English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Olomoucká družstva hrají na hřištích soupeřů

Olomoucká družstva hrají na hřištích soupeřů 24.02.2016 08:24:24 - autor: , přečteno 1119x


O víkendu pokračují zápasy třetího jarního kola soutěží dorostenek a 1. liga žen. Trojice olomouckých družstev bude hrát tentokrát na hřištích soupeřů, v sobotu pojede béčko žen a starší dorostenky do nedalekých Otrokovic, kde nastoupí v boji o body proti domácím družstvům. Mladší dorostenky pojedou v neděli do Pardubic, kde budou hrát s místním celkem mladšího dorostu.

Ohlédněme se krátce za utkáními minulého kola, jak se výsledky promítly do postavení našich družstev v tabulkách soutěží. V 1. lize žen se náš B tým po vysoké výhře nad svým sousedem v tabulce Kunovicemi, vrátil znovu zpět na 3. příčku tabulky a dokonce se přiblížil na dostřel druhé Plzni, která překvapivě prohrála v Ostravě s B týmem Poruby. Plzni se utkání nepovedlo, přijelo sice bez své klíčové brankařky Šíbrové, ale se všemi svými střeleckými esy v čele s Veronikou Galuškovou, která dokonce dala přednost zápasu v Ostravě před interligovým duelem Slavie ve které hostuje, která hrála ve stejnou dobu v Praze proti Prešovu. O víkendu dojde k utkání prvního s druhým, v Plzni se utká domácí tým SVŠ Plzeň proti B týmu Zlína. Zajímavé na tomto duelu je fakt, že interligová utkání v nichž hrají hráčky tohoto duelu, tedy plzeňská Veronika Galušková ve Slavii a zlínská děvčata, interligového týmu, která hrávají také za B družstvo žen se hrají ve stejnou dobu - Slavia v Šaľe a A tým Zlína v Písku.

V soutěži starších dorostenek mělo naše družstvo volný los a v ostatních utkáních k žádnému překvapení nedošlo, vedoucí Zlín nyní vede před našimi děvčaty o tři body, má však sehráno o jedno utkání víc. Mladší dorostenky Zory hrály, jak jsme již uvedli v samostatném článku při hodnocení zápasu, nepovedené utkání doma proti Velké Bystřici a porážka znamenala sešup na pátou příčku, těsně před svého nedělního přemožitele. V čele tabulky vévodí dvojice Zlín - Ivančice, s mírnou ztrátou za nimi je Veselí. Se ztrátou devíti !!! a více bodů jsou zbývající družstva, bodový rozdíl mezi pátým a posledním je pouhých šest bodů. Největším překvapením odvetných prvních jarních zápasů je zatím Karviná, která byla po podzimu beznadějně poslední, po dvou jarních výhrách se už ale bodově dotáhla na ostatní celky.

1.liga ženy: Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc B
Hraje se v sobotu 27. 02. Od 15:00 hod.

Domácí tým patří mezi prvoligová družstva, která v minulých sezonách hrávala většinou na špici, v posledních pěti sezonách nebyly nikdy horší než čtvrté, 2 x skončily na 3. a jednou na 2. místě tabulky. Velkou osobností celků a jeho nejlepší střelkyní byla Slovenka Júlia Varhaníková - Dolečková (roč. 1983), která v uvedených sezonách vyhrála soutěž střelkyň 1. ligy a jednou skončila na třetím místě. V posledních dvou sezonách navíc hrála v družstvu bývalá reprezentantka Pavla Nevařilová, která byla také excelentní střelkyní. To už je ale minulost, obě už v dresu Otrokovic na hřišti nejsou a je to bohužel vidět na umístění celku. Omlazovací proces týmu probíhá, musíme být trpěliví. Otrokovice jsou zatím v tabulce na 8. místě s 10 body, oporou v brance je už více než 40 letá brankařka Vitásková, v poli pak rychlonohé křídlo Vysloužilová, která v minulé sezoně hrála, interligu v družstvu Veselí, dále pak střelkyně Tereza Divílková, která studuje v Olomouci a po operaci kolena se připravuje s naším interligovým družstvem žen. Naše družstvo by mělo do Otrokovic odjet ve své základní sestavě, doplněné několika hráčkami z interligového týmu, který hrál své utkání ve středu v Plzni. Na podzim v Olomouci vyhrála Zora 38:28

1.liga starší dorostenky: Jiskra Otrokovice - DHK ZORA Olomouc
Hraje se v sobotu 27. 02. 2016 v 17:00 hod.

Obě družstva měla v minulém kole před týdnem volný los, mají tedy za sebou odehrán pouze jediný zápas. Domácí družstvo v domácím prostředí překvapivě sebralo bod favorizovaným Bohunicím, které jsou před Otrokovicemi v tabulce o sedm bodů výše, Hanačky vyhrály s přehledem nad Hodonínem. V domácím družstvu tvoří základ několik hráček, které hrávají i v družstvu žen (Šimková, Kužílková, Divílková), několik děvčat má limitovaný přestup z družstva HC Zlín (Balajková, Zavadilová, Dabrowska a další). Olomoucké družstvo má určité zdravotní komplikace, zraněná je Melecká, pod antibiotiky je znovu Klevetová, zranění doléčuje Kašpárková. Je otázka nakolik se dají děvčata do soboty zdravotně do pořádku. Favoritem je však i přesto družstvo Zory, které na podzim svého soupeře porazilo doma vysoko 40:15.

1.liga mladší dorostenky: DHK Pardubice - DHK ZORA Olomouc
Hraje se v neděli 28. 02. 2016 v 15:00 hod.

Pardubice jsou po 13. odehraných kolech v tabulce na předposledním místě se šesti body, dokázaly však na podzim v domácím prostředí porazit i silný celek Havl. Brodu. Pardubický celek iobě svá jarní utkání prohrál, nejprve v domácím prostředí dvoubrankovým rozdílem podlehl Bohunicím a před týdnem troch překvapivě nechal oba body v Karviné, kde podlehl o jedinou branku. Pardubické družstvo vedené zkušeným trenérem René Kumpánem, který má za sebou přebohaté interligové zkušenosti bude chtít jistě zabojovat o své první jarní body. Oporami týmu jsou hlavně Barbora Fašková a Edita Šmahelová Také olomoucký tým bude chtít co nejrychleji zapomenout na studenou sprchu, kterou byla nedělní porážka doma s Velkou Bystřicí a bude chtít opět zaútočit na postavení hned za silnou trojkou. Děvčata pojedou do Pardubic v plné zbroji a jsou odhodlána odčinit zaváhání z neděle. Na podzim v Olomouci se hrála vyrovnaná partie, domácí družstvo vyhrálo 26:22, vyrovnaný zápas se dá očekávat i v odvetě.