkání si přiblížíme v informacích, které uvedeme ve čtvrtek.

Kolo ale zahájí už ve středu v Plzni předehrávkou domácího HC proti Hanačkám, které cestují do západočeské metropole potvrdit roli favorita a udržet si odstup od dotírajícího Zlína před rozhodujícími zápasy o postup do play-off.

Středa 24. 02. 2016 v 17:30 hod.: HC Plzeň - DHK ZORA Olomouc
Plzeňačky absolvovaly o minulém víkendu dvojutkání na východním Slovensku a zejména v prvním zápase v pátek v Prešově sahaly po bodech, když ještě pět minut před koncem držely nerozhodný výsledek, favorizovaný domácí celek si ale nakonec nejtěsnější výhru vybojoval. Trenérka Škvařilová ale byla s výkonem svých svěřenkyň spokojena, hovořila dokonce o vynikající hře, kterou družstvo předvedlo. Horší to už ale bylo podle očekávání v sobotu v Michalovcích, kde už na děvčata dolehla únava z pátečního zápasu a dlouhého cestování a podlehla domácí Iuventě vysoko 41:17. V obou utkáních byly nejlepšími střelkyněmi družstva mladé spojky Buchnerová s Drozdovou a zkušená Lucie Pešičková, na které si budou muset v Plzni dát pozor i svěřenkyně trenéra Jan Bělky. Hanačky nepojedou do Plzně ani zdaleka v optimální sestavě, ve které bude chybět několik hráček, u kterých doznívají zdravotní komplikace, hráčský kádr je však natolik široký, že by se měl s absencemi vyrovnat. V utkání se ale očekává vyrovnaný souboj. Na podzim v Olomouci vyhrálo domácí družstvo 29:18. Mírné rozpaky v olomouckém táboře však panují z nasazení plzeňské !!!!! dvojice   rozhodčích Macho - Hájek na řízení tohoto duelu, což je už jen ve své podstatě dost nestandardní. Věříme však, že zkušená mezinárodní dvojice zachová svůj profesionální přístup při rozhodování.